Detektiv John McClane má potíže se svou dcerou Lucy, a když ji vytáhne v noci z přítelova auta, jejich vztah se tím rozhodně nezlepší. Hned nato je John vyzván nadřízeným, aby vyzvedl hackera Matta Farrella a dopravil ho do Whasingtonu na oddělení počítačové bezpečnosti FBI. John najde Matta doma, ale než stačí byt opustit, jsou napadeni ozbrojenými muži a dojde k přestřelce... Matt je počítačový génius, ale ze střelby je vyděšený. Navíc mu nedochází, že se někdo snaží zabít jeho. McClane mu to vysvětlí a dopraví ho na FBI do střediska počítačové bezpečnosti. Z médií se zatím hrnou zprávy o problémech s počítačovým systémem a padá jedno odvětví za druhým. Matt zjistil, že se jedná o takzvaný kybernetický výprodej. Velitel bezpečnostního oddělení Bowman Matta umlčí, ale McClane je zvědavý, a tak mu Matt po cestě do jiného střediska FBI vysvětluje, oč jde. Jejich auto je však cestou napadeno a řidič zabit. McClane začíná být hodně naštvaný, ale nechápe, co všechno se děje... Mattovi už je jasné, že se někdo naboural do systému – ne jen do jednoho odvětví, ale do všech –, aby mohl určovat pravidla hry. Kromě vyřazení počítačové sítě jako takové je už vyřazena celá dopravní infrastruktura i komunikační sítě. Podle Matta bude teď na řadě ovládnutí východního uzlu, který zajišťuje dodávky elektřiny... (TV Prima)

Vecko99

Souhlasím s golfistou, kdyby tento film vzniknul samostatně a ne jako pokračování Smrtonosné pasti, dal bych 4 hvězdy, ale takto ne. Střílečky, honičky a efekty jsou zvládnuty na jedničku, příběh také, ale McClane neřekne za celý film snad jedinou pořádnou hlášku. ()

chelseaman22

Předem bylo jasné, že zápletka se bude muset odehrávat na internetovém poli. Co jiného taky vymýšlet, když se píše rok léta páně 2007! Proto se obávám, že se tento film zařadil do kategorie, jež je v současné době zastoupena až přespříliš. První tři díly nebyla v porovnání se 4.0 ale vůbec iracionální. Kdežto 4.0 byla nesmysl za nesmyslem, člověk si říkal, že by detektiv McClane přežil i volný pád z 20 km. A mimochodem, McClane má fešnou dceru. 82% ()

Script

Tohle už po stylové stránce není Smrtonosná past. Je o velmi dobře propracovaný akční / krimi / thriller, který nešetřil vůbec na ničím. Po hudební stránce jde úplně o jinou ligu a to samé platí pro příběhovou stránku, která je hodně zaměřená na hacking. Perfektně zvládnutý a skvěle napínavý příběh. Moc jsem se u toho bavil. ()

honza7

Film je to velmi dobrý, i docela dobré herecké víkony, co mě ovšem vadilo, bala scéna v elektrárně (za kterou strhávám *), kterou bych spíše nazval Terminátor, kdy narazí ženu na auto, a stále žije, poté ji narazí ve výtahové šachtě, a pořád v pohodě žije!! Připadalo mi to, jako by to byl souboj mezi T-800 a T-X. Jinak se mi film líbil proto dávám 4* ()

Sfinkter

Z očekávaných "čtyřek" poslední doby je pro mne nová past nejslabší, i přes veškeré akční divadlo, které z Willise dělá dalšího Ramba, mi film přišel naprosto prázdný. Nejvíce se mi líbila role Smithe :) ()

Mrkvič

Pro mě možná nejlepší díl série. Willis je prostě fantastický a ty hlášky jsou úžasný i s příšerným překladem. Akce jsou dost ujetý, ale výborně natočený, takže se jim dá mnohé odpustit. Po Alanu Rickmanovi z jedničky je tu asi druhý nejlepší padouch s tváří Timothiho Olyphanta. ()

Honzíno

Bruce je zpátky. Stejně jako John McClane. Jenže celá série Die Hard už úplně ne. Willis dělá co může, jenže místy tupější scénář nemůže zachránit. Onen potřebný nádech to nepostrádá, jenže kompletní atmosféru prvních dvou dílů ano. Často slušná akce, často věci za hranicí únosnosti (stihačka). Velké sympatie zas na jedné straně a na druhé rozpocelnost. Doufal jsem, že bude čtyřka lepší a to finále ... nu, prostě nevím. ()

Wall-E

Starej dobrej John Mclane nezklamal. A neméně i režisér, který stojí za patosem jménem "Underworld" si u mě zatraceně polepšil! nemá to sice v ruce jako McTiernan, ale to je jiná liga. Výborná akční podívaná, se skvělými efekty. "Die Hard" nápaditě přivedena do světa, který je kompletně řízen počítači a John do toho jde po staru holými pěstmi :-) Naštěstí má po svém boku mladého "Ajťáka" . Smrtonosná past 4.0 nestojí ve stínu svých předchůdců, ale je důstojným pokračováním. ()

honx

Výborný akční film, který chtěl naprosto zbytečně těžit z popularity Smrtonosných pastí-za tohle bohužel strávám hvězdičky. Škoda! ()

st.verka

Tedy - všeho moc škodí. Ty triky nemohl "zbaštit" ani ten nejskalnější fanoušek. Tisíc pokusů Bruce zabít a pořád nic. A to s tou stíhačkou - no to už definitivně přehnali. ()

Jizni Tlapa

Mc Clane je zase zpátky, ale možná, kéž by se nevracel. Místo sebe měl poslat kteréhokoliv jiného tvrďáka, který by z téhle akční podívané udělal poctivý nářez neškatulkující do předešlých skvělých třech Pastí! Scénář nezachrání pár dobře povedených hlášek a ani dokonale zvládnutá akce, nasmínaná perfektně připravenou kamerou nepomůže přidat naprosto zpackanému konci a nejbéčkovitější pasáži se stíhačkou. Říkam s čistým svědomím: "Johne, mrkni na Johna (Ramba) nebo Rockyho, to jsou pořád frajeři, ty (a tohle) už je opravdu ZA" ()

karlik4801

Ve čtvrtém dílu už vidím ty novodobé akčňáky, taky už nevidím klasiku Johna McClanea. Konečně jsem se dočkal plešatého Willise a tím jsem se také dočkal jeho novějšího charakteru. Působí prostě jinak než zamlada. Akční scény jsou jako v každém dílů naprosto bombové. Auto co vlítne do vrtulníku "Došli mi náboje." Aspoň Johnovi nedošli hlášky a také zůstal stejný jeho výsměvný smích. I přes nějakou tu změnu si Smrtonosná past udržela svoje kvality natolik, abych jí udělil zasloužené čtyři hvězdy. ()

Lachtaan

Ještěže jsem na světem nenáviděnou pětku narazil zcela náhodou před několika lety, a tak mám po čtyřce konečně pokoj od Willisova McClanea. Fanoušci subžánru zajisté chrochtali blahem i u dílu, kde už má Bruce svou slavnou plešatou vizáž, kromě ní si ale vůbec nic zapamatováníhodného neodnáším. Už se fakt těším, až na můj vkus jednotvárné akčnáky, jež mi zabraly celý týden, vystřídám za pohádky a jiná filmová zákoutí. ()

TO

Byl to super biják. Ve svém žánru patří k tomu nejlepšímu, co bylo v poslední době natočeno, i když přehršle efektních akčních scén byla trochu na úkor příběhu. Koukalo se na to fakt dobře, ale raději nad tím moc nepřemýšlet. Maggie Q bych i za to málo klidně pasoval na královnu všech akčních záporaček. ()

Beky

Návrat klasiky se něčekaně povedl!! První Underworld pod taktovkou Wisemana se mi nelíbil, akce se mi nelíbila!!...považoval jsem ho za typické eFko se vším všudy, až na poměrně kvalitní obsazení!!!!..dvojku jsem zatim neviděl, ale tušim, že vyšší rozpočet mohl filmu jenom prospět!!! a tak když jsem četl, že Johna bude režírovat tento týpek, přestal jsem se téměř o film zajímat......a ejhle...první trailer mi vypálil málem zrak!!!..prostě perfektní!!!..a tak jsem otočil a hltal další informace jako smyslu zbavenej!!!..a co se týče filmu??..John neni typický John..aspoň tedy v PG-13 kino verzi, která je tak uhlazená, že bych se nebál na ni poslat pěti letý dítě!!!..škoda!!!..DVD by vše ,,mělo" napravit...ale znáte to....no nic, nebavíme se o DVD, že?..takže co nám zbylo?..Výborný obsazení, výborná comicsová akce ( nečekané oživení série, někomu se nerealismus nebude líbit:), výnikající hlášky!!!..takže všema 80% doporučuju!!! Jednou větou: Opravdu doufám, že DVD napraví vše, co se týče krve a fuckování:)..bez toho je to přece jenom slabší!!! ()

Nihlathak

Jako zábava do autobusu z Prahy z festivalu Jeden svět, na kterém člověk navštíví X krátko i dlouhometrážních snímků o lidských právech, je to ideální. V jiném rozpoložení jsem to zatím neviděl, proto se mé hodnocení může časem změnit. ()

Elementál

McLane je zpátky - dobře nebo ne? Pleška ani věk neubraly McLanovi nic na údernosti, hláškovitosti ani svědomitosti. V jedničce se soustředil na budovu Nakatomi. Ve dvojce už se podíval i do okolí letiště. Ve trojce se prohání dokonce po celém městě. No a čtverka? Vśechno je mega - vybuchující vrtulníky, vybuchující stíhačky, vybuchující obří náklaďáky... Dcera protivná, že to víc nejde, hacker celkem ušel - na to že to byl "ocásek", záporák stál za houby. Stále to je Die Hard a přitom už to není Die Hard. Možná proto, že McLane připomíná víc Terminátora, než newyorského policajta, možná proto, že pořádně nerozomumíme tomu, co se vlastně děje - jasné je jenom to, že McLane všechny postřílí a to způsobem tak nereálným, že nad tím občas zůstává rozum stát (pokud si vzpomínám, tak to v předchozích dílech nebývalo!). Nepřátelé dostali oproti předchozím epizodám také obměny - teď už to není "jen" skupina teroristů - teď tam máme ještě kung-fu bojovnici, Spidermana... Občas to není na škodu, ale celkově trochu krok vedle. Willis je samozřejmě tahounem celého snímku, ale s ním to taky celé stojí a padá - všichni ostatní kolem jen tak šaškujou a buď čekají, než je Willis - McLane oddělá, anebo kibicujou (s vyjímkou hackera -jak říkám, ten byl v pohodě). Takže závěrečné resumé? Dobře, že je zpátky...ale už to není ono. P.S. Na originálce úžasné bonusy s kapelou Guyz Nite - Behind The Scenes a music video na téma Die Hard 1-4 jsem si pouštěl ani nevím kolikrát :-))) To by si zasloužilo alespoň 5* :-) ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

26.09.2012

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)