Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hráč pokeru Huck Cheever je brilantní, ale současně vznětlivý a podléhající emocím. Dokáže během chvíle vyhrát sto tisíc dolarů, ale stejně rychle o ně dokáže přijít. Ovládá všechna tajemství hry a má talent dokonale číst v lidech, který zdědil od nejlepšího z nejlepších - svého otce L. C. Cheevera, dvojnásobného světového šampióna. Nedokáže mu ale odpustit, že dal pokeru přednost před rodinou. Aniž si to uvědomuje, dělá vše pro to, aby ho porazil. Příležitost se mu naskytne v podobě nadcházejícího šampionátu. Potřebuje získat deset tisíc dolarů jako základní vklad. Zatímco se snaží získat peníze, střídavě vyhrává a prohrává, brzy se velmi zadluží. Narazí také na prvního člověka, v němž nedokáže číst a neví, co si o něm myslet. Je jím upřímná a poctivá Billie, která se chce v Las Vegas uchytit jako zpěvačka. Huck ji přitahuje, ačkoli si o něm nedělá velké iluze, protože zná patologické hráče. Scházejí se a Billie ho pomalu učí brát život a lásku stejně vážně jako karty. Pokud měl Huck naději, zahodí ji, když jí po společné noci sebere peníze na hru... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (141)

Born2BeAlone 

všechny recenze uživatele

Pokud chtěl Hanson navodit atmosféru největšího pokerového turnaje, tak si určitě měl dát víc práce s detaily a nenechat peníze pro heads up donést v krabici od chipsů (wtf) a herna se záchody jak z odpočívadla na rakouské dálnici taky není moc nóbl. O to více pak takové nedůležitosti bijou do očí, když se v záběru střídají hráčské legendy Negreanu, Greenstein či přímo Big Papa. Všechno ostatní už nestojí moc za komentář - děj čitelný jak internetový hráč na svém prvním live turnaji a mezi Banem a Barrymore se o jiskření nedá mluvit. ()

fmash 

všechny recenze uživatele

Standardní drámo z Vegas, kde nikdo z herců neukazuje, co je v něm nejlepšího, ale dívat se na to dá. Nivelizační efekt českého dabingu, který z každého filmu zhlédnutého v televizi dělá jako by opakovanou záležitost, se rovněž nezapřel. Ale za to, že se hodinové sezení u pokerového hold'em dalo sledovat s ucházejícím (a hlavně nečekaným) napětím, zaokrouhluji nahoru na tři. ()

Reklama

Vejrrr 

všechny recenze uživatele

Krásný film o pokeru. Bylo v něm vše co má být. Na konflikt otce a syna se kouká velice hezky a role Drew Barrymore, jakožto vedlejší postavy, která odbíhá od tématu pokeru, tam má svůj význam narozdíl od "příběhu lásky" z filmu Gambler (na stejné téma natočeno o rok později). Samotné hry je ve filmu více než jsem očekával a to je moc dobře, protože když si Štěstí ve hře pustíte, chcete film o pokeru a ne film odehrávající se kolem pokerového stolu. A u tohohle pohodově laděného snímečku se přesně takového filmu dočkáte. ()

giovanni3 

všechny recenze uživatele

Pohodový film o pokeru, vztahu otec/syn a logicky lásce... Vše dopadne happy endem a všichni se mají rádi. Prostě průměrný scénář co tento film strhává, ale na stranu druhou: sympatičtí herci, téma o pokeru, skvělá scéna s golfem a stopkami... Hodně jsme zvažoval 4z5, ale skrz stopáž a ty klišé jsme dal 3z5 ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Už je jasné, proč Curtis Hanson natáčel jeden film za dva tři roky. Volný čas trávil ve sklepě svého domu, stloukajíc z postupně nasysleného materiálu stroj času. Svůj vynález následně využil k cestě do 50. let minulého století, kde zjistil, jakým byl jeho otec mazák a jaké skvělé filmy se v té době točily. Pln impresí skočil bezprostředně po návratu po knize Erica Rotha, napsal podle ní scénář a podle scénáře natočil film. Stroj času dle posledních zpráv krátce po svém výletu zničil. Nám tedy nezbývá, než Hansonovi tiše závidět a snažit se sílu jeho osobního zážitku pochopit alespoň z nestydatě utlumeného dramatu Štěstí ve hře. Zpočátku jsem nechápal. Nebo jinak – chápal jsem zdejší hodnocení naprané sedativy. Ale pak, asi po hodině naprosto nezajímavého děje, kdy jsem dobrovolně začal předstírat, že je vše (s výjimkou toho internetu a digitálů) jako dřív, mi to celé začalo připadat moc sympatické. Umravněná, umravňující a jako úsměv Drew Barrymore prostinká ani-ne-komedie. Drew je milá dívka, sice tristně netalentovaná a svou přítomností zajišťující ty nejdutější momenty filmu, ale vedle neexistujícího charismatu Erica „pokerface“ Bany by to jiné tolik neslušelo. A dokonce i ten prostinký, jednou propustnou vrstvou tvořený příběh se mi naráz začal zamlouvat. Zasazena do atraktivního prostředí města hazardu, vyznívá také v bazaru pořízená variace sinusoidové vyprávěnky poutavě. Jednou asi (určitě) padneš do žumpy a lízneš si dna, ale pak, když překousneš vlastní hrdost, zas vyjde slunce a bude fajn. V rámci filmových partiček pokeru jde o jednu z nejryzejších za pěknou řádku let (a navíc obsahuje vysvětlení pravidel (jako) pro blbé, což coby naprostý karetní neznaboh s potěchou vítám). Do doby nádherně přímočarých snímků přenesená mysl nedokáže pobrat jediné – co měla kruci znamenat ta pidi-účast Roberta Downeyho Jr.? Poděkování za to, že Hansonovi pomohl se stěhováním? 80% Zajímavé komentáře: genetique, Eddard, jaco ()

Galerie (29)

Zajímavosti (6)

  • Portrét (ve skutečnosti zvětšená fotka) pověšený na stěně během závěrečné hry zobrazuje Bennyho Biniona, původního majitele Horseshoe, na jeho ranči v Montaně. (HappySmile)
  • Film měl mít původně premiéru už 8. září 2006, ta byla ale následně oddálena na 16. března 2007. Těsně předtím však byla premiéra ještě jednou posunuta, a to na 4. května 2007. K filmu existuje několik plakátů, na kterých je uvedeno původní datum vydání 8. září 2006. (HappySmile)
  • Na autenticitě filmu přidává skutečnost, že v některých scénách se u pokerových stolů objevují i známí pokeroví profesionálové. Mimo jiné jsou k vidění američanka Jennifer Harman, kanadský profesionál a v té době pravděpodobně nejoblíbenější hráč Daniel Negreanu či Doyle Bronson, přezdívaný „The Godfather of Poker“. (JardaBauer)

Reklama

Reklama