AlfaNumerO

Kdo dokáže natočit film odehrávající se celou dobu v jedné ulici, resp. telefonní budce, přihlaste se! Vynikající, inteligentní a především nápaditý scénář, dělá z tohoto filmu perlu v moři roku 2003 nevídanou. Ač Farrella úplně nemusím, zde byl naprosto skvělý, stejně tak Whitaker. Doporučuji každému, malý velký film 86% ()

Ilicka

Krátké, výstižné, mrazivé. Collin Farrel kontra Kiefer Sutherland. Možná jsem čekala trochu víc nebo něco jiného, ale přesto super. "Když zvoní telefon, musí se zvednout..." ()

Peetas

Člověk by až nevěřil jak dobrý může být film, který je vlastně točen stále na stejném místě, jednoduše strhující a hodně povedený thriller. ()

ARI50

Není to špatný thriller, ale mě budka vůbec nebrala čekal jsem kapičku něčeho aby jsem šel víš cokoliv ale nic ale tak to aspoň cením. ()

Ištván87

81 minut, čtyři skleněné stěny, dva muži a kolem plno svědků. Dusný thriller režiséra Joela Schumachera, který považuji za jeho nejlepší film, je dokonce tak dobrý, že bych občas i zapomněl na to, čeho se tento režisér dopustil na postavě okřídleného strážce Gotham City, o ostatních postavách comixů o Batmanovi ani nemluvě. Colin Farrel svou nelehkou úlohu zvládl na jedničku a Kiefer Sutherland dokáže diváka jen svým hlasem přimrazit k sedačce. Perfektní film. ()

JASON_X

Říkal jsem si, že Phone Booth bude těžké hodnocení. Na jednu stranu sice nadprůměrně dobrý námět/zápletka a celkem dobře propracovaný scénář, ale na stranu druhou dívat se hodinu a čtvrt na nejdřív nesnesitelně žvanícího a následně na nesnesitelně ukňouraného Sagvana Tofiho v telefonní budce je fakt maximální opruz. Plus ty tři retardované uječené šlapky. Někdy mám prostě své dny. Ale pak se atmosféra zlepšila díky příchodu na scénu Foresta Whitakera a děj začal být i docela zajímavý a napínavý. Až jsem si už v jednu chvíli říkal, že bych snad mohl dát i čtyři. Ale ta uplakaná, sentimentální a vyumělkovaná Tofiho "zpověď" svojí ženě v závěru, za "stylového" doprovodu nějakého cajdákovitého klavíru, mi strašně hnula žlučí, na podobné scény reaguju obyčejně jako býk na muletu. A nezachránil to ani celkem povedený (i když nikterak originální) žertík na samém filmovém konci. Takže průměr, spotřební středoproudový slaďák s nevěrohodnou a povrchní thrillerovou patinou, nic víc. ()

Bauer

WOW!!!!! Tak u tohohle filmu jsem si přál aby byl delší.Colin Farrel tam měl ONE MAN SHOW a docela se mu to povedlo.Bylo to hodně napínavý.Prostě nářez. ()

becki_tu

Ukázkový příklad jak se dá natočit nápaditý brilantní thriller doslova na pětníku. Colin Farell exceloval, Kiefer Sutherland v telefonu taktéž (ikdyž jsem to viděl "pouze" s dabingem - škoda, že Kiefera nedaboval aspoň Trojan jako ve "24", ale originál je prostě originál). Celých 81 napínavých minut jsem ani nedutal a sledoval geniální, originální, strhující a psychologickou podívanou, kterou by si neměl nechat ujít žádný filmový fajnšmekr. Prostě nářez. ()

duklak2

Škoda, že telefonní budky pomalu mizí a nahrazují je mobilní telefony. Zrovna nedávno jsem zažil situaci, kdy kousek ode mě zvonil telefon v telefonní budce a napadlo mě, že to zvednu. Nakonec jsem to nechal zvonit a možná, že jsem si zachránil život. Nádhera, nemám co dodat. Po 10 min. se Colin dostává do budky a je tam hodinu než se to celé vyřeší. Celou tu dobu jsem byl napjatý, jak to vlastně celé dopadne. Je neskutečné, že to bylo natočeno za pouhých 13 milionů a krátkých 12 dní. Colin Farrell předvedl úchvatný výkon. Ta pointa na konci je něco neskutečného.Ještě nedávno, asi před rokem byl tento film mezi 200 nejlepšími na 199. příčce a já mu dávám jasných pět hvězd a tím ho chci pozvednout zpět do žebříčku, protože si tam místo určitě zaslouží. ()

MeanWhile

Ikdyž bychom se mohli bavit o plno chybách ve scénáři, tak když se koukáme pouze na celkovej film, vyjde z toho úplná bomba, na kterou jsem se strašně těšil a vůbec mě telefonní budka nezklamala, za což jsem rád, protože Colin Farrell je jeden z mých oblíbených herců a dokáže podat skvělý výkon, když se mu chce. Telefonní budka je jasný příklad. Taky můžeme vidět, že s velmi dobrým nápadem, skvělým hercem v hlavní roli a stačí malý prostor k natáčení, může nám z toho vzniknout parádní thriller, který asi nikdy neomrzí. ()

prome

Celý film byl natočen v tak krátkém čase? A odehrává se jenom kolem jedné telefonní budky? To jsem si říkal, než jsem si film pustil a myslel jsem si, že to bude pěkná blbost. Ale byl jsem na omylu, protože tohle je geniální a originální thriller, který má velni rychlé tempo, spád a po celou dobu udrží diváka v napětí. ()

Sawy

Joela Schumachera jsem hooodně dlouhou dobu proklínal za to,co provedl s batmanovskou sérií.Tímhle filmem to u mě ale naprosto odčinil.Telefonní budka je zatracenej adrenalinovej nářez!!!Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku 2003,pokud ne vůbec nejlepší.Celý film byl postaven hlavně na Collinu Farrellovi a ten to zvládl naprosto fantasticky.Jeho herecká one-man show,kterou zde předvedl,ho poslala na vrchol mé TOP 10 herců.Dokázal zde zahrát vše,od frajerského sebevědomí,přes naprostou beznaděj až po odevzdaný vztek.Ostatní herci spíš jen statují,až na Kiefera Sutherlanda a jeho hlas :-) Filmu taky hodně prospěla krátká stopáž,díky níž film ani na okamžik neztrácí tempo a je napínavý od první do poslední minuty.A samozřejmě střih,kamera,scénář,zručná režie...Je to prostě komplexně výbornej film a nemůžu se dočkat dalšího zhlédnutí,protože věřím,že film neztratí nic ze své působivosti ani při opakování.90 % ()

Richie666

Tohle je drama s velkým D. Nejsem si jist, jestli jsem někdy viděl něco lepšího (v daném žánru a podobné tematiky). Před výkonem Colina Farrella smekám, paráda. Jinak by možná neuškodilo, kdyby takových Kieferů bylo za oknem víc, třeba bychom se pak všichni měli líp... :) ()

Shaqualyck

Volaný účastník byl toho dne poněkud mimo. A měl k tomu zatraceně pádný důvod. Mach a Šebestová se za rohem můžou potrhat smíchy... Kouzelné sluchátko svírá roztřesená ruka namistrovaného floutka, jemuž novodobá Nemesis právě šeptá do ouška, že pohár přetekl. Colin Farrell zprvu nevěří, zvráceně líbezný hlas shůry ale brzy názorně demonstruje, že to myslí vážně. Zažívací trakt hlavního hrdiny je tak nedobrovolně vystaven zatěžkávací zkoušce a v zavazadlové části jeho trenýrek začíná být nepříjemně těsno. Joel Schumacher ukázal, že v jednoduchosti je krása a natočil jeden z nejlepších one man show thrillerů poslední doby. Zážitek rovnající se koňské dávce adrenalinu, čili nic pro slabší nátury. ()

Katullka

Opravdu zajímavý námět a krásně využité stopáž, ale pro mne to bylo natolik laciné, že si to víc nezaslouží. ()

hendrich6

Parádní filmový zážitek,který vás na krátkých 75 minut zaujme.Má všechno a divím se,že není v TOP 200.Za mě je to 95 % ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor