Barak

Douglas je opravdu držka - tím víc se tady neztratí ;) Nebylo to nijak zvlášť děsivé, spíš mi to příšlo komediální, než "zátahovka" na bednu. Před Michaelem nezbývá nic jiného než smeknout, protože to co předvedl - jeho postava spíše ;) -, tak by mohl stát za Arniem a dorážet ty, kteří ještě stále dýchají. No ale nepleťme sem Komando.... Strašně naštvaný psychouš tam pořád chodí, všechno kolem demoluje, všechny, kdo jsou na něj zlí, tak s nima "vyjeb*", hláškuje.. to je bomba! Je to neskutečně zábavné a přitom tak kruté, nikdy nevíte, co příjde dál - rozstřílení telefonní budky, přepadení "McDonaldu", furt něco nového, překvapujícího, totálně šíleného a především zábavného - fakt neskutečná podívaná na téma "jak si vybít zlost". Opravdu nářez, který si zaslouží plné hodnocení.... ()

desolator6

Kto bol v práve? Zaslúžil si Foster (Douglas) zomrieť? Veď všetko čo spravil ostatným spravil len preto, lebo ho nenechali na pokoji! Asi žiadny film nevyvolal vo mne toľko otázok ako tento. ()

mi-ib

No podle zdejšího hodnocení jsem čekal víc. Sledujeme vlastně dva příběhy psychopata, kterýmu jednoho hezkýho dne ruplo v bedně, a příběh poldy jdoucího do penze. Bohužel ani jeden mi nepřišel nějak moc zajímavej. Psychopat zažívá různá dobrodružství, ale říkám si, že snad i český poldové by ho dostali dřív než ti v tomto filmu. Vždyť se vůbec neschovával, chodil po rušných třídách a žádná hlídka po něm nepátrala. Špatný dojem navíc kazila kvalita, ve které mi film naservírovala tv nova. Navíc na začátku v každém druhém záběru americká vlajka. Nechápu v čem je tento film tak silný. ()

kiimi

Douglas je skutečně mistrem přetvářky. Jeho role je obdivuhodná, bohužel ve snímku, který postrádá děj, zápletku a smysl. Čekal jsem do poslední minuty, abych jej celý pochopil, ale ona poslední minuta nepřišla. Žánr: psycho / drama a trošku krimi. ()

Pekisan

Im a bad guy? How that happened? Stratil svoje idealy, stratil svoju pracu, hlavne stratil svoju zenu a dieta. Jedneho dna to uz nevydrzal a dostal sa do budu, z ktoreho nebolo navratu. Skvely Michael Dougles a Robert Duvall v drame, ktorej som sa ani neviem preco dlho vyhybal napriek tomu, ze plagat ma naopak silno pritahoval. Drama o chlapikovi, ktory napriek tomu, ze robil vsetko spravne skoncil na dne spolocenskeho mora. ()

Jeand´Boa

To se tak prostě někdy stane...někomu jen tak lupne v hlavě...a někdo jen tak natočí dobrý film, který upoutá a ve kterém někdo jen tak výtečně hraje dvě ústřední postavy... ()

Pesosek

Klasika, tenhle film to je pecka. Pomaličku se rozjíždí a stále nabírá na obrátkách. Falling Down to přesně vystihuje. ()

Fat'Fatal

Tento film mě zaujal především kompaktností, od začátku, kdy se D-Fens rozhodne jít domů, přes území gangů, Ňamkoland nebo golfové hřiště, vždycky vyšiluje správným směrem. Tedy poukazuje na správné problémy. Moc mě mrzí, že se z něj nakonec vyklubal psychopat, protože mít to jiné rozuzlení, byla by to pětihvězda. Vlastně od té doby, co zastřelil v Armádním výprodeji prodavače, to byl nefalšovaný volný pád. Ale kvalitou. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

fraktal

Výborný VOLNÝ PÁD, který mne rozhodně chladným nenechal. Prolíná se tu úpadek (znáte původ toho slova? ;-) ) osobní se společenským. Drobná, až mrazivě absudní zamýšlení se nad logikou (neb užít slovíčka "spravedlnost" po shlédnutí tohoto opravdu nejde) světa ve kterém jsme se ocitli. Pokládal bych si za čest postavit se světu tak, jako hrdinové tohoto snímku. ... jen přemýšlím, jako který z nich bych asi skončil... :-/ ()

Biopler

Zvláštny film, netradičný čo sa nápadu týka. No nie je netradične spravený, natočený, zahraný. A to je jeho chybou. ()

IXOXI

Pohodová akční komedie, jejíž děj směřuje k takovému konci, aby se jednalo i o drama. Velmi dobře zvolené dialogy jsou nejen vtipné, ale zvedají i vážnost vedlejších postav. ()

AxelWers

Predstavte si, že počas horúceho rána sedíte v aute uprostred zápchy, potíte sa, ešte ste neraňajkovali a okolo vás vytrubujú autá a kričia ľudia. No nebolo by to na nervy? A keď nervy prasknú niekomu takému ako je Michael Douglas, tak je lepšie sa stiahnuť do úzadia a prečkať jeho "krížovú výpravu". Ale nie vždy sa to podarí... Filmu ku koncu mierne dochádzal dych, ale inak mu nemám čo vytknúť. ()

candy_daze

Zpočátku měl Volný pád našlápnuto k parádně agresivnímu a xenofobnímu filmu. Neberte si mě špatně, agresivní možná trochu jsem, ale s xenofobií zas takovej problém nemám. To ale pořád nic nemění na faktu, že občas přijde nějaká brutální filmová jízda k chuti. Škoda, že Douglasova role potom šla "hloub" do klasických klišé "sociálně poničených" jedinců a tím to pro mě trochu ztratilo na zábavnosti. Ale pořád dávám za 4*. Jedná se o jeden z lepších Schumacherových filmů. ()

Castielo

Jak to dopadne, když vám prostě ujedou nervy a jediný co chcete je dostat se k rodině. Krásně poukazuje na dnešní dokonalou dobu. Skvělý! 4* ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher