Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Série(4) / Epizody(84)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

SenFlxr

Jako každý kdo byl dítě koncem osmdesátých let a bydlel v dosahu rakouské tv, jsem i já sledoval "majkla a kita". Vůbec jsem v těch osmi letech netušil o čem se baví, to bylo pořád "Majkl" a "Kompl", ale to auto skákalo, jezdilo rychle, vždycky ho zachránilo a navíc mělo vpředu ty ledky co jezdily ze strany na stranu. A já seděl fascinovanej před televizí a koukal na to;-) Když jsem pak viděl několik dílů s časovým odstupem, jako již pubertální mladík došlo mě, že tenhle seriál má jednu dost velkou chybu. A to scénář. Drtivá většina to samé: Majkl někam přijede, mrkne na místní rajdu, která je zrovna v nějakém konfliktu s lokálním zloduchem, majkl jí pomůže a když mu už ve finále teče do bot, vyjede někde zpoza rohu kitt a hurá. Do toho nějakej "vtip" a díl je hotov. A takhle pořád dál a dál. Nicméně za ty časy v osmi letech, dávám tři*. ()

smrtubohem

Mám docela strach, že dneska by se tomuhle vysmáli i menší caparti. mluvící auťák a úvodní znělku však nutno ocenit aspoň jednou hvězdou :) ()

Klemi

Tohle byla klasika mého mládí a musel bych dát alespoň tři hvězdy, ale nyní s odstupem času musím uznat, že je to neskutečně blbé. ()

Toumyk

Dávám jen za to auto. Naprosto jsem po tom Pontiacu toužil a stále toužím, ale nezvládl bych kdyby na mě mluvil..:D jinak seriál nestojí za moc. Já na to koukal fakt jen kvůli autu..:D ()

Danulinda

Jedna z mých oblíbených amerických hraných "pohádek" mého dětství. I dnes se rád podívám na skákající a mluvící auto, které "Maiklu Naitovi" pomáhá zneškodňovat lumpy :-) . Kromě napětí nechybí ani hlášky a to je má oblíbená kombinace ;-). ()

spacemaster

Vždycky jsem miloval KITTa a tak jsem viděl asi všechny díly. Nedávno jsem si stáhl první díl abych si trochu osvěžil paměť, ale musel jsem to radši vypnout abych si zachoval aspoň trochu těch dobrých vzpomínek co jsem na seriál měl. Na co ale nedám dopustit je díl (nebo díly, nepamatuju si to přesně) kdy je KITT zničen za pomoci nějaké kyseliny, která naruší jeho neproniknutelný povrch a musí se všechno učit znovu. To byl asi nejlepší díl. ()

walkingdead

Největší bomba to byla na přelomu 80./90. let na RTL, když jsem nerozuměl ani slovo :) Tohle hodnocení je asi fakt jen z nostalgie... když se nad tím zamyslím, tak je to neskutečná kravina, ale v dětství jsem to dost žral, takže ty 4 za mě OK. ()

xpaja

Seriál je strašně jednoduše zkonstruovaný. Playboy Hasselhoff někam přijede a pomocí mluvícího auta se spoustou neuveřitelných schopností (některé jeho pozdější vylepšení byly opravdu až směšné) vyřeší nějaky zločin. Nedílnou součástí tohoto stále se opakující scénaře je i nějaká místní kráska zainteresovaná do případu. Hodnotím opravdu především z nostalgie, protože je to typický brak z 80. let. I když musím uznat, že dnes se točí i větší blbosti. Dávam ---==35%==---. ()

Simako

Já to pěkně rozfázuji!!!Jedna je pro Davida, druha pro jeho spolecnici a treti, to je tresnicka na dortu, to je za KITA. To bylo auticko!!!!Za tři!!! ()

chucky

Kite, zařaď zpátečku a pravý kulomet do levého blatníku. Tento seriál je přímo nabit těmito legračními hláškami. Podívaná nic moc, ale kdo by nechtěl mluvící auto....... ()

Hird

Jako malej jsem na to koukal pořád, teď už to dlouho nedávali tak nemůžu zpětně posoudit jak moc velká kravina to byla, i když asi dost, ale pro děti tak do desíti let je to perfektní... ()

Jánošík

Svojho času našlapaná čierna mašina dnes už iba tuctové auto. Aj napriek tomu som dal tejto legende 5*. Aj úvodná znelka bola dobrá a asi každý ju pozná. Jedno sa však RIDEROVI uznať musí a to je veľká kreativita tvorcov auta...dali do neho toľko blikavých svetielok a úprav čo dnes nedokážu ani profesionálny tunneri. PS.: Kam sa hrabe Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda ()

Skeevee

at to bylo jak chce blby, tak jsme se u toho vsichni bavili a vsichni jsme to milovali =)) to je asi stejne kultovni jako MacGyver ;) ()

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne