Zmije

USA, (1994–1999), 60 h 9 min (Minutáž: 44–92 min)

Joe Nipote, Heather Medway, J. Downing, James McCaffrey, Jeff Kaake, Dawn Stern, Dorian Harewood, Carlos Gómez, Mark Pellegrino, Ken Foree, Ric Roman Waugh (více)

Série(4) / Epizody(78)

Mesto Metropol ovláda kriminálna skupina Outfit. Tajná organizácia vyzve technika Juliana Wilksa aby zostrojil superauto Zmiju, ktoré má zničiť Outfit. Zmija potrebuje šoféra a Julian sa rozhodne zmeniť identitu bývalému šoférovi Outfitu Michaelovi Paynovi, ktorý havaroval a leží v kóme. Stáva sa z neho Joe Astor, detektív, ktorý po boku Juliana a policajta Frankieho začína bojovať proti zločinu. Prvá séria seriálu "Viper" z roku 1994 patrí k výborným kriminálnym seriálom 90 tych rokov a je najvydarenejšia z celkovo štyroch sérií. (JohnFarst)

Petroff

Dost možná poslední televizní záležitost, ve který se mi líbilo "to auto" (bylo mi 13-14). Od tý doby se můj původně neutrální vztah k plechovým zařízením na 4 gumových kolech diametrálně posunul směrem dolů. Tenkrát mi byla jedno, dneska je vysloveně nemám rád. Nemám rád hovory o jejich cenách, jejich obdivování, onanii nad počtem penisů pod kapotou a tak všelijak podobně... ()

starbrejkr

Panebože, to je klasika dětství. Jako malý jsem nikdy nevynechal ani jeden díl a to auto mě dostávalo pořád. Jestli to budou někdy opakovat, nesmím vynechat. ()

DruidKarel

To auto bylo tenkrát hodně populární a tenhle seriál tomu hodně napomohl. Poměrně kvalitní příběhy, ale tohle bylo hlavně pro automobilové nadšence. 3* ()

C0r0ner

Viper je jedno z nejhezčích aut historie. Neskrývám, že pouze kvůli tomu šlo hodnocení o level výš. Jinak je to parafráze na K.I.T.T.a se samozřejmě lepšími efekty. Tak jako tak ale bylo fascinující sledovat Zmiji přeměňující se z normálního červeného módu do bojového stříbrného. Možná i díky tomuhle seriálu pro mě byly první Transformers tak dokonalé. 60% ()

stOKYi

ja proste neviem prečo ale mne sa tento seriál páčil. Si pamätám keď ešte chodil na VTV každú nedeľu. Bol som pravideľný pozorovateľ a nevynechal som ani jednu časť :) ()

Krasus

Seriál na kterém jsem vyrůstal.Možná to trochu s těma hvězdičkama přehánim,ale tenhle kýč já prostě miluju a narozdíl od Knight Ridera není Zmije toporná a má lepšího "hrdinu". ()

giovanni3

Jo ten seriál sjme viděl mnohokrát v mládí... Viper byl vždy nádherným autem o kterém jsem vždy snil a sním :) NAvíc v serílu měla Zmije tolik vychytávek.. Ale držme se při zemi 2z5 ()

Cejny

Když jsem byl malý, tak jsem to sledoval a neuvěřitelně jsem se při tom bavil a každý díl jsem žral. Dneska už by to bylo určitě o ničem jiném, proto to asi ani nebudu radši znovu sledovat. ()