Zmije

USA, (1994–1999), 60 h 9 min (Minutáž: 44–92 min)

Joe Nipote, Heather Medway, J. Downing, James McCaffrey, Jeff Kaake, Dawn Stern, Dorian Harewood, Carlos Gómez, Mark Pellegrino, Ken Foree, Ric Roman Waugh (více)

Série(4) / Epizody(78)

Mesto Metropol ovláda kriminálna skupina Outfit. Tajná organizácia vyzve technika Juliana Wilksa aby zostrojil superauto Zmiju, ktoré má zničiť Outfit. Zmija potrebuje šoféra a Julian sa rozhodne zmeniť identitu bývalému šoférovi Outfitu Michaelovi Paynovi, ktorý havaroval a leží v kóme. Stáva sa z neho Joe Astor, detektív, ktorý po boku Juliana a policajta Frankieho začína bojovať proti zločinu. Prvá séria seriálu "Viper" z roku 1994 patrí k výborným kriminálnym seriálom 90 tych rokov a je najvydarenejšia z celkovo štyroch sérií. (JohnFarst)

Honza__St.

Chudší kopie Knight Ridera. Nejlepší na tom je jednoznačně to auto, ať už v podobě Dodge Viper nebo v podobě bojové Zmije se všemi jejími kousky. Bez debat jak říkala jedna z těch holek pěkná hračička pro kluky (byť na KITTa nemá). Pokud jde o příběhy, tam je to přece jen horší. Asi nejsilnější je pilotní film (byť i ten nezapře jasné opisování od Knight Ridera), ale dál už je ta úroveň všelijaká. Ovšem po první sérii se jim na to představitel Joe Astora vykašlal, i většina zbývajících postav byla odejita a nahrazena jinýma (snad dokonce přesunuli děj z blízké budoucnosti do doby vzniku seriálu), a už to prostě nebylo ono. Na třetí a čtvrtou sérii se dá dívat už jen kvůli autu, a ani návrat Joe Astora už nepomohl. ()

Jrk

Naprosto uzasne auticko. Kdyz jsem jej v serialu uvidel okamzite jsem po nem zatouzil. Serial asi mel napodobovat knight ridera, ale v mnohem lepsim kabate. Spise se divim ze tvurci aut se tam nenechali inspirovat. ()

Pukancek

U mňa obľúbený seriál ešte z doby, keď existoval Global :) Fascinovalo ma to auto a dej. A samozrejme ako malé dieťa som túžila mať niečo také doma ;) Super super super seriál.. pozrela by som si ho znova :) škoda, že ho už nevysielajú ;) ()

krpik

Tak to jsem myslím chodil na základní školu,kdy jsem poprvé viděl zmiji na nově.Nebyl to špatný seriál .Super auto co střílí ale nemluví takže něco jiného než knight rider.První serie mě moc nebavila až potom druhá.Myslím že tento seriál měl asi 4 serie.V té čtvrté byl Viper modré barvy ()

milous11

Super seriál na kterém jsem, né jen já, v 90letech vyrostl :-) hltal jsem každou akci kdy se auto proměnilo a užíval si akci. ()

CaptainPixel

Akcni serial s paradnim autem, spoustou konceptu od Chrysleru, prkenejma nehercema, krasnejma holkama a prisernym ceskym dabingem. Cast z toho nejlepsiho, co nam TV n@va v 90. letech servirovala a my jsme to hltali. V dnesni dobre zabava 'klubu otrleho divaka'. Doporucuju! ()