Iwiiik

William Foster (Michael Douglas) je obětí civilizační frustrace. Přetlak stresu, způsobeného řetězcem životních nezdarů, zhoubných metastáz velkoměstské bezohlednosti a komplexního sociálního klimatu konce 20.století, odjistí výpustný ventil, který má v sobě každý z nás a který, pokud je utažen, nám zabraňuje chovat se podle vlastních pravidel. Foster se rozhodne jít za svou dcerou, svěřenou po rozvodu do péče matky a jak se zdá, nic mu v tom nezabrání. Nadřízenými podceňovaný policista Prendergast (Robert Duvall) si v klidu užívá poslední den před penzí, netuší však, že na něj nikdy nezapomene. Syrové a přitom citlivé psychologické drama o posledním tažení zoufalého muže, v hlavní roli s vynikajícím Michaelem Douglasem, nutí k zamyšlení, jestli je v naší společnosti opravdu všechno v pořádku. Název Falling down je pro tento snímek zcela příznačný. ()

WillyMarks

Zajímavý a určitě trošku ujetý Thriller, který má přesně to, co daný žánr má mít. Douglas hraje opravdu bravůrně svoji roli a perfektně "zvládá" stresové situace a napětí. Škoda, že ve finále už je naprosto jasné, že je to jen jeden z psychopatů, na které jsme zvyklý. Od první až do poslední scény jsem se nenudil a bedlivě sledoval, jak se situace nakonec vyvine. Kdo je vlastně William Foster a proč jde domů? ...aneb bacha na ucpané silnice! 75% ()

Folky

Po druhém zhlédnutí lepší, ale pořád se mi to zdá jako strašně přeceňovaný film. A slova, jak moc se dá hlavní hrdina pochopit, mi přijdou jako hovadina. Dělat bordel v rastauraci za to, že zaměstnanci dodržují pravidla, která nevymysleli, ale mají v popisu práce je dodržovat, prostě smysl nedává. ()

helloween93

Když má D-Fense opravdu blbej den - dopravní zácpa, nepříjemnej Asiat v obchodě, agresivní členové gangu..Rozhodne se pro takovou velkou vzpouru společnosti. Jeho osobní msta ovšem zajde moc daleko. Robert Duvall je tu v podání kancelářského policajta zobrazen z jiného úhlu. Když vás všechno sere, vzpomeňte si na D-Fense a použijte chladnou hlavu... ()

Rikky007

Začátek je mnohem zajímavější, než vlastní rozuzlení. Celkem i odlehčeně působící jakoby protest proti společnosti se postupně překlene do klasického policejního dramatu s psychopatem. Je to jinak chytlavý film se spádem. Douglas je mi tu, navzdory povaze jeho role, herecky opravdu sympatický snad poprvé. Ostatní jsou taky fajn. Jenom prostě škoda, že o status nenápadného trháku ho připravuje ten tuctový konec (alespoň pro mě). Hodnocení je spíš 3,5* ()

canucks333

Veľmi zručne natočený film s excelentnými výkonmi Michaela Douglasa a Roberta Duvalla. Celý film je vkusne podtrhnutý silnou spoločenskou satirou. Výborný psychologický thriller, ktorému nohy podráža snáď len nemastný-neslaný záver... Videl som 1x v českom dabingu-------------- 85% ()

GMVajgl

Příběh, který lze brát jako kritiku společnosti - veskrze nespravedlivé, toxické a nemocné. Ta první, větší část příběhu se mi zdá velice dobrá - jako svěží vítr nad zatuchlým woke pro-systémovým filmovým rybníkem. Protagonista už má prostě dost lží, pro něj nevýhodných vztahů a padá do cynismu / otrlosti - což je vše naprosto pochopitelné a spravedlivé - hluboce s ním osobně soucítím. Proto mi přijde konec příběhu naprosto nepatřičný - tvůrci protagonistu hodí přes palubu jako psychicky narušeného a nenapravitelného záporáka, čímž vlastně na poslední chvíli dělají naprostou 180° otočku ve vyznění celého filmu: "bílý pracovitý heterosexuální muž, co měl dost svého otroctví a pokusil se sundat okovy, byl zneškodněn, můžeme jít domů koukat na televizi a platit daně a běda aby kdokoli protestoval, protože to je známka psychopata, co chce zabít svou rodinu" - a to je argument šikmou plochou (slippery slope). ()

Raziel_cz

Podle oblíbenosti tohohle filmu soudím, že jsme to už párkrát chtěli udělat sami. Schumacherův drsný a inteligentní thriller s nejlepším Douglasem a skvělým Duvallem. Příběh je sice přímočarý, ale má přesah. Neodkladná nutnost vidět, pokud máte pocit, že je se světem něco špatně. Nejste v tom sami. ()

Rathalos

Viem sa vzit do koze Michaela Douglase,aj ja mam velakrat chut vrazit niekomu do ksichtu a takych je nas urcite viac a hlavne v dnesnej dobe...:-) ()

Shredo

Excelentným štýlom vyobrazená špecifická ľudská povaha reagujúca na stres. Douglas je samonasieraci, možno trocha viac než je zdrávo. Film je nadčasový v smere, že poukazuje na veci, ktoré hnevajú každého z nás. Hlavný hrdina si to vezme po svojom. Či s nim sympatizovať alebo nie je na dlhšiu polemiku a v divákovi sa to strieda. Douglas je jednoducho stelesnením inteligentného občana v kravate, ktorý odvádza dane, no pohár jeho horkosti a trpezlivosti má objem kvapiek do očí. Keby sme snáď všetci mali taký objem na uliciach by to vyzeralo, keďže každého z nás za deň niečo jednoducho naserie. ()

GOREGASM

Šumejkr v té nejvybroušenější podobě. Osobní drama stresem velkoměsta a bezvýchodností rodinného (ne)štěstí zválcovaného Michaela Douglase postupně graduje od úsměvných konfrontací frustrovaného Douglase s okolním světem, při kterých mu divák podvědomě dává za pravdu a fandí mu, až k druhé půli, v níž se mu celé to "napravování" světa vymkne z rukou a celý jeho život se sesype jako domeček z karet. Why the fuck not. Hektičnost Los Angeles a podobně koncentrovaných metropolí podobné prototypy jedinců, kterým se svět rozsype před očima během několika málo vteřin přirozeně generuje a Michael Douglas brilantním výkonem udeřil hřebíček na hlavičku. Velkou zásluhu na uceleném zážitku má i vedlejší linie do penze odcházejícího Roberta Duvalla, jehož postava je setsakra dobře napsaná a ještě lépe zahraná. Srdcovka mého mládí neztrácí glanc ani po téměř třiceti letech. Má to pořád grády a ten sociální přesah je aktuální stále a možná ještě intenzivněji než tehdá. 100% ()

Majkak

Studie jednoho psychopata, kterého okolí považuje za obyčejného, ne moc schopného, šmudlu. Ne, pro mě to určitě není historka, o tom, jak v někom bouchnou saze potom, co mu jde den zadkem nahoru. Bývalá manželka ví, že je nebezpečný, ale těžko se jí o tom někoho přesvědčuje, protože pro okolí to vypadá, jako že je jen tak „normálně nasraný“ na celý svět. Poselství: Není to vztek nad nespravedlností světa, ale jak blbě se dá uvěřit tomu, že ten šmudla od sousedů má nebezpečnější potenciál, než by si kdokoliv troufl hádat. ()

Besyn

Všechny scény,v nichž Douglasovi rupnou nervy jsou nezapomenutelné.Obzvlášť drsný byl ten nácek ("Slyšíš to?V tom byl cyklon-B a tahle byla použita.Moc mě zajímá kolik židáku zprovodila ze světa."). ()

Empire

Překvapivě vydařené dílo, proč překvapivě, protože ho režíroval Schumacher. Velice dobrý výkon Michaela Douglase. ()

Ygnor

Po opakovaném shlédnutí jsem zjistil, že snímku vůbec nevěřím. A panu Duvallovi ani dobrý den. Od solidního začátku film jede sestupně dolů. Nemělo to jít opačně? Rozerevaní hrdinové, kritika společnosti, mezilidské vztahy... jj tohle všechno mám rád, ale tady tento koktejl je normálně z prošlého ovoce. Sorry. ()

Miki68

Že Joel Schumacher umí thriller, je jasné každému, kdo viděl Telefonní budku. Ale "budka" rozhodně nedosáhla hloubky Volného pádu. Každý záběr je tady vycizelovaný, každé gesto a dikce hlasu Michaela Douglase se vám zaryje hluboko pod kůži, kde v nás dříme obyčejný strach z toho, jak málo stačí, aby člověku přeskočilo to pověstné malé kolečko v hlavě a začal jednat bez skurpulí, zdánlivě iracionálně a sebevražedně...Dávám 5*. Nejde to jinak. ()

mutace

Rád bych se o tomto filmu rozepsal více, ale to téma mi příjde natolik aktuální a závažné, že by mi z toho nejspíš vylezla politická agitka. Omezím se jen na konstatování, že sympatizuji s hlavním hdrinou. Je to PAŠÁK !!! ()

Afterpoe

Jeden z dalších geniálních Schumacherových thrillerů! Vynikající scénář a vynikající Douglasův výkon. Perfektní. ()

pravo

Tak presne si predstavujem herectvo ako to Michael spravil v Joelovom filme. Sedím si pokojne v kresle a čakám vcelku pohodový film, ale na konci som zistil, že s tohto filmu som neoddrhol zrak ani na sekundu. Príbeh už jednoduchší byť asi ani nemôže- chlapík ide navštíviť dcéru, ale Michael a Joel to dokázali a ja musím zložiť klobúk a dodať je to maximum hviezdičiek 5. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher