Kalifornie

Vzrušující dobrodružství i nepředstavitelné hrůzy čekají na dva hlavní hrdiny během jejich cesty do Kalifornie. V tomto mrazivém psychologickém thrilleru si zahráli vynikající Brad Pitt a Juliette Lewis, která podala neuvěřitelně přesvědčivý výkon. V dalších rolích uvidíte neméně přesvědčivého Davida Duchovnyho a Michelle Forbes. Intelektuální městský pár Brian a Carrie se vydají na cestu napříč zemí, aby načerpali informace pro svou knihu věnovanou tématu sériových vrahů. Společníky jim jsou jejich noví známí Early a jeho přítelkyně Adele. Jeden vůz, jeden cíl a jedna velká snaha o společné téma k hovoru je provází prvními kilometry. Když se ale začnou konečně všichni sbližovat, projeví se náhle Earlyho prudká povaha a vyděšení Brian a Carrie zjišťují, že za poznatky o nemilosrdných vrazích nebudou muset cestovat tak daleko, jak si původně mysleli. (oficiální text distributora)

Wally

Absolutně skvělé herecké výkony B. Pitta jako násilného psychouše a J. Lewis v roli jeho prosté a naivní partnerky... Já jsem se neskutečně bavil... ()

Evonichna

Za tu scénku s nedostatečně zneškodněným záporákem dávám o něco méně bodů. I když na druhou stranu v době, kdy se tento film točil, mi přijde, že takováto scénka byla žhavou a dechberoucí novinkou. ()

cab

Herecky napechovany road-thriller v temnem tonu s netypickym, ale o to sympatictejsim (Brad Pitt). 75% ()

Hanys_

Pitt si tu dává svého (prvního?) šílence, kterého jsem mu ale v dalších filmech věřil mnohem víc, Lewis je i zásluhou toho dabingu dost protivná a Duchovny s Forbes celkem nevýrazní. Stejně jako celý film, který mě ani zdaleka nebavil (nebo spíš nenapínal) tak jsem doufal. Sena je prostě patlal a stvořil další béčkový thriller, kterých kdysi ve videopůjčovně leželo mraky. ()

Haymar

Předně mě docela překvapilo (mile), že to natočil "videoklipař", stojící za průsery 60 seconds a Swordfish. To však nic moc nemění na faktu, že jediné zajímavé na Kaifornii, je skvělý výkon Brada Pitta coby totálně vyšinutého psychopata Earlyho! Vše ostatní už tu 100x bylo a vůbec, mě tahle zoufale průhledná roadmovie - směřující odnikud nikam, prostě nějak nevzala! ()

Piškotka

Nemělo to ten pravý náboj, který jsem očekávala. Podprůměrná podívaná, vzájemná provázanost téměř absurdní. Některé momenty úplně mimo mísu. Hledat úplně cizí dvojici, která by mě doprovázela po místech, kde došlo k vraždám, budí ve mě nedůvěru a pochybnosti. Netradiční obsazení Bradem Pittem bylo plodné, ta role mu sedí daleko více než ty kladné. David Duchovny mi připomněl průvodce z Deníku červených střevíčků, žádná mimika, žádný převratný herecký výkon. ()

J*A*M*A*L

Mě Kalifornia nepřišla vůbec jako Road movie thriller, nýbrž spíš jako horor a tak určitě působil na všechny a nejen na mě... o to se klidně vsadím. Brad Pitt hrál jako záporná postava skvěle, až se mi tomu nechtělo věřit a samozřejmě se mi trošičku znechutil, ale zároveň jsem si odnesl dobrý zážitek z filmu. Pěkně mrazivý a depresivní thriller na který budu ještě dlouho s hrůzou vzpomínat. ()

Lefty86

Asi poprvé jsem viděl Pitta v záporný roli, zahrál famózně. Celkově je to povedený thriller, jen jsem na konci nepochopil proč jel Duchovny osvobodit svou milou s poutama na ruce, to odjížděl z farmy kde bylo jistě plno nářadí a pil a všeho možného, navíc tam byla majitelka. Jak se s tím dá vůbec dost dobře řídit navíc tou rychlostí jakou jel. 75% ()

bobstock

Pittovi tak perfektně sednou tito excentričtí a svůdně nebezpeční narcisové. Na nervy naivní Lewis a racionálně se držící Duchovny zase skvěle udržují rovnováhu tohoto thrilleru. 75% ()

El Loco

Ťažkopádny a miestami veľmi nudný road-movie zachraňuje svojím geniálne zvládnutým hereckým prejavom excentrický Brad Pitt, ktorý pre seba kradne všetky scény, v ktorých sa objavuje...Naopak, dá sa povedať, že mdlý David Duchovny (ten z Denníku červených črievičiek, nie ten z Aktov X) len vypĺňa hluché miesta filmu, kde Brad neexceluje a Juliette Lewis vo svojej copyrightovej úlohe hlúpučkej nány z predmestia, ktorej sa ani na sekundu nezavrú ústa, je rovnako milá ako otravná...Keď sa k tomu pripočíta slabý príbeh, čím sa stopáž zdá byť nekonečná, divák zisťuje, že ani nechápe, prečo sa na tento film tak tešil a vynaložil tak veľké úsilie, aby ho zohnal...Trošku sklamanie... ()

Luukec

Dost drsný film o vyšinutém psychopatovi, který zabíjí snadd každého koho potká.. Jak je překvapivá brutalita tohoto filmu tak konec už není.. ()

Pitrsss

Pro mě asi nejlepší road movie, jakou jsem kdy viděl. Drsná, atmosferická, mrazivá. Navíc jedna z prvních pořádných rolí Brada Pitta, ale ani Duchovny se tu neztratil. 95% ()

modista

Výborné výkony herců a gradující napětí, z toho dělá thriller každým coulem. Michelle Forbes se mi líbí, je trochu podobná Sigourney Weaver.. ()