Dynastie

• USA Dynasty
USA, (1981–1989), 173 h 59 min (Minutáž: 45–95 min)

John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins, Gordon Thomson, John James, Emma Samms, Al Corley, Pamela Sue Martin, William Beckley, Bo Hopkins, Heather Locklear (více)

Série(9) / Epizody(219)

Sekretárka Krystle sa vydáva za svojho šéfa Blakea Carringtona, majiteľa denverskej ropnej spoločnosti. Milionársky život však nie je prechádzka ružovou záhradou. Krystle si musí získať dôveru služobníctva i nevlastných detí - prefíkanej Fallon a homosexuála Stephena. Okrem toho musí byť stále v strehu pred zákernou Carringtonovou ex-manželkou Alexis. (arkis)

Rudyamon

Viděl jsem pár dílů (sérii, kde unesli jakousi ženu) a na čas mě to chytlo. Nakonec ale člověk stejně přijde na to, že tudy cesta nevede, a najde si jinou kratochvíli. Neupírám seriálu jistou „velikost a slávu“, ale hodnocení třeba i na této databázi tyhle jeho charakteristiky, a tím i celý seriál, dávají na jejich pravé místo, těsně vedle koše... :-) 1 hvězdička - 5%. ()

Hillock

První díl první série nazvaný Ropa vypráví o příchodu Krystle do rodiny. Musí se naučit způsobům zbohatlíků a připravuje se na svatbu s Blakem. Matthew se vrací z Blízkého východu a Claudie byla právě propuštěna z psychiatrické léčebny. Tento úvodní díl odstartoval začátek úspěšného dramatického seriálu s devíti řadami a celkovými 220 epizodami. Do konce první sezóny se Dynastie držela v první top 5 hodnocených pořadů. Na třetí místo se vyšplhala v období 1983-84. První příčku si po právu zasloužila konečně v letech 1984-85. Začátek čtvrté řady znamenal pro seriál zároveň jeho konec. Hodnocení seriálu začalo prudce klesat a během jeho poslední sezony 1988-89 Dynastie klesla na 57. příčku. Poslední díl poslední série byl odvysílán 10. května 1989, avšak některé dějové linie zůstaly nevyřešené. Zklamání fanoušků ale netrvalo dlouho a dočkali se o dva roky později dvoudílného filmu Dynastie: Shledání v říjnu 1991. Seriál Dynastie získal několik prestižních ocenění. Na cenu Emmy byl čtyřiadvacetkrát nominován, Zlaté Glóby vyhrál celkem třikrát, čtyřikrát si odnesl prvenství v kategorii Oblíbený televizní dramatický pořad z People’s Choice Awards a v řadě dalších kategorií bodoval. Dynastie se vysílala v 70 zemích a vidělo ji přes 250 miliónů lidí. V roce 1999 byl Aaron Spelling zařazen do Guinnessovy knihy rekordů jako nejúspěšnější seriálový producent v historii televize. Do dnešního dne je Dynastie stále seriálem, který v historii ABC dosáhl nejvyšší sledovanosti. V devadesátých letech tento seriál zavítal i na české obrazovky a těšil se velkému úspěchu. Kdejaká žena prožívala každou slzu Krystle a hněv Alexis, milovala svůdného Dexe a byla okouzlena šarmem Blaka. Seriál seriálů, na který jeho fanoušci nikdy nezapomenou. ()

Elisebah odpad!

Na tohle vždycky koukala moje babička. Jednou jsem nějak asi omylem koukala s ní. No byl to nějaký díl, kde se k závěru konala svatba a všechyn je tam nějaký psychopat postřílel. Byla jsem teda zvědavá, jak to bude pokračovat, když hlavní hrdinové jsou mrtví a ejhle... druhý den v dalším díle byli všici zdraví jako by se nic nestalo a ani šrámy neměli. Ve světě asi neví co s penězi, když dovedou točit takovéhle kraviny. ()

Pohrobek

Tak tenhle seriál mě dost zaujal a viděl jsem pěknou řádku jeho řad. Vzdal jsem to, až když se většina hlavních představitelů pomocí plastických operací po "smrtelných" nehodách úplně proměnila, když se hlavní hrdina po několikáté oženil s vlastní manželkou a přibyla mu kupa všemožných levobočků. Nevím, jak byly v tehdejším SSSR vnímány díly, jež se měly konat v jakémsi Moldavském království, ale mě to tehdy přestávalo bavit. Každopádně, dnes už to dávají jenom v ranních hodinách na německých kabelových stanicích. ()

Marrianna

Pamatuji si, že jako malá jsem tento seriál doslova "žrala" né kvůli příběhu - či příběhům já už vážně nevím oč tam vlastně šlo či mělo jít. Ale nepřekonatelná Joan Collins jako Alexis ta mě přímo uhranula. Krásnější mrchu jsem snad nikdy neviděla. No a když k tomu přidám to, že teď hltám knihy její sestry Jackie Collins mám nutkání dát 3*, ale to sem nepatří a já mám nějakou soudnost :) ()

• V rané fázi scénáře mezi sebou soupeřily rodiny Parkhurst a Corby, teprve po začátku natáčení byly přejmenovány na Carrington a Colby. (kenny.h)
  • Pamela Sue Martin (Fallon Carrington) odešla na konci čtvrté série, protože měla pocit, že její postava se nerozvíjí, zároveň se chtěla vdát a založit rodinu. Na konci páté série se postava Fallon vrátila s tváří britské herečky Emmy Samms. Ta se původně ucházela o menší vedlejší roli, ale Tori Spelling byla jejím fanouškem v soap opeře General Hospital (od r.1963) a navrhla ji otci do role Fallon. (kenny.h)
  • Rvačky v seriálu se staly tak populárními, že k jejich natáčení byl zván tisk. (kenny.h)