Student newyorské univerzity Tom Levy, toužící jednou zvítězit v maratónském běhu, je najednou proti své vůli vtažen do nebezpečné hry, o níž na počátku vůbec nic netuší. Bývalý nacistický lékař a agent Christian Szell, ukrývající se v USA, jej totiž podezírá z toho, že odhalil jeho totožnost. A s pomocí mučení chce vyzvědět na Tomovi pravdu. Tak se z nich stávají nepřátelé na život a smrt… Dnes již legendární, na síle neztrácející mistrovský thriller s protiválečným a protirasistickým vyzněním natočil významný režisér John Schlesinger (Drahoušek, Daleko od hlučícího davu, Půlnoční kovboj, Den kobylek). Ve filmu herecky exceluje Dustin Hoffman (v úloze studenta Toma), jeho protihráčem je britský herec Laurence Olivier (v roli sadistického agenta Szella). (Česká televize)

RafaKrakal

Mladý Dustin Hoffman v jedné ze svých životních rolí, jemuž zdárně sekunduje brilantní Laurence Oliviera v roli nacistického válečného zločince Szella. Lehce nadprůměrný thriller s nečekanými a nadstandardními zápletkami okořeněný velmi povedenými hereckými výkony však sráží docela "odfláknutý" konec, který docela kazí zážitek z jinak dobrého filmového zážitku. 70% ()

0verseer

"Is it safe?" Dnes už naivnejšie pôsobiace scény spolu s miestami nelogickým správaním postáv uberajú Maratóncovi z puncu uveriteľnosti. Na druhú stranu škrtiaca struna, čepeľ v rukáve, topenie a najmä neplánovaná "prehliadka" u stomatológia s anamnézou týkajúcou sa výlučne toho, či je to bezpečné, radia snímok medzi klasiku, aspoň čo sa thrillerov týka. Na jedno pozretie fajn, každopádne kratšia stopáž by v tomto prípade nebola na škodu. 7/10 ()

zubrik66

Tento maratonsky beh sa zacina tazko, ako pohnutie s plne nalozenou Tatrou a pokracuje behom v rytierskej zbroji. S hrmotom a tazkopadnym behom... ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 80%, Audience Score - 81% | FDb.cz - 84,8% | Další z řady povedených sedmdesátkových kriminálek, která má poněkud delší rozjezd, ovšem poté se to přehoupne v opravdu prvotřídní Thriller se skvělým Hoffmanem a ďábelským sadistou Olivierem ("IS IT SAFE?")... A když scénář k filmu napíše autor knižní předlohy a zároveň takový mistr jako Goldman, nemůže se snad nic pokazit! I když, film by se spíše měl jmenovat "Nástrahy lékařského křesla", to by se ovšem pletlo s knihou Agathy Christie :) 75% ()

mrclTV

Dlhý čas som si myslel, že tento film sa len hrá na niečo extra, na niečo premyslené, pričom to tak nie je. Ach, ako veľmi som sa mýlil. A presne také filmy mám rád. ()

mac000

Thomas "Babe" Levy je vtažen do mezinárodního spiknutí kolem ukrývajícího se nacistického válečného zločince Christiana Szella a velké skrýše diamantů. Babe se přitom dozvídá, že po něm jdou Szellovi spolupracovníci v domnění, že mu jeho zavražděny bratr "Doc" Levy před svou smrtí předal citlivé informace. Protože Babe neví nic o tom, co se děje a proč se tak děje, musí se rozhodnout, komu může a komu nemůže věřit. Tím, jak postupně zjišťuje, co se kolem něj děje, se jeho problém se Szellem stává osobním. Skvěle zpracovaný thriller s řadou dnes již klasických akčních scén. Hoffman i Olivier jsou vynikající ! ()

Blazkowicz

Jak tohle může mít tak vysoké hodnocení. Vždyť se tam nic neděje. A když už, tak to nedává smysl. Navíc Hoffmana nemám vůbec rád. Už od pohledu je to idiot. 2* ()

u

výborný thriller se skvělýmii herci. Nevím koho bych měl vyzdvihnout víc.Dustin Hoffman,Olivier a william devane jsou výborný,jen Roy Scheider mohl v tomto filmu dostat větší úlohu než jen sprominutím pár minutovou. Pakliže bych měl vyzdvihnout a napsat,které scény v tomto filmu jsou nezapomenutelné tak jsou to především tyto dvě: především scéna vrtání zubů,nebo spíše mučení s vrtačkou.tato scéna si myslím že je jednou z nejlepších scéna jaká kdy byla natočena jak s Hoffmanem tak i vůbec. druhá scéna,která patří k těm nezapomenutelným je,když Hofmann běží polohaný v noci po ulicí a pronásleduje ho william devane. To si myslím,že pakliže někdy mohl zapomenout o čem tento film byl,tak tyhlety dvě scény nikdy nezapomenu. jinak je to výborně natočený thriller. ()

Jenda1

Klasický thriller, který kromě kultovní hlášky přináší skvělé hercké výkony Hoffmana a Oliviera. Nevím proč, ale tyhle filmy z 80 let mi přijdou nějak přesvědčivější než ty dnešní, i když zde je zápletka skutečně komplikovaná. ()

ric

Hodně slušný thriller, nicméně mám u něj malý problém s hudbou a s drobnými chybami v některých scénách (prší - střih - svítí slunce) apod. ()

patsandor

Když jsem to viděl nechtělo se mi pak dlouho k zubaři. Zajímavé je pro mně srovnání s Hochy z Brazílie z hlediska Oliviera, jak skvěle umí zahrát protichůdné postavy. ()

pOne

Abych řekl pravdu, tak jsem se do děje a příběhu filmu ani na okamžik nedostal. Některé pasáže byly povedené (zejména v druhé polovině filmu - ve vaně, u zubaře aj.), ale jako celek mne film vůbec nenadchnul. Pomalý rozjezd, kde první polovina filmu se (zřejmě) snaží připravit na něco velkého ... ale pak nepřijde nic světoborného. Průměrný thriller, od kterého jsem čekal víc. ()

krasomama

Zubárske kreslo je moja celoživotná nočná mora. Viete si teda predstaviť, ako ma prevalcoval tento film, keď som ho videla v kine ešte ako puberťáčka - keby nebolo nedávnej TV reprízy, pamätala by som si len tú scénu s vŕtačkou. Aj teraz som si zapchávala uši a zatvárala oči. ()

weasel.p

Co se mi z celého filmu líbilo asi nejvíc je civilně zobrazovaný New York, je vidět, že Schlesinger k němu má nejspíš svůj vztah. Jinak samozřejmě film staré školy s gradovaným napětím, ne úplně jasným dějem a dobrým výkonem Hoffmana. Víc než vyzdvihovaná scéna se zuby se mi líbila ta s vylamováním dveří koupelny a "přicházejícím strachem". Byly tu momenty kdy jsem se nudil a konec mě zrovna nenadchl,ale celkový dojem z filmu je velice dobrý. ()

Virusman666

Tak je to bezpečné, nebo ne? To je dobrá otázka, ale jen pro toho, kdo ví o co jde, Dustin Hoffman to ale v tomto filmu nevěděl - ke své smůle (nebo štěstí?)... ()

Tr3n

Mrazivě syrový thriller který téměř sahá na plných 100%. Většinou je zde zmiňovaná zubařská scéna, já bych však vyzdvihl také scénu z hotelového pokoje, kde je napadena postava R. Scheidera. U jejího realistického provedení vám běhá mráz po zádech a to obzvláště dnes, kdy jsou nám podstrkování hrdinové, jenž snesou několik ran kovovou tyčí do hlavy v jedné scéně a ve druhé už bez jediného škrábance vyhrávají Matematickou olympiádu. ()

martins

Jedním slovem bomba!!!tento film má vše: skvělé obsazení, režii, zápletku i děj. Dustin Hoffman v životní roli, kterému zdárně sekundují i Laurence Olivier, Roy Scheider či William Devane. Zase ta prohnilá CIA, nacistický válečný zločinec ukrytý kdesi v Jižní Americe(že by dr.Mengele?)si přijede vyzvednout naloupené diamanty. Krom zubařské scény, "Je to bezpečné"?je taky nezapomenutelná scéna, kdy bývalý nacista prochází židovskou ulicí.... ()

baclajean

Na ten rok určite skvelý film, no s odstupom času sa príliš nedá pozerať na tie scény, kde sa strieľa a ako sa mŕtvi snažia padať; to je niečo veľmi amatérske. Aspoň si Dustin troška zabehal. ()

pafka

D.Hoffman je ten, na kterem to cele stoji a ti ostatni jsou nejaci neuveritelni. Rekl bych, ze i cely scenar je dost pritazeny za vlasy a pak to nemuze byt nejak dobry, pak uz to jen tak neco nezachrani. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams