KOZEL84

Perfektní rozjezd s dokonalým Douglasem.Každý kdo má v sobě aspon špetku cholerika a někdy toho už měl fakt dost musí vrnět blahem.Škoda jen toho zmrveného konce.Jinak bych moc rád dal plnou nálož. ()

IBBY

...s velkou lítostí o * méně za ten lehce uspokojivý pocit že víme jak to dopadne ale nevíme proč to Schumacher dopustil... ()

HouseMK

Uuuáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá....... BUM! Volný pád může trvat relativně dlouho, ale vždycky končí dopadem. A na mě tenhle film dopad měl. ()

Jeremiah

Již dlouhou dobu se chystám napsat své pocity, které ve mě vyvolal tento film. PLNĚ chápu jednání hlavního hrdiny a souhlasím s ním !!! Nikdy totiž nevíte, kdy nastane okamžik kdy "přeteče pohár Vaší trpělivosti" a člověk se rozhodne vzít řešení do vlastních rukou. Potom jdou veškeré zábrany stranou a řešení se zdá často tak jednoduché. Že to někomu přijde jako návod k anarchii ? Možná, ale je to skutečně tak ??? Původní 4* měním na 5. Hasta la vista gente. ()

grerar

Jen taková scénáristická berlička, která tam bejt nemusela: raněná policistka je odvážena přesně v okamžiku, kdy se Duvall vrací. Ehm. Ale jinak na 5* ()

Brusíček

Tenhle film pojednává o jednom týpkovi, kterému hrábne, a pak cestou "domů" zažívá situace při kterých každému nandá co si zaslouží... postupný psychický rozklad jeho osobnosti boří jeho hranice kam je schopen zajít. Douglas to zahrál famózně, jak to umí snad jen on. 90%. ()

mh.mail

60% - Docela zajímavá studie muže, kterému jednoho dne v děsném vedru a nekonečné zácpě cestou do práce hráblo. Je tu ale jedno velké ALE, které v mých očích film poněkud sráží. Tvůrci se nejspíš zalekli uvrhnout do takové situace naprosto normálního, bezúhonného, charakterního člověka. Proto nám postupně Williama Fostera vykreslují jako panovačného domácího násilníka, který je rozvedený a má soudní zákaz se přiblížit k bývalé manželce a dceři, jež se ho bojí. Tím k němu ztrácíme sympatie a ostří jeho nevyhnutelného konce je tak poněkud obroušeno. Oč údernější by celý film byl, kdyby hlavní hrdina měl dobré rodinné zázemí, manželka i dcera se na něj těšily... A ještě připojím pár slov k dabingu: František Němec i Ilja Prachař byli podle mého názoru bezchybní. Co ale prováděli někteří dabéři v čele s Gustavem Bubníkem při dabování cizinců (ať už korejce v obchodě nebo těch portorikánců, či co to bylo za výrostky), to byla vyloženě tragédie, která se hodila spíš do parodie typu Bláznivá střela a ne do seriózně míněného filmu. ()

Aere

Ze začátku film nabere úchvatné tempo a já jsem ve všem s Douglasem. Bohužel postupně odkrýváme víc a víc z jeho narušené osobnosti a už nám jako takový frajer nepřijde. Film je to výborný, ale čekal jsem o něco málo víc. :) ()

Borg

Celé bezmála dvě hodiny mě Michael Douglas nepřestal ani na chvíli bavit. Pravděpodobně na tom má zásluhu fakt, že jeho charakter a jeho chování je v tomto filmu poměrně komplexní. Postava Billa Fostera (aka D-FENSe) Vás donutí po celou dobu filmu měnit protichůdné pocity z něho samého. Odpuzuje Vás i přitahuje, když si ho oblíbíte, začne Vám vadit, fandíte mu i jste proti němu, chápete ho, třebaže přitom kroutíte hlavou.. Každopádně nikdy Vás nezačne nudit. Dále navzdory vážnosti obsahu filmu a situacím v něm, se do něho tvůrcům povedlo implantovat několik černohumorných chvil, které pro mne byly předmětem zábavy nejednoho posezení s přáteli. Vzpomínám si, že hned po první procházce skrze L.A. s tímto lehce vyšinutým chlapíkem jsem věděl, že jsem nešel naposledy:) ()

jandula00

Tak tomu říkám Den Blbec! Uznávám, že na Falling Down musíte mít speciální náladu. Ideláně depresivní. Schumacher - ač jeho filmy nemusim - dokázal precizně navodit totálně depresivní atmosféru, ve které jsem se téměř zbláznila i já jakožto divák. Ke svému překvapení jsem chtě nechtě sympatizovala s hlavním hrdinou, protože jeho "příhody" by nakrkly asi opravdu každého a protože je to prostě perfektní Michael Douglas. Celkově super věc, ale musí se vám trefit do nálady. ()

Košoun

Přiznám se, že jsem se Falling Down dostal čirou náhodou v autobusu Student Agency, kdy už jsem vyčerpal všechny "oddechové komedie", u kterých se dá klidně chvilku zaspat. Michael Douglas ve spojení s Joelem Schumacherem mě rozhodně nenechali zahmouřit oko ani na vteřinu. Skvělé psychologické drama o tom, kam náš svět může dohnat nešťastné lidi. První půlka naprosto dokonalá, druhá již sklouzává do klišé a nějakého "rodinného drama", které tam je prostě navíc. Dějová linka odcházejícího policisty mně také extrémně nebavila, i když byla skvěle zahrána Robertem Duvallem. Celkový dojem je ale pozitivní, líbila se mi hlavně ta základní myšlenka "jeden proti celému zkur*enému světu". ()

TomasKotlant

Vtipné, napínavé, skvělé přirozené přechody mezi scénami, výborné herecké výkony. Jen by si to zasloužilo hlubší finální pointu. *** Ve zkratce: Prostě jim to nandej! SPZ D-FENS. ()

Druury

Jak je možný že mi tenhle film unikl! Michael Douglas jako vyšinutej psychopat... nechtělo se mi věřit ale jo, dokonale se na to hodil!! klobouk dolu ()

Snake.Charmer

Skvělý thriller, který není jen psychologickým portrétem jednotlivce, kterému ruplo v bedně, ale je kritikou celé společnosti. Naťukává otázky rasismu, genderu, chudoby, pouliční kriminality a mnohé další a nepůsobí přitom ani vteřinu trapně nebo moralisticky. Přidejte precizní herecké výkony, režii a skvělou hudbu Jamese Newton Howarda a máte před sebou aspiranta na zařazení do zlatého fondu devadesátých let. Škoda že už se dnes takové filmy netočí. ()

Saur.us

Dnes už kultovní thriller s vynikajícím M. Douglasem a skvělou kamerou A. Bartkowiaka. Nejlepší J. Schumacher. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher