Zdánlivě běžná noční krádež v lékárně se změní v krvavou přestřelku. Nikita (Anne Parillaud) je uvězněna a odsouzena k doživotí za vraždu. Dostane však šanci k vykoupení. Musí uzavřít nevypověditelnou smlouvu s vládou. Po třech letech intenzivního tvrdého výcviku, vedeného sadistickým mentorem Bobem (Tcheky Karyo) se z Nikity, nyní již pod novou identitou „Josephine", stává vládou placený a brutálně efektivní nájemný zabiják. Luc Besson vytvořil tímto filmem zcela nový koncept „la femme fatale". (Magic Box)

Jansen

Velké zklamání. Brutalita, kterou si přivlastnil český překlad francouzské Nikity, působí, jak bych to řekl, poněkud podivně. Nikita se potácí mezi bezmeznou naivitou a rolí drsné nájemné vražedkyně, přitom miluje svého snoubence a se slzou v oku ale s chladnou hlavou a pevným prstem na spoušti vraždí vytyčené cíle. Plus s trochou francouzského nebarokního manýrismu. Zní to opravdu zajímavě. Ale výsledek mě moc nevzal. Prostě nevím, kde je chyba. Asi u mě. [LFŠ 2009] ()

lesumir

Jak já se těšil, až zase uvidím Nikitu a tentokrát v originále. No, velké překvapení se nekonalo, musím uznat, že český dabing byl lepší, francouzština mi nesedla a Anne Parillaud při zvýšení hlasu byla nesnesitelná. Ale to stále nemění nic na tom, že Nikita je nejlepším (spolu s Leonem) dílem z Bessonovské sbírky, proto se tomu dá málo co vytknout, ve své nejsilnější době stvořil profesionální vřažedkyni, kterou zná dneska skoro každý nebo legendární scénu se zazděným oknem. ()

Marius

Nikita je u mňa Bessonov film číslo tri po Magickej hlbočine a Léonovi. Príbeh feťáčky, ktorá po treste smrti dostane šancu stať sa očarujúcim strojom na zabíjanie v mene štátu, avšak vo vnútri stále cíti potrebu byť normálnou ženou s normálnym životom katapultoval ku sláve Anne Parrillaud a Jeana Rena. Besson je pre mňa režisérskym mágom najťažšieho kalibru a jeho filmy vždy oscilujú medzi psychikou postáv a akčnými sekvenciami. Tu bol však dôraz kladený skôr na psychiku Nikity. Akčné scény tu síce sú, ale sú krátke (až na výnimku na veľvyslanectve). To im však nebráni aby boli bessonovsky úderné. Scéna v kúpeľni v Benátkach je krásnym zobrazením hranice medzi dvoma životmi hlavnej hrdinky, ktorú tvoria iba tenké dvere medzi vraždiacou Nikitou a jej nechápavým snúbencom. Máloktorý režisér (a európsky už vôbec nie) dokázal natočiť tak dlhú šnúru päťhviezdičkových filmov (Magická hlbočina, Nikita, Leon, 5th Element, Messenger) . Vivat Besson, len dúfam že sa vráti aj ako režisér, nielen ako producent sračiek. 10/10 ()

Superpero

Jeden z nejlepších filmů tohoto typu. Luc Besson je prostě fakt hustej režisér to je bez debat. Nejvíc mě bavily Nikitiny mise, jejich různorodost to bylo fakt dobře vymyšlený. No a samozřejmě se dočkáme pár záběrů, kterýma se úspěšně podařilo zbořit pár klišé. No a kdo jednou viděl Jeana Rena v tomhle filmu, už na něj nikdy nezapomene. Jeho postava čističe je naprosto geniální, megacool profesionální killer kterej oddělá každýho vždy a všude a když utíká z místa činu tak projede zdí. Ostatní herecké výkony jsou také výborné, Anne Parillaud přeměnu svojí postavy zvládla fakt dobře a Tchéky Karyo tu měl dost divnou roli (ztvárnil jí dobře ale byl divnej) , ale Jean Reno prostě válí. ()

Shit

Naštěstí tenhle francouzskej film nemá moc společnýho se stejnojmenným seriálem.Luc Besson natočil docela drsnej a realistickej thriller. Anne Parillaud je ve své roli fakt brilantní a její přerod z drogově zavislé na tajnou agentku je vynikající, ale i tak to 100% nebude, něco tomu přece jenom ještě chybí ()

• Luc Besson chcel od Anne Parillaud, aby so zbraňami veľa trénovala, aby si na ne zvykla. To viedlo k tomu, že raz si skúšala nabíjanie zbrane vo svojom aute, na čo ju zbadali policajti, ktorí vytiahli zbrane, pretože si mysleli, že jej zbraň je skutočná. (Arsenal83)
  • Brutální Nikita byl první francouzský film, který v USA překonal hranici pěti milionů amerických dolarů za tržby. (Snorlax)

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění