Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

Legas

Po Chicagu jsem neprahnul, ale když už se o tom tolik mluvilo, mrknul jsem na to taky a HLE - dostalo mě. Především díky nepřebernému množství vizuálních nápadů (hlavně prolínačky a střihy z reálu do muzikálových čísel). Samozřejmě kdyby mě neokouzlila hudba, tak by veškeré režijní kejkle byly k ničemu. No a plus ten vtip, choreografie a herecké obsazení... Málem bych zapomněl upozornit na zvlášť výborné "vězenské tango" - kapající kohoutek, kroky a nechtíky na mříži - MŇAM! ()

Webb

Jednoho večera přijde Kitty domů, Harry už leží v posteli což je pro něj normální. Kitty se jde převlíct, když se vrátí, je jí něco divné, ohromně divné. Kitty nehne ani brvou a na chvilku zmizí, a když se vrátí, jemně Harryho vzbudí. Manžel říká "Co je?! Jsem tu sám!" A ona na to "sám?! Vždyť máš v posteli dvě ženský!" A na to Harry odpoví "klídek zlato. Věříš tomu co vidíš nebo tomu co ti říkám." :-D ()

Jordan

Pravdu? Muzikály nemám v láske. Tento retro film s krásnymi dvoma ústrednými ženskými predstaviteľkami (a to je vec, na ktorú ja dám) je bláznivým roztancovaným a rozospievaným spojením akejsi dobovej paródie, väzenského filmu (zo ženskej väznice) a jazzového muzikálu - piesne sú pomerne dobré (niektoré - hlavne ten väzenský song a ten, kde je reneé bábkou v gereových rukách - dokonca veľmi dobré) choreografia, aranžmá a vizuálne prevedenie fajn a pán Richard Gere zaradený v mojej súkromnej zbierke 10 najnesympatickejších hercov ameriky v tomto filme získal jeden maličký kladný bod. Tak prečo tomuto oscarmi ovenčenému opusu dávam iba priemerné hodnotenia? Možno kvôli trochu rozpačitej atmosfére, nedotiahnutým charakterom a príliš preťahovanému happyendovskému koncu a tomu, že jediným silným miestom, na ktoré režisér a všetci stavili všetky karty je práve to, že sa jedná o pestrofarebný muzikál, čo ponúka širokú škálu zábavy - s muzikálom sa dá pracovať aj inakšie a (treba priznať) aj lepšie (navyše sa nemusí skončiť vždy zle, môže v sebe niesť nejaké hlboké posolstvo či režijne alebo herecky ukázať bravúrne výkony, viď Tanečnica v Tme, alebo aj napríklad Moulin Rouge . . . alebo na druhej strane môže byť muzikálová zložka len doplnkom a nie hlavným ťažným motorom celého filmu, ako to je v prípade mojich asi najobľúbenejších muzikálov: Všetci hovoria milujem ťa od Woodyho Allena alebo Zmysel života od Monty Pythonov). Nič to ale nemení na fakte, že C. Zeta - Jones a R. Zellweger sú na zožratie s tými pančuškami a podväzkami . . . ()

Anderton

Rob Marshall ponúka absolútne zvrátený, cynický a ironický pohľad na zkazených kariéristov v prehnitom Chicagu 20. rokov. Tento pohľad je vysoko štylizovaný a snaží sa vzbudiť v nás sympatie v rámci svojej hry aj s týmito postavami. Každá má vlastný priestor, každá má vlastný muzikálový výstup a ja sa neviem rozhodnúť, pri ktorom som chcel viac vstať zo sedačky kina a začať im tlieskať. Asi vedú puppets on strings Richarda Gerea. Slabosi sú zostrelení a víťazia iba tí najviac bezcharakterní. Marschall natočil muzikál, ktorý sa môže smele rovnať s dielami aj takého Boba Fosseho. ()

Frajer42

Já jsem tedy mile překvapen. Začal bych negativní stránkou filmu, protože tu jsem našel jen jednu, zato velmi výraznou. Proč do hlavní role obsazovat, tak nepěknou herečku, kterou Renée Zellweger bezesporu je? Vážně by se nenašel někdo hezčí? Dívat se 1h 40min na osobu, která se vám absolutně nelíbí, není příliš příjemný pocit. To je ale pouze více než velký negativní detail ve filmu. Vše ostatní mě k mému úžasu ohromilo. Ve srovnání s Moulin Rouge konečně zaznělo hned několik, ba dokonce všechny, poslouchatelné songy. Celý film je postaven na zajímavém příběhu, který mi rozhodně nevadil. Navíc se mi velmi líbily přechody z dějové linie do té muzikálové. Zpěv mi jako neodborníkovi přišel také dostatečně kvalitní. Prostě si troufám tvrdit, že tento film se více než povedl. Musím se přiznat, že zhlédnutí tohoto filmu jsem dlouho odkládal a především díky nedávno viděné nudě Moulin Rouge ho tak nějak předem zavrhoval. Byla to chyba. Dnes už jsem moudřejší a dokonce nemám větší výhrady k tomu oscaru. Dávám * * *. Renée Zellweger je zkrátka jina vzhledová kategorie než většina zúčastněných. Shodou okolností dostává bohužel největší prostor. ()

boshke

Chicago mne překvapilo tím, že se prakticky celý děj odehrává ve vězení. Na všech fotkách či ukázkách jsou k vidění hlavně kabaretní vystoupení, což vzbuzuju dojem, že jde o šťastný příběh dvou kabaretních protagonistek. Opak je však pravdou. Obě zpěvačky - neznámá, vycházející hvězda Roxie a hvězda první třídy Velma - jsou ve vězení za vraždu. K osvobození jim má pomoci Gere, schopný právník, který se ale za své služby nechá patřičně ohodnotit... Skvělé ústřední trio Gere - Zellweger - Zeta-Jones je vhodně doplněno ostatními herci, jako např. Latifah či Reilly. Příběhu moc není (kdo by ho také od muzikálu čekal), je to však vyváženo nádhernými kostýmy a skvělými písničkami, zkalenými tím, že se táhnou strašně dlouho a jsou přerušované mluveným slovem, čímž ztrácejí na kouzlu. Velice slušná podívaná... 80% ()

Sašenka165

Úplně mě dostala scéna, kde si všechny vražedkyně navzájem sdělují své "příhody s vražednými nástroji". Ta je asi vrcholem filmu. Je to velmi dobře promyšlený film. Skvěle to působí obzvlášť v napůl hraných a napůl zpívaných scénách. Písničky jsou naprosto dokonalé a už jen za ně si Chicago zaslouží 5 hvězdiček. ()

meave

Hudba bola fajn, kostýmy tiež, a pravdepodobne aj hniloba podsvetia bola realistická. Ale rušila ma úporná snaha všetko vyjadriť v metaforách a podobenstvách, ktoré sa autorovi zdali až tak skvelé a briskné, že cítil potrebu mi ich vysvetliť. Uráža to moje vlastné ego a jeho názor na môj intelekt :o) Nebolo to zlé, ale čakala som oddychovku a tomto smere sa mi viac páčil Moulin Rouge. ()

nascendi

Výpravný film, ktorý určite stál nemálo úsilia zainteresovaných a nemálo investovaných dolárov. Podľa počtu Oscarov sa to vyplatilo. Na rozdiel od Akadémie ja som sa nechytal. Z hercov ma paradoxne zaujal Richard Gere, z hudby asi tretina. Tanečné čísla boli síce vymakané, ale je to stále rovnaké už niekedy od 30. rokov minulého storočia. Forma zobrazovania príbehu bola zaujímavá, i keď príbeh samotný bol hlúpučký ako libreto slabej opery. Celkovo ma film ničím zvlášť nenadchol, ani nepopudil, aj keď dominujúcim prianím počas jeho sledovania bolo, aby už konečne skončil. ()

Slarque

Co se týče zápletky, tak to nemá chybu – dokonale cynický muzikál, kde jediná kladná postava je naprostý trouba. Obsazení (zvláště Renée Zellweger) je dokonalé. Perfektně funguje prostříhávání „reality“ s jevištním výstupem. Přesto nechápu toho Oscara za nejlepší film, zvlášť když ve hře byly čtyři lepší filmy. ()

Chrustyn

Muzikálům se spíše vyhýbám ale musím uznat, že tenhle se mi opravdu líbil. Pěkné písně, skvělá hudební čísla a krásné ženy. Co víc si přát. ()

heyda

Vizuálně hodně zdařilé. Příběh taky povedený, ale něco mi tam scházelo a nedokážu přesně říct co. Možná dějový spád. Nevim, každopádně jde o oskarový snímek a zaslouží si pozornost. 8/10 ()

triatlet

Odpovídající stylizace - samotný příběh evokuje dvacátá léta, taneční vystoupení pak současné muzikálové pojetí. Herecky přesvědčivé. Střídání vtipu, naivity a napětí a navrch hudebnětaneční čísla, to je CHICAGO. ()

Stanislaus

Chicago je muzikálem plným barev, který se paradoxně odehrává mezi temnými zdmi jedné americké věznice, kde setrvávají rafinované vražedkyně, ale zároveň velké umělkyně na poli tance a zpěvu. Nejnezapomenutelnější scénou bylo bezkonkurenčně vězeňské tango, které mělo spád, výbornou choreografii a vtipné scénky kolem vražd našich milých dam. Trio Zellweger, Zeta-Jones a Gere hýří jak hereckým, tak i pěveckým a tanečním talentem, což je dost silná kombinace. A aktérské křoví jako Queen Latifah, či John C. Reilly také zapůsobilo. Zkrátka film, který sice není dokonalý, ale jako zástupce svého žánru je nadprůměrný a určitě vhodný pro další zhlédnutí. ()

sharky

50% Členem americké filmové akademie bych asi nikdy být nemohl, mám úplně jiný vkus. filmová adaptace každého divadelního díla je vždycky velký problém a tahle imho nedopadla nejlíp. původní muzikál se mi lííbí, ale film je dost chaotický a chybí atmosféra muzikálu. Navíc děj je silně stupidní, u muzikálu to projde hladce, ale v téhle filmové podobě to bije do očí. Navíc Renée Zellweger je sice výborná herečka, ale pro tuhle postavu prostě není dost sexy. ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)