Anna - šestnáctiletá dívka z malého města - utíká z domova a potkává mladého floutka Speedyho, který ji zavede mezi městskou partičku. Tady se Anna postupně seznámí s jeho bratrem Filipem, nemluvnou kamarádkou Irmou a záhadným mladíkem Kytkou. Anně se otevře nový svět, plný zábavy a večírků, který jí okouzlí svojí barevnou rozmanitostí. Postupně se sblíží s introvertním Filipem, který má také největší podíl na její proměně. Annina zdánlivá naivita a upřímnost jejích citů nakonec zamíchají kartami v celém příběhu. (Magic Box)

PTuranyi

Atmosférou český Trainspotting, žiaľ herci nie sú úplne presvedčivý a zrejme ani režisér si nebol úplne istý ako to má celé vyzerať. Nemôžem sa zbaviť že tomu niečo chýba. ()

Dvojirakri

K filmům jako je Šeptej se dostanu jedn zcela náhodně, nečtu si obsahy a nechávám se překvapit, a něco takového bych si sám od sebe nikdy nepustil. Nezajímají mě životy a problémy současných českých městských buranů jakéhokoli vyznání, pohlaví a sexuálního zaměření, celý film jsem tedy vlastně prozíval spíš než abych ho prožíval a ty dvě hvězdy které uděluji jsou hlavně za pěknou kameru převážně ve scénách v parku, a především hudbu, která zastiňuje snažení celého ansámblu včetně tvůrců této nepodívané. ()

charles3

V době vzniku bych díky originalitě námětu, hercům (samozřejmě hlavně T.Wilhelmové), hudbě a celkové atmosféře dal tomuto filmu ****, ale po letech (na podzim 2002) už ten film tolik nepůsobí... Některé scény však přesto zůstanou dlouho v paměti. A o kultovnosti tohoto snímku vypovídá i rozmanitost zdejšího hodnocení... ()

Parsek

Jeden z nejpodarenejsich reziserskych debutu. Celkove prijemna podivana, ktera mi pripominala casy hippie... i kdyz nevim proc ;-) ()

Leníci

Skoro kultovní záležitost. Asi jediný úspěšný pokus z celé řady českých děl, které se pokoušely zachytit nějakou generační výpověď (Eliška má ráda divočinu, Anděl Exit atd.). Výborné hlášky, zajímavý Muchow, přesná Vilhelmová. Tradičně (směrem do budoucna) dobrá hudba. Samozřejmě, že je zde několik aspektů, které se nemusí každému zamlouvat - občasná nelogičnost scénáře, technické zpracování, postava Kytky by se asi dala ještě rozvést, a vůbec některé postavy jsou trochu mělké. Pro mě to ale zůstává srdeční záležitostí a s GrandHotelem jediný vysloveně povedený Ondříčkův počin. ()

Bohulib

Film Šeptej jsem viděl už dost dávno, ale tehdy se mi celkem líbil. Mám pocit, že se celkem dobře trefil do cítění některých mladých lidí. Kdyby byla možnost, rád bych jej shlédl ještě jednou (možná bych pak změnil hodnocení). ()

Fill16

Zvláštní Ondříčkova prvotina, která (i přesto, že jsem nemohl zažít pražská 90. léta) mě zaujala svou atmosférou, tak trochu z jiného světa. Nejvíce překvapila Tatiana Vilhelmová svou úžasnou rolí dezertérky Anny a její hudební kolega J.P.Muchow, který se své role zhostil velmi důstojně a působil velmi sympaticky. Co dělá tento film ale jedinečným je výběr hudby, který se opravdu povedl na jedničku. Skákací scéna v klubu na Wubble U je prostě kouzelná a hudební doprovod skupiny Colorfactory je vynikající sám o sobě (doporučuji jejich eponymní album). Uvidíme, zda další shlédnutí nabídne víc. Šeptej je fajn snímek, ovšem zas taková bomba to není. ()

Jevablo

Tak rovnou shrnu, co mi chybí: víc slov pro hlavní hrdiny, opravdu by semtam neškodilo, kdyby divák nemusel všechno jen odezírat z jejich nic neříkajících obličejů (Muchow), trošku komplikovanější příběh (ale je to vyvážené jen 84 minutami filmu), no a přebývají mi: Čechtický se svým tradičním výrazem vysmátého idiota a naprosto nevěrohodný Martin Myšička (jinak můj oblíbený herec). Tak jednou za 10 let je to shlédnutelné, ale příliš nečekejte. ()

2sistem

Ničím vyjímečný, ale přesto oblýbený. Připomíná mi mládí.. skvělá hudba, Radost FX, experimenty, sny a smích Honzy Čechtického mě uvádí do absolutní pohody. ()

Dupac

Vzpomínka na sladká devadesátá jako na léta vyhuleneckého elitářství. Po letech už lehce vyšeptaná a afektovaná.. ()

gizi

Pro mě nejslabší autorův film, mé pocity prakticky vystihuje komentář uživatele novoten, také Gemini a Tosim. Prostě film se snaží ukázat trochu tu temnou stránku společnosti, kde se mladí pohybují. Dialogy jsou zde velmi často zbytečné (což sami o sobě ukazují), film naznačuje, ale není moc zřejmé, co. Nedostatky naštěstí Ondříček napravil v dalších svých skvělých filmech. ()

ssarka

za hudbu 3 hvězdy,za děj o ničem a dosti vyčpělé Praze nula..vychází mi to na průměr,který už znovu vidět nepotřebuji ()

Kivis

Šeptej má atmosféru, perfektní soundtrack, zajímavé herecké obsazení. Chybí snad jen příběh :o) A to potvrdilo i druhé zhlédnutí po letech. Nedávno jsem viděl film Americano, a ten je vlastně docela podobný. Bez příběhu, ale i tak zajímavý. Šeptej je však v atmoséře, hudbě i hereckých výkonech o stupínek výš, proto oproti Americanovi jedna hvězdička navíc. A jedna hláška, kterou si zapamatuju navždy: "Nechceš si zahrát ve filmu?" (Honza Hřebejk se na mejdanu snaží navázat konverzaci s Tatianou Vilhelmovou) ()

gatuso

Videt film v 17 a potom v 37 je neskutecny rozdil. Proto treti hvezda z nostalgie a kvuli dobe, kterou povazuju za nejlepsi a nejsvobodnejsi etapu historie Ceska. Btw.: by me zajimalo cim se ta banda mladosu zivila a kde brali penize na obzivu. Nepredpokladam ze ten buzerant to vse tahnul financne sam... A vynikajici hudba, stejne jako pak v Samotarich. JPM rules! ()