Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

aronofsky

Už dlouho jsem neviděl film, u kterého bych se táák nudil. Celé to bylo pomalé. Od dialogů, přes chůzi, až po bitevní scény. A přitom to mohlo mít poloviční stopáž. Luc se ale rozhodl pro „tradiční” historický velkofilm, ve kterém bude všechno natočeno podle „šablony”. A co mě dokázalo nejvíc vytočit byla Milla a její víra. Já, jako „zásadový ateista” jsem neměl problém dívat se na Umučení Krista, ale u Johanky mě ty kecy neskutečně sr_ly. 40% ()

jjituska

Vrcholným "hereckým" uměním Milly Jovovich je podle mě reklama na make-up. K točení filmů bych ji už nepouštěla. A navíc - hlavní role...???!!!! ()

zurivymlok

Mě se ten film docela líbil a nenudil mě. Katastrofou apokalyptických rozměrů byl ovšem český dabing Johanky, který z některých scén udělal opravdu nepřijemný zážitek. Možná je i tak trochu příčinou dosti časté kritiky na výkon Milly Jovovich. Ta mě trochu překvapila, protože mě se její herecký výkon špatný nezdál. ()

JK.89

Pro tenhle film mám prostě slabost. Už jsem ho viděl několikrát,ale pokáždé prostě vydržím 2,5 hodiny jako přikovaný zírat na toto nádherné vizuální historické veledílo. Mille Jovovich to prostě absolutně věřím a její dabing od Taťány Vilhelmové mi absolutně pasuje. ()

TOPmoovie

tento film pochopia iba ludia ktori ziju duchovnym zivotom. a pre tych je fenomenalny. je v nom ale par hluchych bodov ( dobyvanie pariza je tak odflaknute, ze naozaj by bola kvalita to radsej vystrihnut) ()

caniferus odpad!

A už zase plače! V jednoduchosti a kratkosti vyjadreny umelecky prejav "obrovskej filmovej hviezdy" Mily Jovovich. Okolnosti obsadenia tejto super herecky su rovnako rozporuplne (udajne vyhrazanie sa exmanzelovi pocas rozvodu), ako aj slaboduchy a nedotiahnuty scenar tohto "velkofilmu", ktory sa svojim "kvalitnym spracovanim" natrvalo zaradil medzi najvacsie prepadaky svetovej filmografie. Plac Mili Jovovich sa tiahne celym filmom vzdy v miestach, kde by mala preukazat svoje herecke vlohy, ktore zial zjavne nema, takze ich nahradzuje metodou placu. Ostatne katastroficke historicke chyby ako napriklad caste prechody hlavnej hrdinky v gotickej celoplatovej zbroji popod barokove portale, atd., radsej vynecham. Preco, no to je jednoduche, tento film je taky odpad!!!, ze mi skratka za spomenutie ani nestoji. Zlati Kanadania a ich Johanka z Arku natacana v CR, to sa s tymto neda ani porovnat. Svet od tejto chvile ma o jednu nezasluzenu herecku hviezdicku navyse, ja jednu byvalu fotomodelku, ktorej hereckemu umeniu sa vzdy rad vyhnem!!!! ()

Majklkm

Stopáž filmu 2 hodiny 30 minut z toho 2 hodiny blbých keců 15 minut nesmyslných představ a 15 minut rádoby bitev. No nic moc... ()

Pythonator

Milla že hrála strašně? Ale kdeže. Hrála přeci duševně narušenou rozklepanou vystrašenou dívčinu a to se jí docela povedlo. Strašný je možná tak hysterický dabing Taťány Vilhemové. Luc Besson odvedl vizuálně velmi dobrou práci a tvrdit, že tohle je špatný film je jako tvrdit, že filmy Zdeňka Trošky jsou dobré. Bessonova Johanka je jeden z těch filmů, které musíte vidět minimálně dvakrát, aby jste ho dokázali dobře vstřebat. Já například napoprvé očekával válečný historický film o zradě spasitelky Francie a jejím upálení. Besson mi ovšem naservíroval netradiční dramatickou podívanou o vyšinuté holce, která může být v kontaktu s Bohem, anebo taky nemusí a je jen prostě vyšinutá. To všechno okořenil skvělým Dustinem jako Johančiným svědomím. Vzhledem k úplně jiným očekáváním je proto nutné shlédnout film ještě minimálně podruhé a dívat se jiným pohledem. Já už to viděl snad pětkrát a dokážu na filmu ocenit i věci, které mě napoprvé těžce sraly. ()

Kletus

Film pro ty, kteří celé noci probrečeli nad strašným osudem mladé dívky s božím posláním... Když se objeví Mila máte pocit, jako by jste otevřeli lesbický jehovistce a v češtině ještě navíc s OTŘESNYM, ale opravdu OTŘESNYM dabingem mé oblíbené herečky (sarcasm alert) a když ji zhruba v polovině prostřelej plochou hruď šípem už otvíráte šáňo na oslavu (historická znalost neznalost), ale s hrůzou zjišťujete, že ta mizérie ještě zdaleka nekončí a tak zhruba po 1 hodině a 10 minutách přepínáte na rozhodně koukatelnější kousek "Jak se kalila ocel" následovaný reprízním maratonem seriálu "Okres na severu" a "Žena za pultem" a při pohledu na nesympatickou fousatou babu už víte, že tu hrůzu máte za sebou. ()

Bleught

Toto se nepovedlo. Johanka nepůsobí jako bojovnice od Boha, ale jako obyčejná česká hysterka, která vříská na starýho, že přišel z hospody o půl hodiny později a nedal prkýnko na hajzlu dolů... Kvůli ní je to téměř nekoukatelné. ()

Kopřivák

Jednu pro Hoffmana a po půlce pro Malkoviche, Cassela, Greggoryho a hlavně za Ridingse. Kdybych jen k tomu filmu neměl osobní vzpomínky.... ()

datel13

Má to všechno, co má zábavný a funkční film mít. Velký příběh o obyčejných lidech a rytířích (to mají příznivci obskurních seriálů jako je Hra na trůny rádi, ne? Tak proč tak nízké hodnocení?), psychologii postav s velmi pečlivým drobnohledem na tu hlavní i kritický zamyšlení nad praktikami katolický církve. Taky je to příběh o outsiderovi, který (nebo která) dokáže velký věci (to taky mají všichni rádi, ne) v tom správně maniakálním podání Milly Jovovich. Co dál? Malkovich v roli slabošského dauphina Karla? Cassel i další dobří herci jako suita drsných rytířů? Skvěle vyladěný scény, epický dobývání Orleánsu, občas vtipná scéna nebo hláška? Drsnej příběh bez happyendu? Onehdy jsem tady tomu dal 4/5, páč jsem si pamatoval, že jako dítě jsem to viděl v kině Alfa a tehdy mě to úplně přikovalo do sedadla. Bez keců, dodnes si pamatuju scénu jak šilhající anglickej voják se zkaženými zuby (určitě mu taky hrozně táhlo z pusy) znásilňuje Janinu starší sestru anebo smutný a naturalistický konec na ohnivé hranici. Z pohledu roku 2017 jsem se na to díval stejně přimrazeně k židli, bál jsem se o Janu, i když jsem samozřejmě věděl, jak to s ní skončí (jako dítě jsem to věděl taky, ale doufal jsem v americkej happyend). Ať si každej myslí, co chce, ale jestli tohle někdo nepovažuje za špičkovej film, tak už fakt nevím, kde se stala chyba. ()

Royaldell

Nevěřím, že jsem se zvládla na tu hereckou katastrofu jménem Milla Jovovich dívat 2 hodiny 40! Upištěná, afektovaná, ubrečená, no mě to normálně vysilovalo se na ni jenom dívat. Těch posledních 40 minut už byly taky celkem otrava a nepřebil to ani Dustin Hoffman. Zkrátit to o hodinu a vyměnit herečku, nebylo by to tak strašný, naopak - byla by to hezká historická podívaná.. ()

surprise

Tak jsem viděl film podruhé po 21 letech. Je to neuvěřitelné, ale jako bych ho viděl včera. Pamatoval jsem si ,až na pár detailů, téměř vše. To se mi stává jen tehdá, když mě film doopravdy vtáhnul svou vizualitou nebo tématem. Zde obojím. Snaha postihnout středověkou zemitost a zároveň nadpozemskou duchovnost je zde úchvatná. Postihnout zneklidňující vize a krvavou realitu, to se tu cení. Bravurně vystižené charaktery, scenérie, bitvy, vnitřní myšlenky děla z filmu opravdový zážitek. Titulkový dovětek filmu o svatořečení po 500 letech bych však ještě doplnil, že rehabilitace Johanky proběhla téměř vzápětí. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis