Bývalý golfový profesionál, dnes outsider, Roy "Cink" McAvoy (Kevin Costner), je majitelem zanedbaného golfového hřiště u městečka Salem v Texasu. Tam se přistěhuje psychoterapeutka Molly Griswoldová (Rene Russo), která si tu zařídí praxi. Roye požádá o hodiny golfu, a ten ji ukáže nejen základy hry, ale i svou životní filozofii. Roy se před lety vzdal profesionální kariéry a žije na hranici nouze v obytném přívěsu se svým kamarádem a zaměstnancem Romeem (Cheech Marin). S podporou sympatické a půvabné ženy i svých svérázných kamarádů se Cink rozhodne vrátit se do světa špičkového golfu a dokázat, že už není odepsaná nula. (oficiální text distributora)

Trixi

Průměr. Ani dobrý, ani zlý. Abych řekla pravdu, tak na mně tenhle film vlastně neudělal žádný dojem. To, jak si jdou dva golfový frajírci po krku kvůli ženský, to je prostě slabej námět na dobrej film, ale kvalitní obsazení a sem tam nějakej ten vtip z toho zase dělá kasovní trhák. Tak já nevím ....... u mně ale jen **. ()

Zacharias

Snažím se hrát golf a tenhle film mě vždycky znovu nakopne, když už mi to moc nejde a chci se na to vyprdnout. A souhlasím s tím, že když už se vám podaří odpálit míček a on letí a letí, je to prostě paráda. V tu chvíli nevadí že předchozích padesát stálo za prd. Super pohodovej film. ()

jaime

.. film si víc vychutná člověk, který hraje golf, protože porozumí více věcem co se tam objeví. Jinak určitě stojí za shlédnutí i tak. ()

Martin79

Bezvadná "sportovní" romance ze světa golfu s nadčasovým mottem, že golf a sex jsou jediné dvě věci, které si užiješ i když je neovládáš... Upadající hvězda Kevina Costnera zde naplno zazáří i za pomoci psycholožky Rene Russo,které to mimochodem opravdu sekne, na turnaji US Open. Film má spád a snad ani na vteřinu jsem se u něj nenudil. Poctivé řemeslo a zřejmě poslední výborný film herce v hlavní roli, přesto to u mně na úplný top není, ale i tak 80 %. ()

Ceberus

Jediné, co mohu k tomuto filmu říct, je, že nechápu, jak se mohla dát hlavní hrdinka dohromady s takovým buranem a bez špetky společných zájmů. :-) Docela by mě zajímalo, jak dlouho by jim to vydrželo. ()

deLaFere

Dobré herecké výkony, slušný scénář i kamera, ale je to k uzoufání nudné. V podstatě se vůbec nic neděje. Jednou a dost. ()

danny_21

Romantika na golfovém hřišti v hávu průměrnosti - sem tam dobrá hláška, sem tam pář povedených momentům z greenu, ale žádná velká euforie se nekoná, asi proto, že podobnou šablonu jsme už několikrát viděli. Stejně ale nepochopím, proč se potom Keva tak zahrabal, rozhodně si myslím, že herec je talentovaný, možná jen pech na projekty - 60 % ()

Mik_e

Když jeden nepočítá šachy, je golf patrně nejnudnější sport pod sluncem. (Gari Kasparov či Arnold Palmer by nejspíš nesouhlasili, ale to je mi jedno - koukat se na to fakt nedá :)) Nejspíš, jakej jinej může být sport milionářů. No tak každopádně, film je naštěstí zábavnější než golf. Hlavní dvojice je sympatická a dialogy docela vtipně a svižně napsané, takže děj zábavně plyne. Bohužel je to taky jeden z filmů, kde se vše děje opravdu tak jak čekáte, a nepřekvapí asi ničím. Možná fakt jenom tím, že je zábavnější než ten golf. ()

Likan7

Zadek Rene Russo 10/10. Zadek Rene Russo ve 42 (!) 13/10. Neuvěřitelný jak tehdy vypadala. Jenže Rene je jediné čisté plus téhle romanticko-sportovní komedie. Není totiž moc zábavná, romantická jen trochu a pro filmy je golf špatný sport. A aby toho nebylo málo, role floutka v komedii není pro Costnera to pravý ořechový. Kdyby měl film alespoň 100 minut, mohla by to potenciálně být oddechová jednohubka, jenže tohle je 130 minut dlouhý kolos, který po první hodině začne zoufale nudit. ()

dogma97

Zelený svět považuju za absolutní špičku nejen mezi golfovými filmy, ale i v žánru romantické komedie se sportovní tématikou vůbec. Skvěle napsané dialogy neztrácejí vtip po celé dvě hodiny, každá scéna má pointu. Kevin je okouzlující, a jako bonbónek - postava caddyho, kouče a kamaráda Romea, neodolatelně ztvárněná Cheechem Marinem. 100% ()

xenopus

Povinná bible pro všechny fanoušky lordovského sportu (k těm ne úplně zapáleným se počítám i já) - dá se na tom naučit hodně: terminologie i filozofie celého sportu. Navíc tu máte milostný příběh a spoustu roztomilých pásovců pobíhajících přes hřiště. Jenže taky je tady Costner, který by svými odpaly netrefil ani rough (natož aby pětkou železem přes vodu skóroval na nejdůležitější jamce své kariéry), mně se nelíbící Russoová a až příliš sladkobolný a limonádovitý scénář. Možná se právě tahle komplexita (hodně žánrů) někomu líbí, ale mně tu přijde až moc kostrbatá a dotažená vlastně nikam... Jo, ale jinak se na to dá koukat, film příjemně uteče. ()

vetsinezobri

Sedí Costnerovi role arogantního povaleče? Ano! Je Russo ta pravá hezká a nervozní psycholožka? Jistě!! Zelený svět je film, na který mám náladu kdykoliv. Pokaždé mě naštve, když Costnerovi "fouknou bozi proti" a pokaždé dojme, když vytahuje míček z jamky a hází ho k ostatním do vody. Korunu všemu dává skvělý Cheech Marin. "Jsem jedinečnej? Dodej golfovej a potom jsem já, Romeo, tvá Julie... :) " ()

TaNya_

Film sem si oblíbila ještě předtím než sem začala s golfem! To už je samo o sobě dost co říct, protože mi ''laik'' asi rozdíl mezi dřevem a železem neřekne. Jako podstaný to ve filmu není, ale to, že něčemu nerozumím mě například zase odrazuje od filmů o baseballu. Každopádně mám ráda Kevina Costnera a tady se mi vždycky líbí. ()

papadoce

Pre mňa je to jeden z najpozitívnejších filmov aké som kedy videl. Loser dokázal nezmyselným konaním, že aj keď máš holú riť, stále je tu možnosť touto riťou ľudí ohúriť. Krásny film. ()

Bigwave

Ukázka toho jak jde i golf hrát srdcem. Pro všechny golfové příznivce je tento film naprostou špičkou. Osmnáctá jamka na dvanáct, neuvěřitelný zážitek. ()