Krátce po sametové revoluci se z kdekoho stává podnikatel. Obory podnikání se různí. Ať už jsou to legální formy, nebo naopak organizovaný zločin. Mladá studentka Nancy přijíždí do Prahy na stáž. Má české kořeny, a proto si zvolila Prahu. Společně s novinářem Egonem a bývalým policistou, nyní soukromým detektivem Poldou, pátrají po unesené šestnáctileté dívce. Její otec je zoufalý, ani policie mu nedokáže pomoci. Jejich pátrání je zavede k romskému gangu obchodníků s prostitucí a pornografií, kteří se neštítí ničeho. Pokud dívka dobrovolně nespolupracuje, přinutí ji násilím. Naše trojice se vydala do velmi nebezpečného prostředí, kde mnohdy ani policie netrvá na striktním dodržování zákonů. Ať již ze strachu, nebo kvůli tomu, že se nechala uplatit. Egon s Poldou sami mnoho nezmohou, a tak požádají o pomoc neonacisty. Cílem bylo, aby neonacisté odlákali pozornost Romů a oni mohli pátrat po zmizelé dívce. Dochází však doslova k pouličnímu boji mezi Romy a neonacisty, kteří ač původně požádáni pouze o vyvolání zmatku, využijí této příležitosti k tomu, aby vyvolali přímou konfrontaci s Romy. Je jasné, že takto dívku nenajdou. Je tedy potřeba zvolit jiný způsob. Polda díky své minulosti policisty zná některé osoby z podsvětí a pomocí informací, jež získají, se dostanou až k bossům, kteří obchodují s pornografií a jsou v kontaktu s romským gangem. Nemohou se však stále dostat ke zmizelé dívce, a tak vyvolají konflikt mezi Romy a českými obchodníky s pornografií. Když dojde k přestřelce, využijí příležitosti k tomu, aby dívku zachránili. Ona však nemá zájem. Hodlá odcestovat do Německa s jedním ze svých zákazníků. Boj mezi gangy má mnoho obětí. Polda zachrání alespoň malou romskou dívenku... Nancy odlétá zpět do Ameriky, ale slibuje, že se brzy vrátí. (TV Prima)

honz

Rádoby akční film o pornografii, cikánských či bílých mafiích...bohužel po vzoru americké škváry... ()

lennyd

Investigativní (to je moderní ne?) novinář Egon (Lukáš Vaculík) se vydává po stopách ztracené dívky, která by měla být v zajetí cikánských gangů a nucena k prostituci na blízkém (aby to neměl daleko) parkovišti pro kamioňáky. Za pomoci Nancy (Kája Třísková), americké studentky, která se rozhodne studovat českou kulturu zblízka a bývalého policisty (Jiří Krampol), živícího se jako příležitostný bodyguard se vrhají do víru etnických rozporů, velkých peněz, prostituce a pornografie ... Uhm ehm, film jsem viděl několikrát, ale pořád se nějak nemůžu rozhodnout, jestli se mi docela líbil, nebo docela nelíbil. Jasně, spousta věcí je přitažených za vlasy (výfukový sex, Krampol jako největší drsňák), ale o druhé půlce si nedělám iluze, že by byla nějak přikreslena (gangy obchodující s bílým masem, atd). Zajímavé je každopádně obsazení Ivana Jonáka a Jiřího Pomeje - jen si chlapci neměli z těchto rolí brát příklad do vlastních životů. Jak říká klasik - New Yorku a Libni, zdaleka se vyhni ;) ()

rudeboy

Tak tomu sa hovorí postmoderný eklekticizmus (alebo ak chcete guláš) najhrubšieho zrna :) Scenáristom sa do filmu podarilo napchať bizarnú zmes motívov (rómska problematika, náckovia, prostitúcia, sadomasochistické porno, organizovaný zločin, investigatívna žurnalistika, súkromný detektív, (ne)sloboda tlače, "výfukojeb"...), ktorú zaodeli do niečoho čo sa snaží vyvolávať dojem akčného žánru s dávkou úmyselnej sebaparódie. Keď už nič viac, tak aspoň pozoruhodná rarita, z ktorej doslova srší atmosféra ranného divokého kapitalizmu a neobmedzená autorská sloboda. Pochybujem, že by sa dnes našiel producent, ktorý by tento film pustil v takejto podobe medzi divákov. ()

Compadre odpad!

Vít Olmer uvažoval zase jednou pokrokově a sestojil snad první český akční krimi film...a samozřejmě to skončilo hotovým fiaskem. Samotnej příběh by celkem šel, kdyby to bylo natočený úplně jinak, tak by to asi mělo i úspěch, ale tenhle megakýč s naprosto otřesnými hereckými výkony, to by teda nešlo. Vaculík je zase za playoboje...hrozně frajeří, snaží se bejt chytrej a jednou vokáže holou prdel. Krampol to je kapitola sama pro sebe..rádoby Charles Bronson, kterýmu nevěříte ani slovo a hlavně ani ránu. Navíc ona akce je v celým filmu naprosto strašná. Cikáni s kulometama..co vám budu vyprávět. Všechno je navíc potmě, takže pro jistotu nen nic vidět..ani ti cikáni. Vskutku obskurní film :) ()

Koryntos

Jejej, vela depresivní a omšelý film, u kterého se nemůžu rozhodnout jestli je to dějem, nebo spíše zpracováním. Jednou a dost, už ho nikdy nechci vidět. ()

Drnqonovic

Heh, Olmer se pokusil o Úžasný emerický film, ze kterýho se posadíme na prdel. Jediné, u čeho jsem se pořádně zasmál ( a vytřeštil oči, jestli je to možné) byl snědý frajer, který každou akční scénu zakončil zásunem do výfuku. U auta. ()

Narcis

Po filmarske i scenaristicke strance pod prumer, ale jako odpurce kurovcu a priznivce americanky hodnotim jak hodnotim ... ()

blackkocour

Zlaté devadesátky. Takhle, pokud si česká filmová odnož odnesla to svoje v šedesátých letech, za dobu kdy český národ dostal dva oskary, vyprodukoval pecku za peckou jako Ikarie XB 1, Vyšší princip, Miloš Forman obecně, Truchlivý Bůh nebo Ostře sledované vlaky. Pořád je to jen zlomek opravdu zlaté éry, kterou česká žumpa už nevytlačí z hlíny. Po sametové revoluci vznikla pro masochisty trochu jiná podnož, která přinesla opravdu hodně confused, a divné filmy, která jen reflektuje tu divokou dobu devadesátých a nultých letech. Mezi ně patří i Nahota na prodej. A skončilo to někdy do dob posledních Bastardů, nebo Toulové Jak se moři revizoři. Konec recitace. Začátek tenhle odpadní éry započal, možná i fuckt že si odteď mohl každý natáčet svobodněji každou píčovinu, kterou leckdo napadlo, a spojily se do toho i komerční žumpy dnešních nejsledovanějších televizí. Obchodování s černým masem, šukání výfuku od auta, policejní brutalita, skinhead má větší právo na život, a může kandidovat do sněmovny, Jonák co měl stejnou moc a tuny šlapek, diskótek a sexu, jako Escobar v osmdesátkách, německé sado maso porno, prostě to co se do bizarních divokých devadesátek patří, a ještě přijde. Asi vím od koho se inspirovali Bastardi.Vít Olmer, Mandragora, Byl jednou jeden polda, Klíč, Kameňáky, Ján Novák nebo Maghnusek. Just filmy s velkým F, co se dostanou do každého festivalu otrlého diváka. Dneska by se takové filmy už točit nemohly. ()

Opsha

Český akční film. To mluví samo za sebe. Navíc akční scény jsou ve filmu asi čtyři , z toho tři zcela strašné (vzpomněl jsem si na náš amatérský film a i tam je to nahrané líp). Co se týče ústřední trojice, k mému velkému překvapení je nejlepší Krampol. U něj by mi ani nevadil věk(akční scény jsou trapné u všech, tak proč to řešit) , roli si docela užívá a hláškuje ostošest. Vaculík je alespoň neslaný-nemastný ovšem Kája Třísková.... Žehlící prkno by její roli zahrálo lépe a snad by bylo u toho tak trochu sexy- narozdíl od dcery Mistra. Její čecho-angličtina je neskutečně otravná a upřímně jsem doufal, že na ní madam Judita pošle pár zfetovaných cikánů s letlampama, aby si hoši trochu zablbli... Výše zmíněná cikánská "Big Mama" podává asi nejlepší výkon celého filmu. Očekávání jsem měl i k hudbě, která by vůbec nebyla špatná- kdyby to nebyly asi tak dva tracky pouštěné neustále dokola. Jedna hvězda za několik dobrých vtípků, úvodní paranoické cameo Miroslava Táborského a atmosféru té pošukané doby po revoluci. ()

lskala odpad!

