Will Smith hraje s Genem Hackmanem ve strhujícím a napínavém thrilleru, kde se neustálá akce snoubí s nejvyspělejší technologií. Robert Clayton Dean je úspěšný washingtonský právník, u něhož - bez jeho vědomí – skončí video, které spojuje vysokého úředníka všemocné National Security Agency s politickou vraždou. Smrtonosná skupina dokonale vycvičených agentů NSA proti němu vede neúprosné tažení za použití té nejmodernější techniky, jehož cílem je Deana zdiskreditovat a získat zpět usvědčující důkazy. Členkou impozantního hvězdného obsazení je i Regina Kingová. Připravte se na ještě větší příval akce, zatímco Dean zoufale závodí s časem, aby získal zpět svůj kdysi normální život. (Cinemax)

Rudinsky

Keby ste tento film pripevnili na byciklové dynamo, začala by vaša žiarovčička okamžite masívne svietiť, a na konci by vybuchla. Presne takýto je tento film. A Will smith je v tomto filme rovnako dynamický, ako jeho dej:) ()

Herráček

Asi tak... Nejspíš své rozhodnutí neumím nějak objektivně zdůvodnit, ale jediné, co se mi na tomhle opravdu líbilo, tak byla fáze, kde opláceli montování štěnic do bytu... Samozřejmě Will Smith i Gene Hackman hráli vynikajícně a táhli celej film, ale mě to nějak nestačí... ()

Mistickzz

Výborný a inteligentný špionážny thriller Tonyho Scotta s vynikajúcim Willom Smithom v hlavnej úlohe. Nepriateľ štátu ma vynikajúce tempo a drží si ho počas celého filmu až do fantastického vyvrcholenia. A do toho neskutočná hudba. Veľmi sa mi páčila úvodná scéna s titulkami. 87% ()

Chipsonator

Výborný akční thiller s výborným Willem Smithem a geniálním Genem Hackmanem. Nepřítel státu je prostě film u kterého se nebudete nudit ani na minutu, a parkrát se i zasmějete. Při tomhle filmu sem si neustále říkal jaká je škoda že Will netočí více filmů(snad to napraví).Původně jsem chtěl dát **** ale za finální přestřelku dávám *****. /90% ()

Zagros

Výborný akční thriller a jeden z nejlepších filmů tohoto žánru vůbec. Svižné nepolevující tempo, solidní herecké výkony, skvělá režie a dobrý scénář. Pokud bych měl něco vytýkat, budou to jen drobnosti a pár detailů. Při filmu skutečně mrazí v zádech. Sledování člověka se blíží k dokonalosti, tedy k té dokonalosti z roku 1998. V dnešní době... asi na to ani nechci myslet. Ví o nás všechno... ()

honzii

Tony Scott uměl a je radost sledovat jeho vždycky něčím ozvláštněnou režii. Takovéto filmy se už dneska netočí. ()

Balu...

Pionýr, co se týče špionážního thrilleru v pravém slova smyslu. Pointa a konec je příjemně promotaný a zakončený, hlavní echo sem ale shledal v dokonale využité myšlence "Co kdyby na mě samotném byly zneužity dnešní technologie".. ()

Tery16

Dobrý akční thriller s dobrými herci, jenže bohužel není jedinečný, a tak mu maximum dát nemůžu. Jinak ale musím pochválit snad všechno - od kamery až po režiséra. ()

Revolver

Scénář dává režisérovi obrovský prostor a Scott podle něj dokázal stvořit strhující thriller plynoucí neuvěřitelnou rychlostí. No a duo Hackman/Smith byla vynikající volba. ()

wosho

Když má Scott chuť dokáže natočit solidní film pro širokou veřejnost,který však časem zapadne a budou reprízovat v neděly odpoledne na nově ()

Teg

Rozhodně velmi kvalitní thriller, i když fakt nevím, co je pravdy na tom, že se satelity točí tam, kam národní bezpečnost ukáže prstem při jejich rychlosti na oběžné dráze a jestli dokáží jít až na rozlišení obličeje, když to neumí ani nasa, ale je fakt, že o tomhle až zase tolik nevím :) ()

eagle-eye

Nabízí se zde srovnání s Bournovou trilogií a nutno podotknout, že to snese i ta nejpřísnější kritéria, stejně jak oba první díly zmíněné trilogie. ()

Orthank

Geniálne klipovité,neorientovateľne prestrihávané, dejovo prekombinované a najmä aj napriek tomu všetkému neuveriteľne chytľavé...no proste cool Tony Scott... ()

dopita

Thriller o zneužité moci. Klasické schéma známé z Hitchcockových filmů: hlavní hrdina je pronásledován, aniž by věděl proč. Film je natočen s lehkým nadhledem, je vyzuálně velmi atraktivní, k tomu všemu navíc s hromadou velmi schopných herců. Má to šmrnc, má to spád a vubec je to přesná ukázka povedenýho komerčního filmu, kterej si neklade jinej cíl, než bavit. A navíc je to asi poslední film Tonyho Scotta, kterej je koukatelnej a jaksi přirozeně dynamickej. Do budoucna bohužel začal praktikovat zběsilej a hyperaktivní střih, z kterýho akorát vždycky chytnu tik do oka. ()

Shakeus

Konspirační megablábol o všemocné skupině "vládců světa" ztělesněné politikem a jeho věrnými agenty v podání pubertálních floutků, kteří ovládají pohádkovou technologii kontrolující všechno a všechny . Koukám, že lidi uvěří už úplně všemu. Sralo mě na takový nesmysly koukat, a pořád nevím, co si o filmu myslet, jinak je totiž docela dobrý a Scottova režie s Gene Hackman jsou velké plus. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012