Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Harrison Ford vyšetřuje vraždu své spolupracovnice a milenky. K nemilosti ženatého právníka se důkazy začnou stáčet k jeho osobě… Mistr vykreslování paranoie a plíživého napětí korporátních světů, Alan Jay Pakula (Pohled společnosti Parallax, Všichni prezidentovi muži, Sophiina volba), se koncem 80. let rozhodl natočit filmovou adaptaci románu Scotta Turowa, Presumed Innocent (1987). Ještě než kniha vyšla, producent Sydney Pollack zaplatil za filmová práva milion dolarů. Sázka na jistotu se vyplatila. Pakula v Podezření uplatňuje svůj úsporný, leč navýsost precizní styl, jenž manipuluje diváckými očekáváními. K tomu bezesporu dopomáhá ukázněná kamera Gordona Willise, stálého spolupracovníka Woodyho Allena a Francise F. Coppoly. Zneklidňující atmosféru pak podtrhuje hudba Johna T. Williamse (Hvězdné války, Čelisti, E.T. – Mimozemšťan)... Rusty Sabich je vzorný manžel, občan a úspěšný prokurátor, který má dobré vyhlídky, aby se stal šéfem známé právní společnosti. Když je Sabichovi přiklepnut případ zardoušené a znásilněné spolupracovnice, zdráhavě přijme. Ještě netuší, že kauza navždy změní jeho život. Během vyšetřování začnou okolnosti případu ukazovat směrem k jeho osobě. Zavražděná kolegyně byla naneštěstí Sabichovou milenkou. Prokurátorovi je brzy jasné, že někdo jemu blízký na něj ušil boudu. Ale kdo? Jako obžalovaný se neochotně obrací pro pomoc k dávnému soupeři. A nemilosrdný rozsudek je na spadnutí… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (156)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Dobře provedený politicko-soudní thriller se stopáží dostatečně štědrou na to, aby se všechny nitky daly hezky vinout a zaplétat. Neznám předlohu, ale předpokládám, že Podezření je jeden z případů, kdy měl scénárista zjednodušenou práci, protože mohl využít už jednou někým jiným promyšlený příběh:) "Výsledný" film tomu aspoň odpovídá, a jelikož všichni zúčastnění herci (počítaje v to genderově nekorektně i herečky) velmi dobře hrají a atmosféra je správně hutná (na čemž má samozřejmě zásluhu John Williams), není důvod nedat 80%. Závěrečnou scénu si pamatuju už asi deset let. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Mám radost z toho, že nejen tuzemská justice hraje svou oblíbenou hru na to, kdo je křivý a kdo ještě křivější. Ta americká se za to ještě navíc nestydí a za to rozhodně dávám palec nahoru. Jenže celkově je to takové pomalé, neslané, mastné jen trošku a nebýt charismatického výkonu Raula Julii, tak bych si i pro nudu nějaký ten čas vychytrale našel. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Vetsinu casu nicim nevybocujici soudni thriller. Opravdu me nenapada, co vylozene pochvalit nebo naopak zkritizovat, proste ve vsech smerech prumer. Takze to zachranuju akorat tak herci, paradni Ford a hodne dobrej Julia. Jenze pak pride naprosto libovej a necekanej zaver filmu, kterej muj vyslednej dojem znacne vylepsil. Ale je teda fakt, ze je to cely az zbytecne vysvetlovaci a zkratit o pet minut ten konec by jen prospelo. Slabsi 4*. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Súdiac podľa množstva filmov z prostredia súdnej siene, je pre Američanov súdna sieň rovnako obľúbeným miestom, ako pre Španielov corrida. Napriek tomu vynikajúce filmy z tohto prostredia spočítam na prstoch jednej ruky. Ani Podozrenie k nim nepatrí. Pomaly plynúce a napätím šetriace krimi z prostredia vysokých štátnych úradníkov by malo mať lepšie tempo, nemalo obsahovať zbytočné chyby (napr. neúspešná domová prehliadka, nevhodná farba na kladivku) a dominantný výraz Harrisona Forda by nemal v divákovi asociovať zmoknuté kura. Takže vynikajúci film ani náhodou. Ale na jedno pozretie môžem pokojne odporučiť. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

Podezřelá blbost. Tak bych to asi nejlépe definoval. Jinak se to nazvat nedá. Ale mě to štve. Nedávno jsem shlédl 3 filmy s Harrisonem Fordem. Nejprve Vysoká hra patriotů. A sakra, to mě vůbec neoslnilo, strašná nuda, nelogičnost, trapný závěr. Řekl jsem si aha, výjimka. Pak následoval film Svědek. Tp bylo snad o stupínek horší, ale furt to byla blbost aspon na 2 hvězdy (velmi slabé teda). Řekl jsem si, tyhle staré filmy mě asi moc nechytnou s ním. Dal jsem si do třetice film Detektivév z Hollywoodu - film z roku 2003. A kruci, opět mi to nesedlo. Já mám Forda rád, natočil dobrý filmy. Celá série Indiana Jones, Uprchlík, Firewall a dokonce i starý film 48 hodin v Paříži. Takže nyní k tomuhle filmu. Film má nudný a asi žádný příběh. Harrison Ford hraje postavu kurátora. Dostane za úkol vyšetřit případ vraždy jedné kurátorky. Hrozná nuda, vleče se to, pak se dovíme, že Ford je hlavní podezřelí, neboť zesnulá byla jeho milenka. To vše se odehrává v první půlce filmu. Ve druhé půlce je několik dnů jednání u soudu. Některé pasáže jsou zajímavé, jak se lidi vyptávají u soudz, ale nic významného v tom není. Harrison Ford hraje dobře, má své skvělé grimasy vipné, opět exceluje, ale bohužel v té době vstupoval do mizerných filmů, v tom to je. Zbytek hereckého obsazení nijak neoslní, ale jde to. Hudba od Johna Williamsa ? No představoval bych si ji lepší a výraznější. Zde byla málo, spíše v doprovodu klavírních tónů, takže nic moc no. Žádná střelba, nic. Ale tak je to kriminální thriller. Počkat .. vlastně ani to není. Jako nechci být krutý, ale fakt nuda. Jako námět, herecký výkon Forda to uznávám. Bylo by to tak na lepší jednu hvězdu, ale úplný závěr představoval skvělý zvrat, který se mi moc líbíl. Sice to divně skončilo, ale ten zvrat stál za to. Takže na rozmezí mezi 1 a 2 hvězdou. Bída no, ale přimhuřuji všechny oči a dávám celkově slabých 30% = ** ()

Galerie (67)

Zajímavosti (6)

  • Okolo 102 minuty vychází Rusty Sabich (Harrison Ford) a jeho žena Barbara (Bonnie Bedelia) ze soudní budovy a odpovídají na dotazy novinářů. Mezi nimi je i novinářka, která přiloží svůj diktafon blíže k Rustymu, aby zaznamenala jeho odpověď. Je jasně vidět, že v diktafonu není vložena nahrávací kazeta. (Terva)
  • Rusty Sabich (Harrison Ford) má v kanceláři obraz ženy jménem Lila Acheson Wallace (1889 - 1984). Byla dlouhá léta předsedkyní a spoluzakladatelkou Klubu spisovatelů. Také věnovala nemalé částky na dobročinné účely. Mezi těmi, kterým přispěla nejvíce, patří Metropolitní museum v New Yorku. (Terva)

Reklama

Reklama