Pamatuji si, když tenkrát Nahota na prodej přišla do kin, jak se říkalo, že je to první pořádný Český akční film. :-D Akční film si to může říkat, ale hodně nevyvednej! Jediný, kdo stojí za zapamatování je pan "Fuko"... Krampol je jako zbytek herecké osádky tragickej. 5% - Odpad! ()

vitekpe

Scenar Klima... :-) Nejzajimavejsi je asi feministicka americanka Karla Triska. Vyfuky jsou klasika, stejne jako ztoporeny penis. Veci v cs kinofilmu nevidane... Stejne jako oznacovani cikanu pravym jmenem. Zbesila hudba od Soukupa a Bile. Dodneska divnej film. V hodnoceni udeluju stred, protoze vlastne nevim jak to hodnotit. ()

klúčik

Jediné čo som si zapamätal , bol ten úchyl čo preťahuje výfuk. Škoda, že niektorý si nepretiahli hlavu.......10%. ()

bari68

Ako v Bony a klid nám režisér ukázal ako to chodí medzi vekslákmi, tak aj v Nahote opisuje problémy porevolučnej Prahy.Nie je to žiaden vizionársky a nadčasový film, ale tá istá problematika, čo sa týka pornografie, šovinizmu a prostitúcie je tu dodnes. Ako film , ktorý sa hraje na vážnu krimi drámu by neobstál,ale čiže ide o béčko s notnou dávkou humoru(Fuko, a hlášky J. Krampola) ma celkom zaujal a pobavil. ()

Zagros

Vůbec si nemyslím, že si Nahota na prodej zaslouží tak špatné hodnocení jaké má. K dokonalosti má určitě hodně, hodně daleko. Jako akční film působí spíš směšně. Jako kriminálka zase velmi naivně. Hlavní hrdinové se Nancy sice smáli, ale byli naivní stejně jako ona a ještě k tomu pokrytečtí. Tím dobrým na filmu jsou oba hlavní představitelé, kterým role sedí výborně. Také atmosféra je zachycená vcelku dobře. K tomu zajímavá hudba (mně se nelíbila, ale film nesráží) a občas vydařený odkaz/vtip. I přes oprávněné výhrady, je to pro mě lehký nadprůměr. ()

JamesSi

Film, který patří do žánru "Tohle někdo natočil?" - jde totiž o české akční béčko o romském obchodu s bílým masem (černé neprodávají), o sexu s výfuky a AIDS. Místy velmi dada (pojďme zorganizovat léčku, kdy poštveme na cikány skinheady a mezitím osvobodíme zajatce jako správní vyšetřovatelé), místy wtf ("ty vole, je z něj tenor!") a místy se to pokouší o sociální komentář a naprosto to selhává. Českých akčních béček moc není a tohle je dosti guilty pleasure. Rada na závěr: You sexist pig! ()

hlošík odpad!

Skvělé guilty-pleasure, které kombinuje snahu být tvrdou kriminálkou západního střihu (kde je snad všechno - romové, neonacisté, prostituce, privatizace...) s naopak velmi zaostalou provinčností, která je nejvíce vidět na tuposti, s níž jsou zmiňovaná témata podávána. Do očí bijícím příkladem je pak čechoameričanka Nancy, která všechny věty říká z poloviny cool angličtinou, ale i tak je vlastně vykreslena jako pouhá naivka, která se nemůže orientovat v pražské kriminální džungli, neboť na všechno má informace jen ze svých - skutečnosti vzdálených - univerzitních kurzů. :) Vlastně by to šlo kvůli nablblému půvabu začátku 90. let hodnotit lépe, ale to by film nemohl být většinu času tak odporně rasistický, a když už se to svým finálním vyzněním snaží změnit, upadne snad do nejbanálnějšího možného projevu deziluze z polistopadového vývoje u nás. ()