Kalifornie

Vzrušující dobrodružství i nepředstavitelné hrůzy čekají na dva hlavní hrdiny během jejich cesty do Kalifornie. V tomto mrazivém psychologickém thrilleru si zahráli vynikající Brad Pitt a Juliette Lewis, která podala neuvěřitelně přesvědčivý výkon. V dalších rolích uvidíte neméně přesvědčivého Davida Duchovnyho a Michelle Forbes. Intelektuální městský pár Brian a Carrie se vydají na cestu napříč zemí, aby načerpali informace pro svou knihu věnovanou tématu sériových vrahů. Společníky jim jsou jejich noví známí Early a jeho přítelkyně Adele. Jeden vůz, jeden cíl a jedna velká snaha o společné téma k hovoru je provází prvními kilometry. Když se ale začnou konečně všichni sbližovat, projeví se náhle Earlyho prudká povaha a vyděšení Brian a Carrie zjišťují, že za poznatky o nemilosrdných vrazích nebudou muset cestovat tak daleko, jak si původně mysleli. (oficiální text distributora)

Petrus1

Byla sem v podstatě dost unavená a taky naštvaná, že v bedně zas nic není. Přetrpěla sem asi tisíc seriálů, který od osmi běžely a tento film spíš vzala na milost s tím, že u něj v klídečku usnu. Trošku sem se ale spletla, protože mě to celkem zaujalo. Pitt je fakt poděs, hnusák a buran a je pěkně nechutnej - to s tou ponožkou...to byla síla i pro mě! :-) Taky hned z rána otvírá lahváče (jako já ;-)), akorát já teda musím používat otvírák! Si budu muset tu jeho metodu nějak osvojit! ;-) A Juliette tady opravdu hraje krásně pitomou lolitku! No, byla to celkem povedá zabíjácká road movie. ()

Gastovski

Tři a půl *. Celý film stojí hlavně na Pittovi, jehož zpustlej a psychopatickej vrah patří určitě mezi jeho nejpovedenější herecké výkony. Ženské obsazení není špatné, jen mi tu neseděl David Duchovny - vzhledem a charakterem, prostě jsem mu to nevěřil. ()

El-Barto

Brad Pitt je jako vyšinutý Early famózní, dodává filmu něco zajímavého, co člověka baví. Skvěle se k němu hodí Juliette Lewis jako Adale s mentalitou desetileté holčičky, která miluje kaktusy. Zato Brian a Carrie jsou strašní suchaři. Po celou dobu mi nezbývalo než doufat, že Brad Pitt zase předvede něco, co by mi dokázalo vyrazit dech a vytrhnout z té jinak docela nudné cesty do Kalifornie - 6/10. ()

noelcoward73

Na tento film jsem narazil spíše náhodou. Po přečtení synopse jsem ale se shlédnutím neváhal. První třetina mi přišla spíše taková průměrná (kromě závěru úvodní sekvence). Ale pak se příběh postupně rozjel; napětí se pozvolna zvyšovalo (což mám velmi rád). Herecky mě nejvíce zaujal Pitt a Michelle Forbes. Více prostoru mohl dostat Duchovny. Zajímavá byla také kamera a režie. ____ (poznámka na okraj: road movie zpravidla nevyhledávám, protože mě většinou moc nezaujmou) ()

ink flo

Road-movie o setkání sofistikovaného s primitivním, kdy se jeden svět snaží intelektuálně uchopit to, co ten druhý svět žije, přičemž naráží na to, že pochopit není co. Jížanská pustina tomu všemu dodává šmrnc, jedna z nejlepších rolí Brad Pitta. A Juliette Lewis tu hraje ještě hloupější a podivínštější postavu než obvykle. Zub času v tomhle případě filmu spíš pomohl. ()

Lars

Ať mi odpůrci Pitta netvrdí, že je to jen hezounek, co neumí hrát. Společně s Juliette Lewis zahrál naprosto dokonale. ()

alambert

No, nejsem si uplně jistej, jak film hodnotit. Thrillerů s tím, že člověk vedle vás je vrah a vy o tom nevíte bylo už celkem dost, tenhle je zpestřený tím, že je to road movie, a dementní přítelkyní vraha, u které nevíte, co udělá. Brad Pitt sice nehrál špatně, ale podle mě se do této role nehodí. I když je ve filmu zarostlý, pořád je to taková manekýnka. Dana Moravková by s dabingm fakt měla prestat, jednak se netrefovala do úst Juliette Lewis a druhak má pro dabing nevhodný (podle mě až ošklivý) hlas. Ale jinak to není špatný film, až na to, že nic z deje mě nedokázalo šokovat, nebo alespoň překvapit... ()

mala_kea

Brad frajer největší, David mamlas největší. Naprosto odlišné tváře, které však uzavírají kruh, ze kterého není úniková cesta. Maximálně kolapsem jednoho z nich, nebo utnutím se Dominica. Dominic vyhrál, usnnul a nechal pedál puštěný, při čemž auto jelo v klidu po rovince, najednou sráz a bum. Všechno bylo tak, jak nikdo nečekal. Přece jenom alě mělo zůstat na té rovince, tam si tak pěkně sedělo. Zkrátka film, který je na začátku nic, na konc bum bum tequilla ráj. Ani jedno z toho však nemusím, tudíž jsem přesně uprostřed a ani Juliette mě nepřitáhla na svojí stranu, ikdyž se holka snažila. ()

J. T. Kirk

Dobrý thriller se čtveřicí Pitt, Lewis, Duchovny a Forbes.. Kupodivu se to celkem povedlo, možná se mě to zdálo být lepší protože mám pro Davida slabost.. ()

Hapretor

"Dřívější" odvar Takových normálních zabijáků - jen toto je více záživné a méně stupidní. Bohužel Brad Pitt je zde v roli psychopata - úplného debila, ne psychopata - inteligentního blázna a pošuka - a tento fakt v mých diváckých očích ubírá filmu na záživnosti. Nefandil jsem absolutně nikomu, neb žádná z postav mi nesedla - D. Duchovny v roli připitoměle intelektuálního spisovatele s přiteplalou naušničkou byla protivná postava sama o sobě. ("Víte, že se zde, ve Vašem domě, odehrály vraždy? Mohl bych dovnitř? Nasát atmosféru? Chci o tom napsat knihu!" - "Okamžitě vypadněte!"). Tento dialog mě neuvěřitelně pobavil a postava Duchovnyho naprosto ztratila i ten malý zbytek sympatií. Na tehdejší dobu jinak dobrý thriller, dnes je to klišé. Duchovnyho "kočička" byla fajn, ale taky mi vadila - trochu fiflenka. Infantilní a částečně retardovaná postava Juliette Lewis byla aspoň roztomilá - oběť onoho zvráceného pošuka. Jsou filmy, kde je postava psychoblba tak zajímavá a zábavná, že se neubráním a zkrátka mu cynickým způsobem fandím, ale tady taková postava prostě není. To je jedna velká škoda. Jinak bych tento počin hodnotil výše. Kde je sakra starý dobrý Jack Torrance??? Nad něj není. Ale Nicholson je jen jeden, že! ()

GOREGASM

Námětem originální thriller s výživným redneck mass murdererem Bradem Pittem. Pitt je opravdu "echtovní", ale dobře ho doplňují i zbylí kariérní začátečníci David Duchovny a Juliette Lewis, které usměrňuje zralá černovláska Michelle Forbes. Dominic Sena ve svém debutu zručně adaptoval story, která má šmrnc, šťávu a zvysoka kašle na jakoukoliv předvídavost diváka. 79% ()

MickeyStuma

Nízkorozpočtový psychologický thriller, který má co ukázat. Syrová a zajímavá interpelace o intrikách a myšlenkách sériového vraha překvapující svými tajnostmi a činy v každém momentu. Psychologické a sociální rozdíly se zdají být na tomto dějovém příkladu velmi důležité. Ono celkově se jedná o povedenou studii zkoumající lidskou temnotu přirozenosti a odhalující skutečnou podstatu člověka. A právě v této podstatě je myšlenka i značně znepokojující, neboť nikdo nevíme, jak se kdo a kde v následujících hodinách projeví. Příležitost hereckého koncertu Brada Pitta. Dal do své role psychopatického vraha naprosto vše. I přes určité mírnější klišé a jistou suchopádnost se jedná o snímek, který má své kouzlo a kultivovanost. ()

agassi68

Brad a Juliette si zaslúžia jednotku. David návrat k Aktom X. Michelle na viac ako seriálovú hviezdu nemá. Preto síce nadpriemerný, nie však výnimočný film.. ()

AngelG

Dost dobrý film s Davidem Duchovnym v hlavní roli.Musím uznat,že Brad Pitt a Juliette Lewis odvedli moc dobrou práci.Juliette si zahrála trošku prostější Adel,která měla zálibu v kaktusech a Brad si zahrál pravděpodobně jeho nejnechutnější roli v celé jeho karieře.Vypadal tam tak nechutně,že bych si o něj neopřela ani kolo. ()

raelz

Já ten dabing asi opravdu nesnáším. Jsem zvyklý, že obvykle dávám vyšší hodnocení než je ČSFD průměř, ale kdykoliv vidím něco s dabingem, najednou jako bych koukal na jiný film. Pro mě tohle sou slabší tři, přišlo mi to jako hloupý večerní thriller na nově (což je také kde jsem to viděl). ()