Želvy Ninja

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)
USA, (1987–1996), 73 h 57 min (Minutáž: 21–47 min)

Tvůrci:

David Wise

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Série(10) / Epizody(192)

Želvy Ninja – kdo by je neznal? ovládají bojová umění a zachraňují celý svět! Leonardo, Donatello, Michelangelo a Rafael jsou nejsenzačnější želvy na světě, které statečně bojují se svým úhlavním nepřítelem Krangem a jeho pravou rukou Trhačem. Mají jen jednu slabost – pizzu. (oficiální text distributora)

Mol

COWABUNGA! Pamatuju si to moc dobře. Rok 1991 já právě nastoupil do první třídy a korytnačky byli moji idolové. Moje mikiny, svetry, hračky; všechno s motivy našich zelených hrdinů. ()

sir-dave

Možná ještě více než ten seriál jsem měl radši ty videohry, které jsem smažil každý rok co přijela pouť, v jejich hracím vagónu. ()

otík

To byly doby! Jako teenageroví pobouchanci jsme se v sobotu dopoledne sešli u kámošů a čuměli na korytňačky, hemany, xeny a další kreslené kraviny na cizích televizích. Jo, a želvy patřily pak i na českých televizích k tomu vyhledávanému. Milá animace, rozumné příběhy, žádné velké příšernosti. Jo, jo, to byly časy. Kde je jim konec?! ()

eye candy

radioaktivní vlna adaptace comixových ninja želviček, se přes nás přehnala někdy na začátku 90tých let v krásné to době intelektuální dekomprese, kdy se po sídlištích honili pošuci s nunčakama a kultem se stávaly prvotřídní magořiny a béčka toho nejtěžšího kalibru (http://www.csfd.cz/film/15294-commando/). Atmosféra kanálu, zmutované želvy, sensei Tříska, prima dvojka Rocksteady a Beebop, Trhač...to se na nás prostě muselo podepsat (dodnes mám za to, že v kanále je docela pěkně) No ale byly to zlatý časy. btw. Michelangelo ()

Stegman

Nostalgie zde jistě hraje roli. Ale na rozdíl od Strážců vesmíru se dnes nestydím říct, že jsem to sledoval. (Ne, nemyslím to tak, že Strážci vesmíru sledovali Želvy Ninja a nechtějí to přiznat.) Těmhle želvám, tak jak si to pamatuju, totiž nechybělo napětí, humor, snad trochu i logika .......................................... Mimochodem já byl Raffaello a brácha Leonardo. :) ()

Sfinkter

Želvy, které si dělají vše po svém, i když jim šéfuje moudrá krysa. Jména Rocksteady a Bebop mi do dneška přijdou naprosto vtipná a famózní. ()

Wall-E

Další nostalgie, nemohu jinak než plným hodnocením....nedávno jsem se k tomu dostal po tolika letech znovu a opět jsem se nasmál.Teenage Mutant Ninja Turtles Forever!! ()

Estrecha

Dodneška stále hledám a hledám takovou pizzu, která by naplnila moji dětskou zidealizovanou představu o pizze, jakou jsem viděl jen a jen v tomto seriálu!!.Je to běh na dlouhou trať, ale já věřím, že to není utopie, že opravdu taková existuje! A až ji najdu, třeba u vedlejšího stolu si na ní budou pochutnávat i Želvy Ninja! ()

Sabiana

Můj nejoblíbenější seriál když jsem byla malá. A přiznávám, že i teď se na nějaký díl ráda podívám. Na Želvy se jen tak nezapomíná! ()

Tomes83

Nejoblíbenější seriál mého dětství (i když tu byla velká konkurence: My z Kačerova, Tom a Jerry, Gumídci, Rychlá rota atd.:-) A co jsem dělal při úvodní zvukové scéně, jste neviděli ani na Spartakiádě!:-) ()

anli

Čtyři zmutované želvy jsou dnes vlastně klasika.Je to taková kombinace komiksu a japonské anime.Jednoduché a napínavé příběhy plné tajemného dobrodružství,u kterých děti neodlepí oči od obrazovek(ani já nebyl vyjímkou),April je k sežrání a padouši správně padoušský.Celé to brouzdá napříč téměř všemi žánry a pro děti to je vlastně kultovní záležitost.Jako dítě jsem hltal každý příběh(i když Želvy nepatřili k mým nejoblíbenějším hrdinům),no jako dospělého už mě to nějak přešlo.Pro dětské publikum má tenhle seriál stále svou výpověď,už tím,že se od ostatních trochu liší.Animace je na úrovni doby vzniku a příběh je uzpůsoben dětskému publiku a příjemně ubíhá.U mě nostalgických 75% jako vzpomínku z dětství.Jsou ale kreslené seriály,které ve mě nechaly stopu silnější až do dneška(Smolíkovy,Rychlá rota atd.). ()

Tomesh

V určitým věku mě sralo, že nejsem zelenej a nenarostl mi krunýř. Když naše třídní měla podobu debilního Rocksteadyho, tak proč já sakra nemohl vypadat jako Donatello. Uff, Zakku! Právě koukám, že jsme se víceméně oba strefili do černého, ale svůj koment zatím ponechám.. Pro tvůrce: Možná by teď pro naši generaci nebylo od věci natočit lehčí animovaný porno s April Ounýlovou a Krankem.. ()

Želví ninjové se dočkají rebootu

Želví ninjové se dočkají rebootu

02.07.2020

Želvy Ninja už se za ty roky dočkaly tolika rebootů, že by další verze klidně mohla vyprávět o čtveřici stárnoucích želv, co místo karate cvičí jógu a prochází si krizí středního věku. Naštěstí to… (více)