Anna - šestnáctiletá dívka z malého města - utíká z domova a potkává mladého floutka Speedyho, který ji zavede mezi městskou partičku. Tady se Anna postupně seznámí s jeho bratrem Filipem, nemluvnou kamarádkou Irmou a záhadným mladíkem Kytkou. Anně se otevře nový svět, plný zábavy a večírků, který jí okouzlí svojí barevnou rozmanitostí. Postupně se sblíží s introvertním Filipem, který má také největší podíl na její proměně. Annina zdánlivá naivita a upřímnost jejích citů nakonec zamíchají kartami v celém příběhu. (Magic Box)

Zaba

Znám lidi, kteří tento film vůbec nemusí a lidi, pro které se stal srdeční záležitostí, jako pro mě. Za mě je to povedenej biák ze života pražskejch mladejch lidí. Různá zákoutí městskýho života. Vztahovej mišmaš. Pozérství. Párty a vše co k nim patří. A to vše ve fajnovým hereckým obsazení, protknutý hudbou, kterou dodnes ráda poslouchám v autě. Můžu doporučit a uvidíte, jestli si Vás ten film získá nebo ne. ()

Joachim36

Před x lety, kdy jsem tento film viděl poprvé na mne nijak zvlášť nezapůsobil. Připadal mi takový moc česky konzervativní i na ty 90tky. To byly doby, kdy jsem býval mladý a progresivní. Vlastně mě štvalo jak šablonovitě tam jsou představeni gay lidé (aniž bych se s nimi kamarádil a měl nějaký důvod je podporovat), přišlo mi to trapně malé. A to vyléčení jedné z postav, jako kdyby to byla nemoc!!! Copak ste neviděli Almodovara, jak se to kurva dělá!!! Přišlo mi že film táhly nahoru jen Václav Mareš s Bořivojem Navrátilem. Tak na jednu max dvě hvězdy. Nedávno tento film dávali v televizi. A já, který jsem mezitím zestárl v buranského rednecka, jsem se díval na něco úplně jiného. Teď když nám je spousta věcí ideologicky přímo cpána doslova krkem, tento film působí jako zjevení o normalitě. Oni v tom 96 asi předběhly dobu. A díky za to... když jsme se neposrali ve svých hodnotách v 90tkách, tak nemáme vůbec důvod to dělat teď. Naopak. Takže pět hvězd!!! A Bořivoj s Václavem, čest jejich památce, předvedli nádherný herecký koncert, a tak i mladý Martin Myšička. Zvedám hodnocení na plnou možnou. ()

Nick321

Je to dost zvláštní film, ale bavil mně . 🙂👍🏻 Akorát popravdě ten konec jsem moc nepochopil s tím stopováním auta, kam to vůbec jeli. ()

nakedsoul

Pro mne je to generační film a ať se najdou mouchy (včetně Muchowa :) )...nemůžu hodnotit jinak, tenhle film jsme ve svý době adorovali... ()

neyto

Bože, jak já jsem si tenhle film zamiloval...pro mě je to takový předskokan Samotářů, ale přece jen mě oslovil víc, díky tomu, že není tak profláklý. Soundtrack je úžasný, škoda že už Colorfactory neuslyšíme nikdy naživo. Ale na Honzu Muchowa, Tatianu Vilhelmovou, Honzu Čechtického a Katku Winterovou se kouknu vždycky rád...:) ()

Lonelybiker

Na konci devadesátek jsem náhodou viděl tenhle film. Po jeho shlédnutí jsem zjistil, že je mi jeho ztvárnení a styl hodně blízký. Koupil jsem si podobnou mikinu, jakou nosil Honza Muchow, měl jsem hodně podobný tmavý brejle (a nosil je, i když rovna slunko nesvítilo), poslouchal jsem stejnou hudbu a dokonce jsem si koupil v té době dost nedostupný a Loutkou proslavený singl od Wubble U s názvem Petal. Když ho pak z mého CD zahrál DJ Venca Black na "naší vesnické" diskotéce v Liblicích, byl jsem v sedmém nebi. V té samé době jsem taky začal kouřit cigára s bílým filtrem (tehdy zelený mentolový máčka, fuj), abych se co nejvíc podobal stylu Honzy a Honzy. Takže tenhle film musím hodnotit z trochu jiného hlediska :-) ()

