Zmije

USA, (1994–1999), 60 h 9 min (Minutáž: 44–92 min)

Joe Nipote, Heather Medway, J. Downing, James McCaffrey, Jeff Kaake, Dawn Stern, Dorian Harewood, Carlos Gómez, Mark Pellegrino, Ken Foree, Ric Roman Waugh (více)

Série(4) / Epizody(78)

Mesto Metropol ovláda kriminálna skupina Outfit. Tajná organizácia vyzve technika Juliana Wilksa aby zostrojil superauto Zmiju, ktoré má zničiť Outfit. Zmija potrebuje šoféra a Julian sa rozhodne zmeniť identitu bývalému šoférovi Outfitu Michaelovi Paynovi, ktorý havaroval a leží v kóme. Stáva sa z neho Joe Astor, detektív, ktorý po boku Juliana a policajta Frankieho začína bojovať proti zločinu. Prvá séria seriálu "Viper" z roku 1994 patrí k výborným kriminálnym seriálom 90 tych rokov a je najvydarenejšia z celkovo štyroch sérií. (JohnFarst)

marek29

Jako malej jsem měl sen - mít Zmiji doma a nic pro mě nebylo lepšího, než právě toto auto. Umí přece měnit barvu, má zabudované zbraně, umí se přestavit do terénu a rozesévá spravedlnost, kudy jezdí. Nostalgické 3 hvězdy a dál bych to nerozebíral. Jinak nevím jak bych hodnotil dnes. Spousta lidí se tady nad tím zamýšlí, podle mě to ale nejde srovnávat se seriály dnešní doby (Walking dead, Prison Break, Ztraceni.. Bavíme se totiž o době Walkera Texas Rangera, Baywatche a Odpadlíka). ()

Toumyk

V porovnání z Knight Riderem tady máme vítěze...alespoň v první sérii, druhá je o něco slabší co se týče do příběhu, ale lepsí do efektů i akce, jednička má super atmosféru a i když to neni dokonalý, mě se to zkrátka líbí. ()

cubiczech

kdyz je clovek mlady tak zere opravdu vsechno :-D ... "Coule?" /čti "koule"/ .. och jak trapne to bylo, ale presto jsem se bavil :-D ()

KaKKashi

oproti seriálům jako Mcgayver, kobra 11, a dokonce i knight rider celkem slušný seriál, narozdíl od Knighta mě bavil. A to auto chtěl snad uplně každej... ()

Thelonius

Kedysi som na tom strašne fičal, ale tie časy sú preč a už ma to moc nechytá. PS: A ten hlavný hrdina ani nemá afro ako Michael Knight ()

Tomulka

No nápad to nebyl špatný, auto bylo také super bylo tak trochu více reálnější (ve velkých uvozovkách reálnější) než Knight Rider, ale to nic nemění na faktu, že jsou v tomto seriálu špatné dialogy a bere se tento seriál až příliž vážně. Postavy byli sice napsány dobře, ale zahrané už trošku hůře v některých dílech herci dosti přehrávali a tak měl divák pocit, že se dívá na špatný sitcom a za chvíli uslyší umělý smích. Tři hvězdičky dávám spíše z nostalgie, protože když jsem se na tento seriál koukal v době jeho vzniku nebyl jsem ještě tak náročný divák jako dnes, kdy mi stačilo zkouknout znovu pár dílů a už to něják nebylo ono. ()

Voxel

Součást mého dětství. Na svou dobu (a seriálové poměry) dobré akční scény i občasné vizuální efekty. O tom autu jsem vždycky snil. ()

soukyd33

Kromě toho super auta, tam vlastně není nic. Epizody nemají dobrý příběh, a ani herci nejsou nic moc. Seriál je podobný například seriálu Airwolf. Prostě super vyzbrojené auto, a jinak nic. Poznámka: V žádném případě nelze přirovnat k seriálu Knight Rider. Poznámka: Na seriál se stále rád koukám. Hvězdiček 2 ()