Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford) je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt) se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo "lidi ze staré školy" na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký... (Magic Box)

Švédy

Filmy kde se řeší jen samá politika nemám rád. a tohle byl přesně ten typ. Pořád jsem čekal na nějakou akci a ona nakonec vůbec nepřišla. Takže docela zklamání pro mě. ()

supo

Dobře vyvedený špionážní thriller o pozadí plánování tajných operacích. Technicky dobře zvládnutý, i včetně reálného výcviku. První 3/4 filmu jsou retrospektiva vzpomínajícího agenta na odchodu do důchodu, Redford se pro roli hodí výborně, to samé se ale už nedá říci o Bradu Pittovi. Ať ho naličí jakkoliv, tak jako agent ve východním Berlíně nevypadá, ani vlasy mu nezměnili na účes poplatný té době. Film ukazuje intriky i na vlastní členy tajných služeb, ale za postavu hranou Bradem Pittem dávám jen 4 hvězdičky. ()

SpeedyL

Příjemně a dobře plynoucí thriller, tak jak jsme od Tonyho Scotta zvyklý. Do 3/4 filmu jsem se nechal unášet dobrou atmosférou, dobrými herci, zajímavou kamerou a i dobrým povídavým scénářem. Poslední čtvrtina mne moc nezaujala. Připadala mi jak průměrné filmové béčko, kdy jeden chytrý agent s mobilním telefonem vodí za nos celou CIA. Zajímavý a dobře zpracovaný námět. Příjemný snímek, ale stačí vidět jednou... 72%. ()

Mesmeric

Tony Scott se rozhodně trefil´tímhle filmem do mého oblíbeného žánru, a sice prostředí amerických tajných služeb, pro které mám obrovskou slabost. Předpokládám, že leckdo je zklamán z nedostatku akce, ale pro mě osobně velké zpříjemnění zase zaměstnat trochu více mozek při sledování filmu.Brad Pitt bude pořád Bard Pitt a myslím, že do jeho role by klidně pasoval i někdo jiný, ale nezklamal. Za to Robert Redford podal velmi přesvědčivý výkon důstojníka CIA, který jde přes mrtvoly aby dosáhnul svého. Politikaření, tajné služby, nemůžu hodnoti jinak než plným hodnocením. ()

shinlove

Vynikající thriller stavěný na skvělém scénáři, režii, i ústřední dvojici. Film dle mého gusta a jen chloupek mu chybí k plnému počtu, možná po příštím shlédnutí ;) 4* ()

thedien

Čekal jsem film nabitý akcí a tajemnou špionážní zápletkou, kde hlavní hrdinové klasicky zachraňují životy nás všech, aniž bychom my prostáčci vůbec tušili, že nám nějaké nebezpečí hrozí, ale to se mi nesplnilo. Nicméně rozhodně nejsem zklamaný, protože film je zajímavý právě tím neotřelým zpracováním. Robert Redford rozehrává dvojí hru, aby zachránil svého bývalého kolegu. To je doplněno výbornými flashbacky, kde si člověk i nějakou tu akci užije. Rozhodně se nedá říct, že by scénář netrpěl chybami a místy možná až zmatkem, ale ústřední dvojice i svižné tempo kompenzuje nesrovnalosti i dlouhou stopáž. Trochu klišé je ten sentimentální konec, kdy poruší Robert Redford jedno ze svých pravidel, aby zachránil Brada Pitta, ale tenhle vývoj tak nějak člověk tuší už v půlce filmu. ()

zekon

Skvělý film o agentech CIA, napětí, žádné šílené trapárny naopak. Reálné scény, valí to dopředu a nenudí. ()

bodo1

Erudovaný kritici, a scénaristi tu zasa vypúšťajú svoje intelektuálske hovná a múdrosti, sa divím prečo už nevlastní Homokokot nejaké štúdium v L.A. No to mi je jedno, k veci. Super thriller so super hercami a super dejom. Napnutý od začiatku do konca. Skvelý film a radosť pozerať. Však Homokláda? ()

Pythonator

Mezi všemi těmi špionskými dramaty je to určitě jeden z nejlepších filmů, ale to je tak asi všechno, co mu mohu přiznat a více než za tři ze sebe nevymáčknu. Catherine McCormack je velmi sympatická ženská, Redford je prostě Redford a nemůže urazit, no a Pitt zde nijak zvlášť nezazářil, neboť má i daleko lepší role. Nejromantičtější na filmu je závěr, kde nám Američani ukazují, že život jednoho zajatého amerického hrdiny z řad vrahounů CIA je důležitější a cennější než životy asi padesáti Číňanů, pracujících mužů od rodin, kteří mají tu smůlu, že pracují ve věznici. Bravo Ameriko, opět jsi nám ukázala, že Amíci jsou všechno a ostatní jsou nic. ()

Bogrant

Nech sa snažím ako chcem, žiadne extra zoomovačky, zostrihovačky ani akciu odtrhnutú z reťaze som tam nenašiel. V niektorých pasážach mi to prišlo, že to ani Scott nerežíroval, malo to dokonca hlavu aj pätu. Redfordovi pokojne stačili spomienky na svojho špionážneho žiaka v kancelárii, nemusel sa ani veľmi namáhať a i tak bol najväčším pokladom tohto filmu. Filmu, ktorý ponúkol dobrú akciu v ešte lepšom príbehu. ()

TonyLeThanh

Další z mnoha Scottových tupých kousků ze starého dobrého šuplíku magazínů o životním stylu, které by si lehce mohl člověk zaměnit se samotným velikánem žánru Hugh Hefnerem: ostrost, elegance, pohyb, nahost, místy reklamy na luxusní káry… úžasná macho bromance, u které jsem se několikrát přistihl s rukou mezi nohama s neodbytnou touhou čichat k vlastním mužským prdům. Největší slabinou filmu, jak už to tak u Scotta bývá, je v námětu a v jeho pojetí. Pokud totiž zapátráme do hloubky téhle nablýskané, hvězdou nabité, kamerami ve vrtulníkách přeplněné krabičky luxusních doutníků, poznáme, že Scotta otázka geopolitické situace prostě nezajímá. Nezajímá ho lidská mizérie, kterou sám využívá, aby tahle námětově-béčková akčňárna vyzněla seriózně (což se mu prostě nedaří). Film samotný není špatný, jestliže nahlížíme jen na kapotu, design a funkci… když ale začneme hledat něco víc než jenom řemeslně-dobře zpracované dílo Tonyho Scotta, zjistíme, že nám je ten film vlastně úplně ukradenej, stejně jako jemu. ()

Bragi66

Spi, game, jen spi - prostřední špiónská ukolébavka, ve které Brad Pitt moc nehraje, jen trpí. Tím, kdo má nést příbeh je Robert Redford, ale doba Třech dnů Kondora je ta tam i s její pověstí. Komu stačí komvezačně - kombinační špijonačka, tak toho by to mohlo potěšit. ()

ZelenyPaul

Kvalitní špionážní film nestavějící za každou cenu do středu děje akci (to musí být dnes každý film tohoto druhu akcí přecpán? - klasické filmy žánru ji používaly velice střídmě). Velice dobře vybrané lokace (Západní Berlín, Bejrút), efektní režie, Redford, Pitt, našlapaná hudba H.G:Williamse. Škoda jen možná kontrastu mezi realistickými kulisami a poněkud přehnanou ústřední zápletkou. ()

Zabriskie

Tento film vůbec ničím nepřekvapí. Jedná se o tuctový špionážní film, ve kterém figuruje oblíbená všemocná organizace (vláda, FBI, CIA). Ta se obvykle dopustí bezpráví a hlavní hrdina nad ní nakonec zvítězí. Nejinak je tomu i ve Spy game, CIA se rozhodne obětovat svého agenta (Pitt) z důvodu hladkého uzavření nezinárodního obchodu a agent, který ho vycvičil (Redford), ho chce zachránit. Celý film je bohužel nezajímavý a nudný. ()

V-TECH

Výborný špionážní thriller! Redford i Pitt jsou víc než přesvědčiví, děj je napínavý a má spád, kromě toho i scény "ze zákulisí" CIA v žádném případě nenudí. ()

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012