P/\/EL

cože 16ti letá, no, na to teda Tatiana nevypadá a Martin Myšička nevypadá na bu...dulínka, no a jinak je to bizarní, docela zábavný, povrchní, pitomý, to všecko dohromady mi nijak zvlášť neva... ()

Mordor

Pro mne je tento film poměrně velkým oříškem. Zaujal mne, nevím - proč, bavil mne, nevím - proč, líbila se mi kamera a hudba. Zvláštní. ()

JARDAHONDA

Film, který hudbou doplnila skupina Colorfactory (Gramy 96-talent roku), není sociální sondou do života dnešních teenagerů, ale vychází z reálného prostředí, v němž tato generace žije a má všechny atributy jejího životního stylu, včetně hudby, módy a vytvarovaného pojetí, je spíše než generační výpovědí generačním příběhem. . . ()

verunecek

Hudba filmu super, tu si musim sehnat... jinak děj máš nějakou vejšku, má to dobrou pointu a příjemné rozuzlení. výkony herců je dobrý... hlavně na Muchova se dá hezky dívat (pokud jste na chlapy :D ) ()

Martazoe

Kdysi pro mě kultovní film, který na mě kupodivu svou hudbou zapůsobil i dnes. Je však nezvládnuté dějově a postavy jsou takové nevěrohodné, ale jako předstupeň Samotářů beru. ()

MrOgilwy

Určitá etapa v porevoluční době i českém filmu. Čím déle od roku 1996 sledujete, tím větší je to "svědectví". ()

mamabubo

Kdo tento Ondříčkův snímek neviděl v době, kdy vznikl, nebylo mu tehdy 20-25, neposlouchal pravidelně Rádio 1, nebyl nikdy na koncertě Ecstasy of Saint Theresa (Sebastiens byli pro holky...), nechodil na rande třeba do Kmotry, nepařil v Roxy, neznal alespoň od vidění některé postavičky a motivy probíhající filmem a vůbec - nezažíval tu báječnou atmosféru 1. poloviny 90. let - těžko ho po letech přijme tak kladně jako já tenkrát. S odstupem času vidím, že ještě bylo co cizelovat, což se ukázalo v Samotářích ve spolupráci s Petrem Zelenkou, s jehož Knoflíkáři, které jsem zhlédl dříve, jsem musel Šeptej tenkrát chtě nechtě srovnávat (a Šeptej vyšlo z tohoto porovnání jednoznačně hůře). Nicméně pod 4 hvězdičky už jen kvůli té nostalgii jít nemůžu. (7/10) ()

Blanche13

Nerozuměla jsem tomuto filmu před 20ti lety a nerozuměla jsem ani včera v tv. Generační výpověď o lidech, kteří nic nedělají, neumí, nechtějí umět, zabíjejí čas na nudných párty, kde berou peníze nikdo neví, napravený homosexuál :-)), když náhodou někdo trochu přemýšlí nebo se opravdu baví (autíčka na pouti - Anna) tak je pro všechny mimoň... jako kdyby nekonečně nudné bezčasí bylo cool. Nakonec jedinej opravdovej cit zažívá Kytka, kterej se z nešťastné lásky zblázní skoro až k vraždě a sebevraždě. Prodej pistole, co vypadá spíš jako přepadení...Dobrý byl cynický lékař na Nuseláku, to mi přišlo snad jediný ze života. Jedna hvězda za hudbu a Táňu Vilheimovou Jinak nuda, jestli to ovšem nebyl záměr. ()