Anna - šestnáctiletá dívka z malého města - utíká z domova a potkává mladého floutka Speedyho, který ji zavede mezi městskou partičku. Tady se Anna postupně seznámí s jeho bratrem Filipem, nemluvnou kamarádkou Irmou a záhadným mladíkem Kytkou. Anně se otevře nový svět, plný zábavy a večírků, který jí okouzlí svojí barevnou rozmanitostí. Postupně se sblíží s introvertním Filipem, který má také největší podíl na její proměně. Annina zdánlivá naivita a upřímnost jejích citů nakonec zamíchají kartami v celém příběhu. (Magic Box)

mandella

Pro mě velmi osobní film o proměně ve velkém světě. Filmařsky určitě není dokonalý, ale i po letech na mě stále působí, stejně jako vynikající hudba Colorfactory. Víc vysvětlování by stejně nepomohlo, řeknu jen, že jedno moje životní období se naprosto ztotožnilo s postavou Táni Vilhelmové, a proto ten film mám tak ráda. ()

Vitex26

Generační výpověď? Nemyslím. Spíše křečovitá scénáristická snaha o něco hlubokomyslného, která se však ale zcela minula účinkem, tedy alespoň u mne. ()

Simir79

Jsem asi až příliš zaujatý na to, abych dal jen 3*. Pro mne je to tak trochu kultovní záležitost. V době kdy jsem toužil pořádně pařit, se tam pařilo. A že si na to David Ondříček našel parťáky vskutku na místě. Jan P. Muchov a Jan Čechtický, byli předními ikonami v té době nepříliš velké české taneční scény. Snad nekecam, když řeknu, že je to byl první opravdu známý film tohoto druhu. Kde by bez těchto prvních krůčků byli třeba "Samotáři".... ()

Druhácena

Ty hvězdičky hlavně za hudbu, Colorfactory patří k tomu nejlepšímu co se tady urodilo (nebo spíš nahrálo, ty písničky složili samí amíci). Honza Muchow sympaťák, ale herec to není. Řek bych že jeho bratr-nebratr Honza Čechtický má přeci jenom o špetku talentu víc. Táňa nádherně roztomilá, ale jinde hraje líp. Příběh je zajímavý, ale je to všechno takové kostrbaté a dialogy dost vržou. Na druhou stranu to má nádhernou atmosféru a často jsem se přistihl jak jsem hlavním postavám neskutečně záviděl jejich život. ()

EnneX

Snímek, který jsem viděl kdysi dávno a pohltil mě a bavil svojí neotřelostí navíc k filmu je opravdu pěkný soundtrack. Bohužel dnes už si toho moc nepamatuji a budu se muset opět znovu podívat. Dávám tedy 65% ()

blekekeke

Skvělá hudba, dobrý lidi, Mars, mušky, hafo vynikajících hlášek, pes Kosmos, 4% .... a to vše v jednom filmu, v jednom čase, v reálném příběhu. ()

rigby

Pohled na stav mladých ve společnosti ranného českého kapitalismu, tj. na začátku devadesátých let. V podstatě je to film o ničem, ale jako bonus obsahuje skvělou hudbu, na které jsem kdysi docela ujížděl. 2+ ()

ALchemik

Některé filmy prostě zestárnou ...Byla to taková doba, kdy se bloumalo po klubech a řešily se tyhle věci...Jelikož to vystihuje atmosféru doby, která mne taky zasáhla a ve filmu pořád je dávám **. Ale jinak nuda. ()

gipper

Nejlepší na celým filmu je pro mě nezapomenutelná písnička It´s always you... tu vždycky ráda slyším, už jen tak z nostalgie. Taky je určitě zajímavý vidět Prahu jiný doby. Ale to je pro mě z tohohle filmu nakonec tak všecko, co si budu pamatovat. Musím se přiznat, že zhruba tak v půlce jsem usnula. Sice jsem byla utahná, ale taky mě to poměrně nudilo.. ()

hany83

Teda, koukám, že jsem snad před patnácti lety viděla jiný film.-) Tehdy mě - jako puberťačku - nadchnul a dnes? Měla jsem co dělat, abych ho vůbec dokoukala. Manýra, manýra. Příšerný dialogy. Tak dvě aspoň za hudbu a koktajícícho Muchowa:) a Vilhelmku. ()

heavy

Návod na přežití pro bezstarostné vyděděnce lidské společnosti, kteří by občas nejraději ufrnkli někam do vesmíru. Bojují proti realitě, dospělosti a normálnosti čím se dá - a pořád je to málo. Příběh mladičké Anny (která připadá jako mimoňka dokonce i mimoňům samotným) utíkající z domova do "Velké Prahy" za "novým životem" a objevující právě vznikající novou subkulturu klubů, nočního života, "zvláštně orientovaných lidí" a měkkých drog ve větším než malém množství, není tím nejdůležitějším, co byste měli řešit. Nevím, jak se to Ondříčkovi povedlo, ale každá postava (i třeba úplně okrajová) je něčím zajímavá, a každá scéna má v sobě zvláštní kouzlo a vše je zachyceno s vzácnou citlivostí, poetikou a humorem (existenciální studie obyčejného lidského šílenství ve vlakovém kupé je jeden příklad za všechny) , která nemá v českém měřítku sobě rovna. Hudba působí kardiostimulačně-devastujícími účinky i na opakované zhlédnutí, banální dialogy jsou přirozené a odposlouchané ze života, "neherecké" výkony jsou jedinečné. Pojem "zdunit se jak doga" zde nečekaně nabývá zcela nového významu. Opravdu výjimečný filmový úlet někam za hranice naší všední představivosti. Pohádka intergenderového věku se šťastným koncem. ()

JFlower

Půlku hvězdičky za scénu na mostě s charismatickým Bořivojem Navrátilem; druhou za hudbu, která mi svého času zalezla hodně pod kůži. ()

Gregor_Samsa

Po letech znovu – a s pořádnou dávkou nostalgie. Mám tenhle film mnohem radši, než další Ondříčkovy opusy. Nejen proto, že zde nestraší a humorem nejiskří Macháček. Střelecký ostrov na podzim je krásný a Muchowovy dvojzvuky s echem mám zaryté pod kůží. Být v pohodě a parkovat jsem už skoro zapomněl, ale teď se usmívám, vzpomínaje na devadesátá léta a začátek tisíciletí. A Colorfactory mám hluboko v podvědomí; pustím si je tak jednou za dva roky, ale tuhle jejich první (českou) desku mám fakt rád. V Kmotře jsem už dlouho nebyl a pohled na Roxy bez Lokálu vedle je hodně archaický. Nostalgie... 80%. ()

Cisarpan

bezkonkurenčně jeen z nejlepších českejch filmů všech dob. DOKONALA atmosféra filmu..ikdyž nechutná propagace Prahy, ale jako pražáka mě to nesere.) ()

MonarC

Umím si představit, že v 1996 mohl působit docela kontroverzně, dnes podobné scény nikoho nepřekvapí a celkový dojem z filmu se může zdát docela plochý. I přesto má film takovou zvláštní atmosféru, kvůli které si ho brzy pustím znovu. ()

djtotal

Každý z nás bol mladý, a môže, sa tu vidiet aspoň na chvíľu. A každý z Nás, by tento film natočil ináč. ()