Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

Feuer

Najlepší film o Robin Hoodovi(uvidím ako dopadne od Scotta).Costner v najlepsej forme,Freeman ako Maur a Connery ako Král (aj ked len chvílu) splnili moje najtajnejšie očákavania ()

qnnaire

Moja srdcovka. Viem, že film sa úplne nepridržiava legendy o Robinovi Hoodovi, niektoré postavy chýbajú, niektoré pribudli. Ale napriek tomu je to úžasne spravený známy príbeh o boji za spravodlivosť, dobrodružstve a v neposlednom rade aj o láske. Perfektná hudba, obrazy anglického vidieka tej doby a historické kostýmy dokresľujú atmosféru špinavého krutého stredoveku, kedy sa k moci často dostával jeden človek, ktorý mohol tyransky ovládať a vykorisťovať ostatných. Príbehu nechýba napätie, akcia (pravdaže v historickom poňatí), humor, dojemné scény ani vrcholiaci záver. A hoci Kevina Costnera vo väčšine filmov nemusím, Robina Hooda zahral naozaj skvele a presvedčivo. Jeho láska Lady Marian dostala podobu vcelku neopozeranej a zaujímavej Mary Elizabeth Mastrantonio, ktorá jej vdýchla zvláštne čaro, silu a zároveň krehkosť. Film ponúka herecký koncert viacerých dobrých hercov (napr. Freeman, Slater), ale výrazne nad všetkými dominuje Alan Rickman. Jeho šerif z Nottinghamu je šťavnato vyšinutý a krutý, skrátka dokonalý. Práve vďaka nemu si film zaslúži plných 5*. ()

burg

Můj oblíbený Robin Hood. Kevin Costner se na roli vážně skvěle hodí. Z lady Mariany čiší svěží půvab a mnich je neuvěřitelný hlásič. Jen jsem čekal, že úvodní melodie zazní ve filmu dřív, než v závěrečných titulcích. To je trochu málo, ale i přesto je to jen maličká muška na kráse. ()

JanniV

Na nic si to nehraje - je to přesně to, co to mělo být. Inteligentně natočený dobrodružný příběh pro pobavení, který má s legendou jen společná jména aktérů. Pro mě je to prostě parádní kino. Což se ovšem nedá říci o počinu z roku 2010... Pámbu s náma a zlý pryč! Kostnerovy za 4*! ;-) ()

Tomasson

Tohle je prostě skvěle vydařená zábava a tohle mě napadne pokaždé, když to někde vidím.Je to sladké? Je, ale ne zas tolik,aby vás z toho bolely zuby...Rickman hraje padouch jak z partesu, Costner má ten správnej kukuč správňáka, navíc mu skvěle asistuje Freeman a nakonci přijde král - Sir Sean Connery...Co víc si přát...Klasika... ()

pelegryna

Prvné shlédnutí.... výborný, druhé průměr a třetí kýč.Nicméně nedá se vytknout skvěle složená mozaiky od obsazení po střih i hudbu. ()

billcarson

K dokonalosti toho chybí hodně, přesto nejlepší Robin Hood co znám, úvodní středověké intro jako gobelínová freska doprovázená Kamenovou hudbou je famózní, poté už úroveň klesá. Connery potěšil, i když se jenom mihl, Costner víceméně nezklamal, Freeman výborný. No a k tomu Bryan Adams, to se muselo líbít každé ženské. ()

nicky.2000

Když se řekne Robin Hood, vybavím si Kevina Costnera s lukem a šípem, který bezpečně zasáhne cíl. Je to zřejmě nejpovedenější a nejznámější verze filmu o tomto slavném zbojníkovi a možná právě díky tomu už řada lidí nezná správné znění legendy o Robinu Hoodovi a považuje právě tuhle za tu pravou. A vlastně... proč ne, vždyť je to hezký. ()

Alex17

Najlepsie spracovany Robin Hood aky som videl.A k tomu este ten neskutocne dobry spevak Bryan Adams s pesnickou Everything i do i do it for you (vsetko co robim robim pre teba).Dal tomuto filmu este lepsi efekt.Nadherna pesnicka,melodia slova.... A to je dovod preco si ho vzdy rad pozriem ked ide v televizii aj ked ho uz poznam naspamat. ()

Profík

Solidní zpracování legendy s některými zajímavými prvky a se skvělými herci ve vedlejších rolích. Nejvíce jsem si užil Alana Rickmana. 75%. ()

yarca

Můj názor bude asi pro fanynky božského Kevina znít kacířsky, ale pokaždé, když se na tenhle film dívám, nemůžu se ubránit srovnání pro mě osobně poněkud nudného Robina v podání Kevina Costnera - a na druhé straně šerifa z Nottinghamu, kterému dal Alan Rickman šťávu a charisma hodné síly jaderné elektrárny... No já být lady Marion, tak mám jasno ;-)... ()

KristKrist

Kevin Costner v titulní roli není špatný,ale než on mě spíš zaujal brilantní herecký výkon Alana Rickmana. Dále pak Morgen Freeman hraje také velmi dobře,Mary Elizabeth Mastrantonio už zas tak ne. I když jde asi podle mě o nejlepší filmové zpracování i Robinu Hoodovi,něco mi tu chybí. Možná že kromě zmiňovaných herců mi přijdou herecké výkony divné,děj je místy prázdný a nudný,alespoň podle mě. ()

Mordechai

Vážím si herce Nicka Brimbla,že vzal konečně kladnou roli:-))) Tento typický záporák dokázal,že umí zahrát vše... Film je dobře udělaný v ostatních verzích jen hledám,že mi tam něco schází z tohoto Hooda:-) ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman