• SoolenJV

Nejnudnější "Kalašovka" pod sluncem. Nezajímavý příběh, nevýrazní herci, kecy, kecy, kecy - a ještě ke všemu o ničem. spíš pokus o nějaké drama morálky než o krimi. Shulhoffovy schopnosti, prokázané v prostřední trojici filmů šly s koncem sedmdesátých let do kytiček. A nepomohl tomu ani tradičně herecky silný Rudolf Hrušínský.(5.1.2012)

Poslední kriminálka Petra Schulhoffa přišla o oku lahodící černobílý širokoúhlý obraz, kterým se pyšnily ty předchozí, ale jinak všechno podstatné zůstalo. Zajímavý příběh, přesně úsporný výkon Rudolfa Hrušínského, hudba Ivana Blatného, hutná atmosféra. Výhrady mám jedině k představitelce Linhartovy manželky Drahomíře Hofmanové, která na mě žádný velký dojem neudělala.(25.1.2015)

Jedna z nejlepších kriminálek českého tvůrčího prostředí. Na tento film.žánr byli našinci opravdu mahři! A major Kalaš opravdu nikdy nezklamal. Pro neznalé se před kamerou postava tohoto úspěšného kriminalisty objevila hned šestkrát, ne pětkrát, jak je chybně uváděno a atmosféra všech filmů s tímto hrdinou byla vždy fantasticky dovedena k dokonalosti i přesto, že postava vystřídala tři herecké představitele, asi nám všem navždy utkvěla tvář i způsob chování pana Hrušínského. Lidskost a příběh odráží kvalitu českých detektivek. PS: Zlo se vždy vrací tomu, kdo jej užívá, jako bumerang.!(28.7.2008)

Nejde sice o žádnou perlu detektivek a i v porovnání se zbylými filmy s majorem Kalašem jde o slabší počin, ale stále slušná podívaná to je. 59% hvězdiček(16.5.2010)

Rutinérsky natočená detektivka v ponurém prostředí normalizačního Mostu. Ale netřeba se obávat, exteriérů je minimum, stejně jako soudruhování. A tím samozřejmě lépe, absence politické roviny dělá z této detektivky koukatelné civilní drama. Jednotlivé střípky jsou umně odhalovány ve správný čas, takže divák sice od půlky tuší, ale stejně je nakonec pointou trochu zaskočen. Aspoň u mě to tak bylo. Co se týká herců, není co vytýkat, potěší Čepek či Hofmanová, překvapí Jandák v téměř kladné roli.(24.7.2015)