Kalifornie

Vzrušující dobrodružství i nepředstavitelné hrůzy čekají na dva hlavní hrdiny během jejich cesty do Kalifornie. V tomto mrazivém psychologickém thrilleru si zahráli vynikající Brad Pitt a Juliette Lewis, která podala neuvěřitelně přesvědčivý výkon. V dalších rolích uvidíte neméně přesvědčivého Davida Duchovnyho a Michelle Forbes. Intelektuální městský pár Brian a Carrie se vydají na cestu napříč zemí, aby načerpali informace pro svou knihu věnovanou tématu sériových vrahů. Společníky jim jsou jejich noví známí Early a jeho přítelkyně Adele. Jeden vůz, jeden cíl a jedna velká snaha o společné téma k hovoru je provází prvními kilometry. Když se ale začnou konečně všichni sbližovat, projeví se náhle Earlyho prudká povaha a vyděšení Brian a Carrie zjišťují, že za poznatky o nemilosrdných vrazích nebudou muset cestovat tak daleko, jak si původně mysleli. (oficiální text distributora)

Lachtaan

K nepoznání slizký Brad Pitt ve své asi nejdivnější roli, která mu ale paradoxně dost sedla, stejně tak jako snaha o ten správně vidlácký texaský akcent. Davida Duchovnyho jsem možná dosud nikde neviděl, za to Julliete Lewis ano a nevím, zda se na ní tak ujeté, byť přesné role nikterak nepodepsaly. Konec je sice trochu ukvapený, ale to všudepřítomné napětí mi celou dobu připomínalo pocity z Mysu hrůzy. A to je známka dobrého filmu. [viděno na Prime Video 25.2.2024] ()

lennyd

Brian Kessler (David Duchovny) je novinář, kterému se podařilo jednou napsat dobrý článek, a hned má nabídku na celou knihu. Tuto knihu chce věnovat analýze sériových vrahů - proto se chce se svou přítelkyní Carrie (Michelle Forbes) vydat na cestu po místech, kdy došlo k nějakým vraždám, a zároveň splnit její sen o cestě do Kalifornie. Protože ale cesta je drahá, zkusí najít na tuto dlouhou cestu spolujezde. Ozve se jim Early (Brad Pitt) se svojí naivní přítelkyní Adele (Juliette Lewis), kteří musí urychleně zmizet. Brian ani netuší, že bude moci jednoho sériového vraha sledovat úplně zblízka, a že se sám může stát i obětí ... Po první půl hodině jsem zívajíce chtěl odejít, protože na takovou blbost režisérovi neskočím. Ale zůstal jsem a dokoukal do konce, a udělal jsem dobře. Jak film rozvíjel charaktery jednotlivých postav, stále víc si mne získával. Hlavně naprosto úžasný Brad Pitt a k němu dokonale kontrastní Juliette Lewis - fakt si nedovedu představit někoho jiného v jejich rolích. Trošku překomplikovaný konec mi už dobrý pocit zkazit nemohl... ()

Luk80

Brad v roli Earlyho to tady jasně táhne. A už v ranných 90.let ukázal, jak má velký talent. Jeho přízvuk buranského šmejda co holduje lahváčům a s nikým se nesere mně doslova vyřídil. Nechtěl bych se s ním zaplést v baru do bitky, tak jako s hodně lidma...... ()

mickyreed

Čistý americký devadesátky ... road-movie thriller se zastávkami na krví zborcených místech ve Státech okořeněnej dávkou psychologie se super výkonama - především maniakální šílenec s vražednými choutkami v podání Brada Pitta, kterej za sebou zanechává jen další a další mordem potřísněné stopy. ()

elanius

(38/2019) / Prekvapujúci casting, hlavne Duchovny podla mňa sadol do tohto filmu parádne. Inak Pitt fakt zaujímavá rola, toto mu šlo a Julliete no, tak toto bolo snáď písane pre ňu. Celý film som mal pocit, že z tohto sa dalo predsa vyťažiť viac. Až na postavy totižto nejde o moc objavný príbeh, resp. spracovanie je také pomalšie. Trochu zabudnutý film ale pri trochu snahy z tohto mohla byť velká kultovka ala Natural Born Killers. (7/10) ()

Pavlínka9

Tenhle film mi jen potvrdil, že Juliette Lewis byla ve svém mladším věk ideálním herečkou na postavy méně inteligentních :D Prostě to na ni totálně sedí :) Jsem z filmu dost překvapená, ohromil mě. Téma je super, čtveřice, která spolu stráví nějaký čas na cestách se zajímavým záměrem (samozřejmě každý má jiný) :) A rozporuplnost postav, kdy se to tak krááásně vyvrbilo :) Nezapomenu na výraz Brada Pitta ve chvíli, kdy jeho "máma" mu sděluje, že s ním končí - ta transformace z jejího přítele do role vraha...Jediná vteřina a totálně jiná osobnost :) Doporučuji a přesto, že nemá Brada Pitta ráda - souhlasím s tím, že toto pro něj byl určitý průlom :) A že David Duchovny vypadá po 25ti letech stejně? :) Závidím mu :) ()

zaseprd

Vypadalo na poklidně plynoucí thriller do té doby, než Brad začal vyšilovat a vraždit vše, co se pohnulo. Tou dobou jsem měl mé statečné srdce v gatích. ()

JohnSmith

Road movie o cestě po masovejch vrazích je samo o sobě zajímavý a lehce z toho mrazí. Nebýt společníků Pitta a Lewisové nebylo by to moc zajímavý. Lewisovou jsem nikdy neměl rád a její postava je tak blboučká a nesympatická až to není hezký. Na druhou stanu Pitt je naprosto skvělej a díky němu dávám 3* ()

shantim

Charaktery postav jsou sice poměrně jasné a konflikt mezi nimi se dá očekávat, ale například David Duchovny svou roli jen tak odehrává bez špetky invence a podobně i jeho filmová partnerka, představovaná Michelle Forbes, nepodává nijak uchvacující výkon. Scénář je ovšem velmi zdařilý a konflikt vyvolaný psychicky narušeným člověkem bez zábran neboli "totálním magorem" v podání Brada Pitta, je zdařilou ukázkou napětí mezi sociálními vrstvami. 70% hvězdiček ()

Brain-D

Brad Pitt a jeho velká role jako vraždícího maniaka, která byla zvládnutá na výbornou - Bravo ! Brian Kessler (Duchovny) a jeho studie vrahů ho dovedla k vraždám blíž než si myslel. Jinak bych mohl říct, že to byl opravdu úžasný Psychothriller. ()

cpt.Lynch

Docela fajn road movie-thriller. Zajímavá zápletka, místy trochu přehnaná. Psychologie postav (hlavně teda vraha) by mohla byt více propracovaná. Perfektní herecké výkony ústředí čtveřice. Závěr předvídatelný a klišovitý (Po kolikáté byla na závěr filmů scéna: Praštím vraha, který ohrožuje mě, nebo mou rodinu, ale za žádných okolností nezajistím, jeho úplné zpacifikování - vrah se mimo záběr probere a provádí svůj poslední útok, nebo jejich sérii? Bylo to asi miliónkrát. Těším se, až se to jednou kladným hrdinům vymstí a ledabyle zneškodněný vrah je nakonec usmrtí :) ). Celkově tak 3,5*. ()

Ichabod

Skvělý casting a solidní režie z tohohle filmu dělá celkem jasný nadprůměr, ale nebýt sympatického Duchovnyho, obou solidních hereček a v první řadě dokonalého herectví Brada Pitta nestál by film za moc. Sena měl z kraje filmové kariéry poměrně velké štěstí, ale už mu dávno došlo a točí tak, tak průměrné filmy. ()

toyrider

Jet s takovýma "vidlákama" skrz půl USA, to bych nevydržel. Když se ale z toho "chlápka s děravýma ponožkama" ještě vyklube sériový vrah, tak to je teprve výlet. ()

blackJag

No to je mi ale vycucaná zápletka :-) Škoda že jí chybí lepší řád a větší vizuální nápaditost. Režisér Sena jakoby se hned při svém prvním celovečerním filmu předdefinoval do konce své kariéry - rutina. Koukatelná, pořád ale rutina. Snímek je samozřejmě zajímavý obsazením profilového hezounka Pitta (který umí zahrát) do role psychopatického vraha, přesto si myslím, že svou postavu špinavého burana trochu přehání. Je ale zase pravdou, že Duchovny je proti němu ukázkově bezvýrazný (a ty zlaté náušnice, v každém uchu po jedné, to je opravdu humus). 60% ()

greetchen

Přes dvacet let tenhle film unikal mě pozornosti a když jsem ho konečně (v TV) viděla, byla jsem z něj úplně v šoku. Můj pohled na Brada Pitta už nikdy nebude stejný. Za tuhle roli fakt klobou dolů. ()