Pomalý příběh s poctivým obrazovým pojetím, který stojí na standartně vysoké úrovni tehdejšího herectví za přizvukování Blatného hudby, podporující celkovou vážnost sdělení, tolik vzdálenou dnešní zábavěikdybyfotravěšeli.(9.11.2013)

Inu, na starší příběhy majora Kalaše to sice nemá, ale bavilo mě to. A to i přesto, že tomu naprosto chybí spád a napětí. Dynamice děje zvláště neprospěly intelektuální debaty Hrušínský-Ornest, nicméně příběh je solidní. Pointa sice nečekaná, ale moment překvapení se nekonal. Jako vždy je na místě obligátně zatleskat Rudolfovi Hrušínskému, zaujme i poměrně málo známá Drahomíra Hofmanová ve velké roli. Ale až teď mě napadla jedna nelogičnost, která se objevuje i v desítkách jiných filmů a seriálů - proč obviněný/podezřelý musí vždycky ve stresu žádat o cigaretu vyšetřujícího policistu? Když už kouřím, tak mám cigára svoje a nemusím se o ně doprošovat nějakýho tajtrlíka, kterej se mě snaží dostat do lochu, ne?:-)(16.11.2008)

Sice to nemá napínavou atmosféru svých starších bratříčků s majorem Kalašem ( v podání Rudolfa Hrušinského ), ale to příčítám hlavně tomu, že děj se odehrává v uzavřených místnostech (nemocnice, policejní služebna ) v momentě kdy se jdeme s majorem Kalašem vyvenčit ven, hned film nabírá lepší ponurovku. Měl bych výhrady k hudbě je sice dobrá, ale hraje v nevhodný moment, ne že by přímo určovala pachatele, ale hodně napovídá další vývoj. Major Kalaš (opět mluvím jen o "kalašovkách" s R. Hrušinským ) na rozdíl od předchozích dílů více mluví a debatuje se svým pomocným vyšetřovatelem což také trošku bere na napětí a atmosféře. Nicméně ve výsledku se stále jedná o kvalitní a napínavou podívanou s dobrými hereckými výkony a origoš zápletkou.(16.5.2010)

4. 2. 2010 - 60%(6.2.2010)

• tuntavala

Ach ty chaty.(11.8.2016)

• - Schody nemocnice v úvodu filmu jsou schody nemocnice v Mostě. (VMa)

• - Lokalita děje s obcemi Radyně, Hradec a Bukovinský les je smyšlená. Nákladní automobil Praga S5T je opatřen poznávací značkou smyšleného okresu Hradec se zkratkou HC. Stejná dvě písmena použili pro svůj fiktivní okres Hradiště i tvůrci seriálu Život na zámku (od r. 1995). (Martin_L)