Perfektně zorganizovaná akce zahraničního špičkového kasaře selhá na "zájmech " několika českých podvodníčků. Ve vile, která je určena k demolici byl v trezoru zlatý poklad, ale díky "zájmům" zmizel… (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Kterak český emigrant, který se mezitím stal ´buržoustem´ coby profesionální kasař doplatil po návratu do Československa na typickou českou náturu. K námětu se mimo jiné v roce 1981 vrátil Juraj Herz se snímkem ´Buldoci a třešně´, kde na české poměry doplatila pro změnu italská mafie. Snímek začíná slibně jako další socialistická agentská kriminálka s následujícími rozpravy mezi emigrantem Reinerem (Jiří Sovák) Davídkem (Jan Libíček), aby se to pak proměnilo v pokus o typickou českou komedii. Chybí tomu však patřičný náboj, takže sem tam k pousmání sice něco je, ale jinak se jedná o zcela obyčejnou, nenáročnou a oddechovou zábavu. ()

brrumlaa

Hmm, herecká hvězda vedle hvězdy a nic moc teda. :( Zasmát se nebylo pořádně čemu, zápletka taktéž ubohá. Škoda. ()

FireTight

Tenhle film je krásným důkazem toho, že i českoslovenští autoři komedií měli právo jednou za čas ustřelit a vytvořit něco podobného. A to i přes dost širokou plejádu kvalitních českých herců, vždyť vidět v jednom filmu Sováka, Fialovou, Lipského, Libíčka, Krampola a další a další skvělé herce se jen tak často nevidí. Bohužel však ani jejich přítomnost nedodala celému "Muži z Londýna" to základní - humor. Ano, film si jen tak plyne vedle vás a vy vlastně přemýšlíte, kdy se aspoň jednou opravdu od srdce zasmějete. Ale abych jenom nekřivdil, párkrát jsem se zasmál (například u Sovákova éteru s "One,... two,... three,...", ale nic zas tak "do kolen nutícího" jsem neobjevil. Tím pádem se jedná o snímek, na který si za pár dní možná ani nevzpomenu. ()

BigBang

Strašně špatný a nudný film, naprosto nevtipná crazy komedie. Jenže! Když to běží v TV, vždycky se rád aspoň na kousek podívám. Postava p. Sováka není jen figurka, on ji zahrál docela lidsky - konzervativní profesionál středního věku bez nějakých úspěchů, viděl svět, už je docela dost unavený, poměrně přesně ví, čeho si váží a čeho ne. Takže asi špatný film s jednou dobrou postavou. Zvláštní perličkou je ten ostentativně kubistický interiér vily, kde se to celé odehrává. ()

Rattlehead

Film má dnes hodnotu hlavně díky dokumentárním záběrům z tehdejší Plzně a také z proseckého sídliště. K oběma místům mám citový vztah. K tomu plejáda našich skvělých herců (byť ne zrovna v nejlepší formě) a povedená hudba Zdeňka Lišky (ta melodie na elektrickou kytaru hodně připomíná legendárního "Jáchyma"). Jako bonus v závěru ukáže Jorga Kotrbová své krásné nohy (není divu, že se ji Jiří Sovák pokusí znásilnit...). Slušný průměr. ()

Stejšn

Tohle se fakt nepovedlo. Komedie, která skoro není vtipná, je k pláči. Pro fandu starých aut je tu ale spousta krásných záběrů na některá vzácná socialistická vozidla. Š706RT pivovarská cisterna, Š1202 řeznická dodávka a další. Zajímavá filmová chyba: Jan Libíček tu jezdí v oranžové Š110R - ovšem na začátku filmu je to stará verze se dvěma světly, později ovšem to samé auto už po faceliftu se čtyřma očima. Také je zarážející fakt, že když se z ní nemůže dostat dveřmi, proleze kufrem. Erko má ale kufr pod přední kapotou a s kabinou není nijak spojený. Taky jsou tu pěkné záběry na IL-62. ()

boombang

Film je to nepochybně pitomý, ale vtipů se tam najde dost. Sovák je nudný, zato Dvořák, Babka, Němec, Libíček a Krampol pobaví zaručeně. A navíc jsem stejný ročník jako tenhle film, tak mne asi trochu přepadla nostalgie. ()

Kajislav89

Trochu laciné, nedotažené a povrchní. Ale jako celek to díky výborným hercům docela funguje. Navíc to Jorze Kotrbové v uniformě letušky ČSA vysloveně sluší. A ještě nezbývá než pochválit pěknou hudbu a pár dobrých vítpků. ()

MirkaP

Pokud vím, měl Bočan nějakou dobu zákaz, a když vidím letopočty jeho filmů, bude toto dílko asi jeho "omluvné". Bohužel i ty následující počiny jsou takové "postiženy dobou". ()

Pitryx

Jak to, že jsem to nikdy předtím neviděl? Vždyť je to hodně dobrá komedie! Pravda, slovního humoru tu je spíše nedostatek, ale situačního je dost. Ke konci pak záměny osob, takže se na to celé rozhodně dá dívat. Já to tedy rozhodně hodnotím jako nadprůměr. ()

PetrJulian

Ó Velvary, ó Velvary, kdepak jsou mé tolary?. Nevšední beatové podání lidovky se mi z celého filmu líbilo snad nejvíc. Oceňuji výkony herců, ale filmu chyběl propracovanější příběh, který navíc v závěru byl trochu překombinovaný. Taky je škoda, že se tvůrci snažili téma odlehčit několika rádobyvtipnými vsuvkami, které tam opravdu nepasovaly. I když tehdy se asi lidi smáli všemu, neb nebyli zvyklí na lepší. ()

ijacobo

Do poloviny film velmi dobrý, ale konec byl dost přitažený za vlasy. Z pěkného scénáře se stala vzhledem ke skvělému hereckému obsazení podle mého názoru fraška. ()

Muf911

Škoda, hodně mizerná detektivka. Prosáklá normalizační zoufalostí, kdy ani elegantní londýnský zloděj nemá šanci proti pokrouceným hodnotám a pohledu na svět jednak české galérky a taky policie. Hrdinové vesměs žádní, policie sice vše vyřeši, ale spíš náhodou a určitě ji při tom nelze fandit. Brrr, ještě že ta doba je dávno pryč. Jinak točilo se to ve velice zajímavých kubistických interiérech jedné vily, která dle filmu měla být zatopena novou přehradou. Stavební unikát a nikdo jeho demolici vůbec neprožíval. ()

maarr

Je to pěkný film. Myslím že nějakých 44% je málo. Zbytečně podhodnocené. Jistě ve srovnání s jinými komediemi té doby typu Na samotě u lesa, Marečku podejte mi pero! apod. to není tak dobré to je jasné. Ale když se podívám co se točí dnes za "komedie" (např. Gympl, panic je nanic, román pro ženy apod.) tak toto působí jako balzám na duši. Je to vkusné koukatelné i humorné. Ano není to nabité humorem a ani jsem nedostával záchvaty smíchu leč je to přece úsměvné. Sovák nezklamal a píseň Ó Velvary, Ó Velvary, kde jsou mé dolary... je docela pěkná. Jinak se v podstatě shoduji s komentářem Lindiště. ()