Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

pinguinka

Tento známý příběh z francouzské historie přímo vybízí k zfilmování. V Bessonově případě BOHUŽEL. Herecký ensemble plný zvučných jmen, ale skutek (skoro) utek'. Viditelné snahy M.Jovovich nemohou zachránit film, v němž se město dobývá koulemi s vyrytým nápisem "hello!"...Taktéž se mi nezamlouvá pojetí hlavní hrdinky - ačkoli nemám nic proti filmovým úpravám - Johanka z Arku mi nikdy nepřipadala jako psychicky labilní osoba. Abych pouze nekritizovala, musím se kladně vyjádřit k vizuální stránce filmu, zvláště v momentech, kdy Johanka slyší hlasy a má zjevení. Upřímně si ale raději zopakuji stejnojmenný film s L.Sobieski nebo si poslechnu muzikál. ()

silent cut

Napodruhé a se článkem o Johance a její době staženým z wikipedie. Luc Besson je podle mého jeden z nezvláštnějších režisérských tvorů, kteří obývají tuto planetu. Jeho schizofrenie sahá tak daleko, že v lecčems připomíná Kubricka, který v honbě za detailem kácel stromy a přesouval hory. Johanka z Arku byla Vážení a milí pěkný psycho a rozhodně v tom nebyla sama. Citová vyprahlost dneška je drobným škrábanečkem oproti torzu rozsekanému dvouručním mečem. Citově a tělesně strádající muži prostě svou obět přibodli mečem na dveře a pak si užili... A okolo Johanky to byla vůbec banda zvrácenců. Už tehdy pořádně zdegenerovaná šlechta a už tehdy lobisti z církve... Tohle není Příběh rytíře... Tohle mi připomína středověkou Apocalypse Now! Škoda, že Besson vystřelil film někam, kam se za ním musím prohrabávat wikipedií, abych ho mohl docenit... ()

Luteka

Moc jsem se snažila nikam nepřepínat a dívat se na tento film. Podařilo se ... ale s velkým utrpením ... Nejhorší byl dabing - Johanka byla namluvena jako slaboch, idiot a hysterka. Pokud se Vám podařilo vidět to v originálním znění, dobře pro Vás. S dabingem na to rozhodně nekoukejte, protože bysme měly chuť Johaně vrazit každých pět minut ... Ovšem hodnotit nebudu dabing, ale film. Je to nudné a ani závěrečný "rozhovor" s Dustinem to nezmění. Má to pár světlých okamžiků, ale přetrpět kvůli několika dobrým scénam 2 hodiny nudy, je zbytečné. Verdikt = Nikdy více ()

manonfire

Legenda jedna z nelegendovatějších, Malkovich, Hoffman, Faye Dunaway, Karyo....a stejně je ten výsledek jaksi tak nějak kostrbatý pro zhodnocení. Tohle mohl být Ridleyho další zápis do dějin filmu. Slušela by mu více mainstreamová produkce....protože ten původní motiv by si ho svou silou zasloužil. Tenhle film je místo toho takový šedý. Hraní Milly Jovovich šlape často na plyn až k naprostému afektu, který někdy zapůsobí, místy je ale již trochu nudný svým neustálým akcentem pro vytřeštěné grimasy. 60% ()

vincent

Neskutočné, že režisér ako Besson s hercami ako Malkovich, Karyo, Casell, Dunaway, Hoffmann natočí film o niektom takom ako je Johanka z Arku a ono je to silný podpriemer. Johanka je tu zobrazená ako hysterická ženská s nervovými problémami, ktorá buď plače alebo vrieska na ľudí okolo. Dosť podivne na mňa pôsobili aj súboje, ktoré ani zďaleka nevyzerali pútavo po niektorých komických scénkach som mal skôr pocit, že to v stredoveku bola celkom dobrá sranda. Jovovich svoju úlohu absolútne nezvládla a ono, keď takých 70-80% je na plátne hlavne ona, je to problém. Miestami som sa už tešil na to keď sa objaví Cassel alebo Malkovitch aby som videl aj hercov s talentom a nie len herečku, ktorej muž to režíroval, a s ktorým sa po neúspechu aj rozišla. ()

solskjaer

Besson střelil vedle, nic jiného než šedý průměr. Místy jde sice vidět pokus o nevšední kulisu, vymikající se právě průměru, ale je to málo a film se dostává tam, kde Váš zrak začí hledat něco mnohem zábavnějšího.Nuda. ()

Lukoboss

Mírně nadprůměrný film, který ale svou nadprůměrnost ztrácí s blížícím se koncem. Místy je to vážně nuda, někde Milla Jovovich hraje dobře, jinde zase špatně. Bohužel je její role napsaná tak, že ke konci filmu jsem ji začal nesnášet, začala mi tam prostě vadit. Celkově byl závěr filmu spíš zvláštní než dobrý. Proto je to jen průměr ()

kenkaku

Filmu (IMHO) celkem dost ublížilo, že Luc Besson (rejža) se jako na potvoru s Millou Jovovich (adept na kosmonauta) v reálu jako partneři rozešli. Přišlo mi totiž, že si to finále Besson až moc užíval (ať všichni vidí jak mrcha trpí) a sprostě zneužil fakt, že všichni ví kdo tentokrát "uhořel při startu". Hele fakt... odjezd na koni do zapadajícího slunce a titulek "Johanku 30. května 1431 v Rouen ve věku nedožitých dvaceti let upálili" klidně mohl stačit a dojem z filmu by to zlepšilo o 100% (tedy alespoň mě). Navíc scény kdy Johanka na koni řve jako mentál opravdu nepůsobí jako výjev co by měl motivovat demoralizovanou armádu k lepšímu výkonu. Co dávám Bessonovi k dobru je na několika místech náznak "Bessonovštiny" (dvě postavy i když na dvou různých místech se doplňují v konverzaci), která mě upoutala v Pátém elementu a moc se mi líbila. Bohužel to ale na chuť si podívanou zopakovat nestačí :(. ()

tempus

Když se budete chtít podívat, tak určitě ne pokud jste viděli verzi s I. Bergman a pamatujete si jí dobře. Po celou dobu si budete myslet, že vidění Johanky byla chyba tam vkládat a tím oceníte režiséra Ingrid, který je tam nedal. Část, ve které je Johanka v boji je výborná jen slabě, protože mi tam chyběla ta výzva: ,,Žádné markytánky v táboře a vyzpovídat všechny před bojem"(z toho zbylo jen napomínání veliteli: ,,Neklej"). Proces s ní je udělán tak, aby se neřeklo a ani se neochladíme ve vězení a vidíme je, jak jí upalují. Kdyby válečné scény filmu s Bergman byli nahrazeny válečnými scénami z tohoto díla, tak by to mohl být hodně dobrý film (jen v případě, pokud by to vypadalo jednotně) ()

James87

Težko hodnotit, Milla se snažila, ale náš dabing tomu moc nepomohl. Milla vypadala, že celou dobu na něčem jede a vydrželo jí to dlouho. Boje mi špatné nepřišly, ale celkový dojem to nevyžene. ()

Bobek15

Luc Beeson si vybral takú vďačnú tému, ale aj tak nedokázal naplno využiť jej obrovský potenciál. Film bol nezvládnutý vo všetkých smeroch. Aj keď typy scén, ako napríklad tie, v ktorých bola zobrzená Joanina komunikácia s Bohom a prijímanie znamení vyslaných od Boha, nemám rád, som si vedomý toho, že vo filme byť museli. Mojou výhradou však je, ako mizerne boli spracované. Ďalej Bessonova réžia, ktorej výsledkom bola pomerne prtiahnutá stopáž a nepodarené bitky. No a v neposlednom rade zlé herecké výkony, ktoré občas až hraničili s trápnosťou (možno až na D. Hoffman). Mill Javovich mala nesmierne ťažkú postavu a aj sa na ňu hodila, ale jej podanie bolo nepresvedčivé. Takže nepodarný Beesonov pokus nakrútiť výpravný veľkofilm, ktorý asi odštartoval sériu neúspešných historických filmov alá Alexander, Trója či Kráľovstvo nebeské. ()

klúčik

Musím priznať, že som čakal niečo viac.. Film nebol nezáživný, bol urobený profesionálne , boli tam veľké akčné scény , fantastické kostými , výborní herci , ale aj tak som mal taký divný pocit... 60%. ()

Torako.chan

2* za to hezké představení Joži z Arku jako fanatickou venkovanku trpící pravděpodobně schizofrenií. Jinak je to film na palici, depresívní a dloooouuuuhý....a nudný. ()

iXtr3m3

Technicky a príbehovo zručná, castingovo nesmierne zvučná historická dráma na motívy príbehu o Johanke z Arku. Videné xy rokov dozadu a veru nemám dôvod, prečo si to pozrieť ešte raz, pretože kvalít klenotov typu Statočného srdca či Patriota to jednoducho nedosahuje, európsky pôvod sa nezaprie. Pre niekoho plus, pre niekoho mínus. ()

Davej

Nuda, sice hodně akce, ale i přes tu spoustu krve to ničim nezaujme. Kanadské TV zpracování je levnější a tedy i skromnější, ale minimálně o třídu lepší. A i Sobieski vypadá jako Johanka věrohodněji, než bojovnice Milla. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis