Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

KuceraJohny

Ani nevím proč, ale tenhle film mi přišel opravdu povedený. Kevinu Costnerovi překvapivě sedí drzý robin hood a morgan freeman tu nehraje pouze starého pána který je, ale samozřejmě hodně moudrý. Odlehčená atmosféra by z filmu měla dělat frašku, ale tady se to neděje Kevinu Reynoldsovi se povedl trochu slabší humor zakomponovat do filmu tak aby byl vtipný. Alan Rickman jako šerif wow, znám ho především jako Snapa takže mě nenapadlo že by mohl nějakou takovouhle roli. Samozřejmě je na snímku znát starší věk, ale za mě musím říct že to spíš filmu prospělo než uškodilo. Také se tu zde objevuje časté klišé, ale nevím jak bych na to reagoval v roce 91 tehdy to třeba nebylo takové. Na závěr řeknu že pokud se rozhodujete jakého Robina Hooda si pustit, doporučuji rozhodně tohohle. Puštěním tohoto filmu neprohloupíte, naopak se docela pobavíte, akorát je to trochu delší. ()

Bogrant

Costner je najpresvedčivejší a aj naďalej najlepší kráľ zbojníkov. Veľmi dobrý snímok, ktorý nepotrebuje ťažké zbrane aby poľahky zaujal. Stačia mu meče, luky, šípy a dobrý príbeh s podmanivou hudbou. ()

Skylwalker42

Již klasický "velkofilm!, kde doménuje Costner a Rickman, který svému Šerifovi přidal hodně osobitou originalitu. Příběh je jasný a již slavná píseň. ()

MartinNewman

Nejlépe předvedená verze legendy s nejlepším výběrem herců kterým padli jejich role přesně na míru. Alan Rickman je the Best jako vždy. Zlaté devadesátky, prostě echt gold. ()

babuška

za mně 5, perfektně natočeno, herci excelentní, nej je trik ricména když neskutečnou gymnstikou, roztáhne ME Mastratino nožky, tohle by moh někdo použít v pornáči né, ()

Tomas.Abi

Moje dětská srdcovka a možná i první seznámení s postavou Robina Hooda. Je těžké tomu něco, kromě historických a nepochybně i literárních nepřesností, vytknout. Ale koho, nebo spíš mě, to zajímá, když Robin Hood vás celou dobu skvěle baví ? Alan Rickman je skvělým šerifem, Marion je krásná, takže je lehké se do ní zamilovat, Morgan Freeman je parťák, kterého by si každý přál a Kevin Costner ? Kdo by se nepřál být Kevinem Costnerem v postavě Robina Hooda. Jednoduché, přímočaré a zábavné. A takový by měl i Robin Hood být. ()

Skunkiee

Viděno snad po 15 letech v rozšířené verzi, která mnohé vysvětluje a řekl bych, činí film komplexnějším. Samozřejmě to nejde brát vážně jako historický film, ale jako ohromná zábava, odlehčený film, který má spoustu humorných momentů, a je to příjemná změna oproti všem těm temným a ještě temnějším filmům dneška. Moc se mi líbí, že na to, že filmaři zjevně nepotřebovali nějaký mega rozpočet, je film natočen tak šikovně, že rozhodně nepůsobí lacině. Naopak. Moc jsem si film užil, vůbec nezestárnul. Narozdíl ode mě... Vyzdvihnul bych hudbu a krásné lokace. Film by si zasloužil remaster, protože to, co vyšlo na Blu Ray v prodloužené verzi, je na přes držku (kvalita obrazu DVD a snad ani ne). ()

Baroque

kedysi som tento film miloval a mám ešte vhs-ku. teraz? príde mi strašne naivný a na rozdiel od hoodovských filmov b-produkcie veľmi precenený a pomerne slaboduchý. silné momenty sa striedajú so slabšími, geniálne herecké výkony - predovšetkým Alan Rickman (ktorého party museli vystrihnúť o cca štvrťhodinu, pretože sa tvorcovia obávali, že bude obľúbenejší ako samotný hlavný hrdina) s neviditeľnou hereckou vatou a neskutočne lacným adamsovym cajdákom navrch. Costner nezaujal. vo filmoch, ktoré boli jeho prepadákmi ma presvedčil viac, paradoxne. všetko ale zachraňuje scenéria, atmosféra a kvalitná produkcia. už si to ale asi nepozriem. nebaví ma to. cca, je to nuda. ()

Miroslav.Zac

Mnozí úspěch tohoto filmu přičítají Costnerovi, zapomínají ale, že ve filmu se objevilo víc skvělých herců, počínaje Freemanem a Rickmanem, konče McShanem nebo Blessedem. Ale jinak jo, Costner je pro mě tím jediným pravým Hoodem. ()

Van

Sbírka všeho amerického patosu,všech kliše v pohádce o anglickém zbojníkovi.Tak to je správně. ()

hombre_71

Na tomto filmu se mi jednoznačně nejvíc líbí Alan Rickman coby hlavní záporák - šerif z Nothingamu ! Jeho kreace jsou jednoduše geniální. ()

Lynnet

Myslím že se ještě dlouho neobjeví adaptace Robina Hooda která by tuhle předčila. Castingový režiséři se v tomto případě hodně předvedli a dali dohromady výbornou přehlídku herců. Zvláště oceňuji výběr Marianny která více splňuje představy o dobové krásce než o divě velkofilmu. Nádherná hudba Michaela Kamena a samozřejmě Bryana Adamse. Krajina spíše připomíná Skotsko ale rozhodně lahodí oku. A Sean Connery jako velké finále...není dál co dodat. ()

Óčko

Výborná práce režiséra Reynoldse. O to skvělejší výkony Kevina Costnera, Morgana Freemana a dalších. Alan Rickman jako šerif z Nottinghamu, velmi podařená role. Být jako Robin Hood je asi snem každého kluka v určitém věku. Ani já jsem nebyl výjimka -Nejskvělejší scény z filmu: Přepadení v biskupově kapli, "zkrocení" bratra Tucka, závěrečná bitka mezi šerifem a Robinem, a taky Azeemův hod šavlí po Mortianně:P To jsem si nemohl odpustit. Když jsem byl menší, pouštěl jsem si to dennodenně. A nejspíš se k tomu zase vrátím... ()

bocy

Neviem, či si niekto pamätá na seriál o Robinovi Hoodovi. Tak ten som ako chlapec stále sledoval. Keď višiel film, tak som si ho hneď požičal vtedy ešte z videopožičovne na VHS kazete. Z filmu som mal celkom dobrý dojem už vtedy. Musím povedať, že keby tam hrala krajšia herečka, tak by som tomuto filmu ešte hviezdičku pridal. Musíte uznať, že Marianna je riadna špata... ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman