Komedie o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o šest malých dětí. Muži jsou přesvědčeni, že právě jejich výchovné metody jsou mnohem lepší než pedagogické působení matek. Když ale manželky přijedou „na kontrolu“, dojde v rodinách na čas k vážným sporům... (Bontonfilm)

Zdeňka

KOMEDIE STOLETÍ neskutečně originální, vtipné a skvěle herecky obsazené. Ústřední trojce je trefa přímo do černého a děcka zde nejsou otravní tak jako v konkurenčních amerických filmech. Paní Poledňáková se prostě opět vyznamenala. Dnes vecer byla vasniva noc STOP tri holky na nas dva byly moc STOP Meli jsme tu harem STOP dali nam to darem STOP Drz se nas a uzijes si na stokrat ()

Nihlathak

Místo Matýska se posrala Marie Poledňáková. Vzniklo toto. Někteří se rozpláčí smíchy nad koupání mimin ve škopku s ovocným sladkým čajem, nad zapomenutými bačkůrkami, nad projížďkou nejen v noci na běžkách, ale i odpadním potrubím. Já k takovým lidem nepatřím. S tebou mě baví svět je film, kde se děti ze školky jednu chvíli vyjadřují jako batolata, co zrovna začala mluvit, aby hned v té další chvíli trousily složité výrazy a slovní spojení. To vypadá poněkud násilně. Ovšem to, co předvádí trio Postránecký-Satinský-Nový je v našem filmovém průmyslu zdá se neopakovatelné, a jelikož nic lepšího (ve škatulce komedie) za komančů natočeno nebylo, tak dávám takových umolousaných 75%. ()

Thommie

Dovolil bych si velice souhlasit se svým kolegou, který, zdá se, stejně jako já, zachytil jedinečný, jemný a inteligentní humor a který tuto výborně zahranou komedii hodnotí velmi vysoko. Některé momenty bych ohodnotil jako geniální, přestože scénáře Marie Poledňákové se docela brzo oposlouchají... Přátelé, kamarádi, nejde tu o umění, ale skvěle vystihnutou situaci. Abych se dokázal zasmát hlášce: "Matýsek se posral...", musím mít nejdříve nutnou dávku talentu, se kterým si sám sebe představím, jak jedu ve vlaku a se suveréním nadhledem a výřečností Julia Satinského, vtipem Václava Postráneckého, a pohotovostí Pavla Nového proplouvám celou pánskou jízdou... bavte se! ()

lennyd

Tři dávní přátelé, Albert (Július Satinský), Michal (Václav Postránecký) a Pepa (Pavel Nový) se jako každý rok chtějí vydat na zapadlou chatku kdesi v horách, aby si užili týden bez manželek, jen lyže a sníh - pohodička. Ale tentokrát to nebudou mít tak jednoduché - na starost dostanou své potomky - všechny. Včetně půlročního Matese. A tak tatínkové musí přehodnotit svůj týdenní program, a začít zjišťovat, že to jejich ženský s dětma nemaj tak jednoduchý ... Jedna z nejlepších českých komedií, i když upřímně moc nechápu, jak mohla být komedií století. Určitě není špatná, to v žádném případě, ale z fleku bych vyjmenoval minimálně pět lepších. Příběh je relativně naivní, ale svůj účel - pobavit - určitě splňuje. Od začátku až do konce je film nabit hláškami, které za ty roky zlidověly. Trojka Postránecký, Satinský a Nový je naprosto dokonalá, skvěle se doplňují, a těžko si v jejich rolích představit někoho jiného. Jediné, co bych vytknul, je snad Helenino "Sladké mámení".. ()

honz

Bezesporu vtipná a zábavná rodinná podívaná. Ale, jak už bylo řečeno přede mnou, komedii století bych v tom rozhodně nehledal. Na to je tu celá řada jiných kandidátek. ()

pytlik...

Tahle komedie mě nikdy nezaujala... Třeskuté vtipné situace založené na pádech, nehodách a kořeněné loztomilým dětským žvatláním, to tak nějak nemusím. ()

Tomes83

Jedna z nejhorších českých komedií..... Už nikdy bych nechtěl slyšet "velký hit" Heleny Vondráčkové - Sladké mámení 5x za sebou!!! ()

elanius

(96/2023) / Tak kým som tento film celý videl v kuse, už mi to dostatočne stihli pokaziť všetci príbuzní večným opakovaním hlášok. Ale uznávam, že je to vcelku podarená komédia, na ktorej je určite najlepší Julo Satinský. Jo, česi tieto rodinné komédie vedia. (7/10) ()

Nyck

Tomuhle filmu trochu uškodily časté reprízy, ale jinak je to opravdu skvělé komedie. Některé scény jsou natolik legendární, že si na ně vzpomeneme i v normálním životě. ()

zdenny

Tato česká pohodová rodinná komedie se stala kontroverzní potom, co byla vyhlášena českou komedií století. Já s tím také moc nesouhlasím, jenže je také velká část publika, která ano. Jsem přesvědčen, co se komedie coby žánru týče, byly natočeny lepší. Tento film hraje na rodinnou notu, proto si myslím, že by mu spíš slušel titul „rodinný film století“ nebo tak něco. Proto ale, že nesouhlasím s jeho ohodnocením jako „nejlepší komedie století“, nebudu proti němu brojit, kritizovat ho a dávat mu méně hvězd, než kolik si právem zaslouží. Ruku na srdce, tento film viděl každý dospělý minimálně dvakrát a to už přece svědčí dost o jeho oblíbenosti. Co se hodnocení filmu týče, myslím si, že zde byl komediálně (i když někdy dost vážně) vyobrazen nekonečný boj dvou pohlaví o to, kdo lépe zvládá manželské povinnosti a manželství vůbec. Já jsem dalek toho, abych zde (ale i někde jinde) hodnotil, kdo je v manželství lepší či užitečnější – zda muž nebo žena. Pevně si ale stojím za tím, že každý do manželství vnáší to své a tak by to taky mělo zůstat. Obě dvě pohlaví jsou stejně důležitá jak pro manželství, tak pro výchovu dětí. Poslední větu jsem napsal s rezolutním úmyslem ve světle „moderního“ světa, který se snaží na stejnou úroveň postavit soužití či dokonce manželství homogenních párů. ()

Master19

Tenhle film je jako Májka - zlaté dědictví. Všichni si ji občas rádi dáme, ačkoliv to co je uvnitř není úplně to nejlepší. A tak se radši tváříme, jako že ji nejíme... Pro mě skvělý herecký výkon trojice chlapáků, protkaný hluchými místy, ale i vtipnými momenty. ()

Sany33

Celkom sa aj hanbým že som sa ktomuto Českosloveskému filmovému počinu dostal až tak neskoro a to vo svojich 27 rokoch života. Na to že ide o film z roku 1982 má v sebe dosť novodobé prvky komédie. Príbeh je síce maximálne jednuchý ale za to zaujme všetky vekové kategórie. Satinský, Postránecký aj Nový sa do svojich úloh neuveriteľne hodia a len veľmi ťažko by som si predstavil že by sa ich úlohy vymanili. Každý má iné povahové črty a to dodáva šťavu inak vednoduchému príbehu o dovolenke s deťmi bez nežnejšieho pohlavia. Samozrejme deti sú grom celého filmu a dokonalé hlášky a situácie do ktorých sa dostávajú bavia od začiatku do konca. Aj pre to nemôžem dať iné, ako plné bodové ohodnotenie. 98% ()

lykan9

Já nejsem zrovna velkým fandou tohoto filmu. Jsem přesvědčený, že titul Veselohra století mohl být udělen mnoha jiným komediím z československé produkce. Herecky z dospělého osazenstva se však jedná o TOP kvalitu. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková