Epizody(10)

Francie, 19. století: Na lavičce v parku se jednoho odpoledne setkají dva postarší pánové, Bouvard (Jiří Sovák) a Pécuchet (Miroslav Horníček). Zapovídají se a zjistí, že jsou oba dva písaři a mají necelý měsíc do penze. Kromě toho je pojí společné zájmy o vědu, literaturu a umění. Když pak Bouvardovi zemře kmotr a odkáže mu velkorysou částku, Bouvard si vzpomene na svého přítele, zakoupí statek na venkově a oba tam odjedou oddávat se vědám. Jejich diletantské pokusy pěstovat melouny, konzervovat jídlo nebo rozbít atom končí obvykle naprostou katastrofou, staříci přesto nepolevují a žijí životem, po jakém vždy toužili. (Oskar)

regentor

Televizní zpracování knižní předlohy francouzského spisovatele Gustava Flauberta , Bouvard a Pécuchet ztělesněné skvělými osobnostmi,Jiřím Sovákem a Miroslavem Horníčkem - se zapsaly nesmazatelně do srdcí diváků. Desetidílný seriál z roku 1972 je jen dokladem toho, že když se sejdou skuteční mistři českého televizního humoru a mají šťastnou ruku při výběru literární předlohy pak vznikne dílo, přinášející znovu a znovu radost všem generacím diváků.Dobrodružství i peripetie které naši hrdinové zažívají v mnoha oborech "vědeckých" nebo uměleckých jsou většinou boj téměř donkichotský.Ján Roháč měl geniální myšlenku kdy předloha posloužila jen jako osnova ve které našli uplatnění představitelé hlavních rolí a jejich improvizace tak mohla oblažit laskavým humorem nespočetné řady vděčných diváků. ()

niska98

Tak jsem dala čas další klasice naší kinematografie, kterou jsem ještě neviděla. A byl to hezky prožitý čas. ()

ostravak30

Jediný seriál Jána Roháče a zároveň jediný, u nějž na scénáři mohli pracovat i dva géniové humoru Jiří Sovák a Miroslav Horníček. Ti měli absolutní volnost a jednotlivé dialogy mezi sebou jsou tak totální improvizace. Daný byl jen směr a téma hovoru. O to víc je nutné ty dva ocenit. Zkoumání a vědecké práce dvou dřívějších úředníků jsou o to zajímavější, že leckteré vědy byly teprve na vzestupu, ale oni o mnohých oborech mluvili zasvěceně, což vyčetli z knih. Třeba rozbíjení atomu. Každopádně podobný typ komediálních seriálů u nás bohužel nebyl častý, což s úspěchem písařů moc nechápu. Škoda, že u Horníčka se po hříchu jednalo o jediný seriál, přestože tento člověk odkojený spoluprací s Werichem měl nápadů hodně. ()

tavvva

Velmi nadhodnocená trapná a upindaná nuda. Většině postav jsem roli nevěřil a trochu vtipné mi přišlo snad jen rozbíjení atomu na konci. Gustave Flaubert by se v hrobě obracel, kdyby viděl, co za paskvil z jeho knihy vznikl. Tohle bych rád viděl zahráno francouzskými herci ve Francii a podle úplně jiného scénáře. Docela by mě zajímalo, jak by se s tím poprali Louis de Funès a Michel Galabru. Kdyby se vynechalo zbytečné tlachání, mohlo by to mít větší spád a celý seriál by se dal vmáčknout do jednoho celovečerního filmu. ()

mrLotus

Myslím,že,,Mistři,, přesně věděli v jakém čase(pro národ nejhorším)točí tento seriál.A na konečném výsledku je to vidět! ()

melisos

Legendární improvizační variace Sováka a Horníčka . Vrchol komediálního seriálu naší země , který podle stavu velkého počtu idiotů v řadách dnešních herců a režisérů bude nepřekonaný . Vždycky jsem na tohle seriálu miloval to prostředí a myšlenku se na všechno vysrat a odjet pryč z rušného města na vesnici , kde mám panství a můžu se věnovat tomu , co mám rád . Obraz černobílého světa je v tomhle seriálu pro mě velmi okouzlující a nenáročnost a nepřekombinovanost je o to pro mě ještě více cennější . Je to příkladný seriál pro všechny ambiciózní nuly , které chtějí udělat něco , co ve výsledku stojí za píču . V jednoduchosti je síla a proto jak se točil tento seriál málokdo čekal ze zúčastněných , že to bude tak špičkově obdivováno i za skoro 40 let. ()

eastrock

Skvostný herecký koncert Miroslava Horníčka a Jiřího Sováka, nádherná černobílá atmosféra a spousta nezapomenutelných hlášek.... O tom mám knížku i s obrázky :-) ()

cunicekb

Fascinující a nezapomenutelné. Nad hereckou improvizací obou pánů se mi tají dech - ovšem jen do té doby, než přijde salva smíchu :) ()

Bumerang

Ani jednou jsem se u toho nahlas nezasmál. Ale i při sebeblbější náladě jsem se u každého dílu musel culit jako sluníčko. Tenhle seriál bych definoval jediným slovem - laskavý. ()

PrincessB

Z úst Horníčka a Sováka se každá věta mění v tekuté zlato, které pohladí na duši. Bravurnost tohoto seriálu je nenapodobitelná, díky bohu za něj. A ať žije improvizace! ()

Max Q.

Napsat, že tento seriál zraje jako vína je blbost, protože tento seriál JE. To spíš zraju já. V dětství se mi líbily vybuchující konzervy, v mládí pak situační humor a teď jako usedlejší táta nejraději poslouchám krásné dialogy obou pánů. ()

Eire

Dietl v najlepsej forme. Mozno preto ze opisoval od Flauberta a este s pomocou "spoluziakov" Hornicka a Sovaka. najviac sa mi pacila (samozrejme som zaujaty) ta medicinska cast.... :-D ()

wopi

Geniálně zahraný geniální scénář. S tímhle se dnešní "zábavné" seriály nemůžou vůbec srovnávat. ()

harycek

Vynikající herecký koncert obou hlavních představitelů a i další herci ji skvěle sekundovali , zvláště Josef Dvořák, kterého jsem v tomto seriálu poprvé zaregistroval!! ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014