Komedie o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o šest malých dětí. Muži jsou přesvědčeni, že právě jejich výchovné metody jsou mnohem lepší než pedagogické působení matek. Když ale manželky přijedou „na kontrolu“, dojde v rodinách na čas k vážným sporům... (Bontonfilm)

balba

Veselohra století o pánské jízdě tří mužů a šesti dětí.Film S tebou mě baví svět je svižný , vtipný a herecky velice dobře obsazený.Kadibudka je super. ()

lekr

Překrásná a jiíž kultovní česká komedie. Poledňáková si tímhle krásným dílkem postavila pomník. A já před ním rád kleknu na kolena!!! ()

rakovnik

Pro mě to rozhodně není veselohra století. Ale mám tento film rád a vždy si ho rád zopakuji. Skvělá rodinná zábava, která v produkci počátku 21. století citelně chybí. A to i od Poledňákové, která je stále aktivní. ()

Martin741

Vyborna oddychova rodinna komedia, ktora funguje aj po 30 rokoch od natocenia : presne to je filmecek S Tebou me Bavi Svet. Vyborni herci /hlavne pan Satinsky/, k tomu krasna hudba Vaclava Zahradnika a zludovele hlasky. Tento film je nadcasovy, 89 % ()

cariada

Prostě nádhera. " Matýsek se posral." ps-všimněte si nelogičnosti, když sjíždí stráň na lodi. K čemu jim na horách je asi loď? ()

MrPierc

O tomhle filmu jste asi již napsali vše. Tolik ohraný film má asi každý národ. My máme "S tebou mě baví svět " . Já ten film mám rád - skrz něj totiž vzpomínáme na dětská bezstarostná období, která nástupem do práce jsou nenávratně pryč. Jen mě po létech překvapilo, že ty písničky nezpívá paní Studénková ( je Slovenka ) ,ale paní Vondráčková ( nikdy mě to nenapadlo ). Hudba je tak pozitivní a dobře naladěná, že po poslechnutí se zakládají mírové organizace :-) ()

Attta

Dobrá rodinná československá komedie. Dřív mě to bavilo, teď už je to nehodnotitelné (ale to neznamená že se na to zase někdy rád nepodívám). ()

bourec

Tady prostě platí, v nejlepším přestat. Baví mě koukat jen na první dvě třetiny filmu. Jak jim ty kozy celou tu idylku poserou, film končí. Zůstat tam až do finále, třeba i s manželkama, šel bych vejš. Už sem to chtěl kolikrát udělat.Tak až teď. 70%. ()

Crawler-D

Určité kvality to má, ale s každou další reprízou v televizi, či rozkoupením všech super levných DVD se iluze ztrácejí a "nejlepší komedie století" se stává nesnesitelnou blbostí z pera paní Poledňákové ()

Trainspotter

K tomuto filmu mám jistý ambivalentní vztah. Na jednu stranu je to taková ta hřejivá klasika s krásnou zimní přírodou, zlidovělými hláškami a pěknou hudbou, i ta autotuned Helča se dá. Na druhou mě většina jeho postav vesměs neskutečně sere. Navíc jsem tento film vlastně nikdy nepochopil. Film pro mě jako komedie prakticky končí s příjezdem fúrií na chalupu. A jeho závěr s podrazem "kamarádů", když vyslepičili příhodu s kočárkem je už mimo moje rozlišovací schopnosti. Logicky to nedává smysl a jako jediné racionální vysvětlení mě napadá, že tyto postavy (jak se vlastně ti dva jmenovali?) byly prostě dva obyčejní hajzlíci a srábci. Myslím, že by to šlo napsat lépe, aby i ten závěr zafungoval. ()

snob

Alergeny se tomu říká. Jak slyším, ano, jen slyším, o téhle ódě na vycíděné parkety, mám kopřivku. Ohavný a pokleslý humor bez humoru. ()

laik_60

v zaverečnej scene, filmu som mal dojem ze nielen herci a rezis a cely filmový štáb si zo Satinskeho urobili ironicku srandu, napriek tomu davam 5b. ()

C0r0ner

Klasika českých osmdesátek, kde se tátové seberou a odvezou děti na hory, aby měly manželky taky chvilku klid. Nejvtipnější na tom všem je samozřejmě ta absolutní nekoordinovanost výchovného procesu, který je ale ve výsledku skoro lepší, než ochranitelský přístup žen. Slušná sranda. 85% ()

tomtomtoma

Takřka s podivem se můžeme dívat na zvolení filmu S tebou mě baví svět za nejlepší českou filmovou komedii století. Je mnoho českých komedií, které jsou chytřejší, hravější i vtipnější. Snad za to může zdánlivá obyčejnost, která pracuje s humorem běžného života a prostých situací v rámci rodinného života. Podobné příběhy se odehrávají každý den a na možnou absurditu v rámci součásti všedního dne uchováváme vzpomínky balené ve smíchu a veselí. A opět z filmového díla sála optimistická radost a nadšení, které z filmu Marie Poledňákové opakovaně činí příjemnou zábavu a odreagování. Zápletka je jasná a prostá, zimní pobyt tří mužů s potomstvem na odlehlé horské chatě. V čase, který je určen pro mužskou svobodu a k načerpání potřebných sil do nechtěných a otravných povinností rodinného života. A souboj pohlaví dostává svůj hravě škodolibý rozměr, spolu s vesele rozdováděnou laskavostí. Hlavní postavou příběhu je chirurg Albert Horák (dobrý Július Satinský) ve své neústupnosti ženskému pohlaví v čase mužského dovádivého osvobození. Každý vynalézavější a vtipnější nápad může narazit na nepochopení. Skvělým spoluhráčem je jeho kamarád, vedoucí nahrávacího studia a dirigent Michal Adámek (dobrý Václav Postránecký) v roztržitosti, dychtivosti i spontánnosti svobodných chvilek. Trojlístek uzavírá zvukař Pepa Bednář (zajímavý Pavel Nový) s největší mírou osobní svobody i provokováním ostatních kumpánů. Ženské postavy, vyznačující se větší mírou zodpovědnosti a tím pádem i nudnosti v běžném životě, jsou ve složení Albertova ponížená žena a zdravotní sestra Kateřina (šarmantní Jana Šulcová), Michalova nedůvěřivá manželka a zdravotní sestra Dáša (zajímavá Eliška Balzerová) a Pepova rozumná choť a popová zpěvačka Gábina (půvabná Zdena Studenková s hlasem Nadi Konvalinkové a se zpěvem Heleny Vondráčkové). Z dalších rolí je nutné zmínit dětské neodbytné osazenstvo: Pepíno (Cyril Křupala), Dášenka (Zuzana Githeisová), Míša (Václav Korda), Bertík (Marek Dvořák), Kačenka (Marta Buchtíková) a Matýsek (Lukáš Pelánek). Film v celku je stále osvěžující ve svém dopadu. Divák se stále nechává unášet zábavou, která neomrzí, protože téma ve vážnější formě nás obklopuje na každém kroku. A na každou nepříjemnost se bude vzpomínat s úsměvem. ()

zette

Uz od detstvi mi tento film prijde neuveritelne trapny, ve vsech smerech. Kdyz potom clovek vidi, ze to ziskalo oceneni "komedie stoleti", tak nevim, co si mam o divacich myslet... ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková