• Šandík
  ***

  Hrušínského herecký výkon je tradičně skvělý a také ostatní herci nehrají špatně, ale přesto film jako celek zoufale nefunguje. Nemá tah. Nejde přitom o "pomalost", ale spíš o to, že se ve filmu v zásadě nic moc neděje. Zápletka je sice vcelku dobře vymyšlená, ale celé to působí poněkud odtažitě a divák v podstatě ani nemá proč přemýšlet o tom, kdo je vrah. Částečně proto, že nám film o jednotlivých postavách prakticky nic neřekne, takže se s nimi nelze výrazněji ztotožnit. Problematicky vyznívá i určitá "ušmudlanost". Schulhoff se evidentně snažil o tísnivou atmosféru, ale prostředí nepůsobí tísnivě nýbrž sterilně. Celkový dojem: 60%(11.11.2009)

 • dr.fish
  ****

  Velice pěkná detektivka, skoro didakticky ukazující jak dospět k pachateli. A že i sám vyšetřující se občas diví, jak se věci vyvinou. Major Kalaš s chladnokrevností a vyfutrován zkušenostmi kriminalisty kráčí krůček za krůčkem k vytčenému cíli, lapení podoucha. Všichni herci jsou naprosto uvěřitelní a role jim sedí. 80%(21.6.2014)

 • Master19
  ****

  Rutinérsky natočená detektivka v ponurém prostředí normalizačního Mostu. Ale netřeba se obávat, exteriérů je minimum, stejně jako soudruhování. A tím samozřejmě lépe, absence politické roviny dělá z této detektivky koukatelné civilní drama. Jednotlivé střípky jsou umně odhalovány ve správný čas, takže divák sice od půlky tuší, ale stejně je nakonec pointou trochu zaskočen. Aspoň u mě to tak bylo. Co se týká herců, není co vytýkat, potěší Čepek či Hofmanová, překvapí Jandák v téměř kladné roli.(24.7.2015)

 • Morien
  ***

  Safrlote, to bylo ale tíživé. Taková esence českých sedmdesátek, dlouhý mučivý pokus o sebevraždu, který by ještě k tomu měl ublížit i co největšímu počtu ostatních lidí. Měla bych se víc zamyslet nad tím druhem ženy, který jsem zde právě viděla.(13.3.2016)

 • ghatos
  ***

  Detektivní stavba příběhu je podprůměrná. Vraha není těžké odhalit. Vše stojí na Rudolfu Hrušínském, ten to vytáhl na 53%.(4.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace