Želvy Ninja

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)
USA, (1987–1996), 73 h 57 min (Minutáž: 21–47 min)

Tvůrci:

David Wise

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Série(10) / Epizody(192)

Želvy Ninja – kdo by je neznal? ovládají bojová umění a zachraňují celý svět! Leonardo, Donatello, Michelangelo a Rafael jsou nejsenzačnější želvy na světě, které statečně bojují se svým úhlavním nepřítelem Krangem a jeho pravou rukou Trhačem. Mají jen jednu slabost – pizzu. (oficiální text distributora)

malylada

Kultovní seriál, kdy člověk žral všechny postavy, včetně záporáků. Nemělo to chybu a úvodní chytlavou znělku si sem tam dodnes pobrukuji.......9/10 ()

bouncer

Pmatuju si, že jsem ty postavičky, hračky i seriál strašně žral...byl to prostě kult, ale s odstupem času nechápu proč :-) ()

Terva

Nejenže je to jedno z nevětších kreslených dobrosružství, ale hudba, která příběhy podkresluje, to je něco nebeského. ()

svik

JAKO MALÍ SEM JIM MOC A MOC FANDIL A MĚL SEM OD NICH L´MIKINU , ŠTÍT , A LP DESKU KTEROU SEM JIŽ OHRÁL DO ZNAČNÉ PODOBY ()

Marek1991

Rafael, Donatelo, Michalangelo a Leonardo! Nie, to nie sú tí slávni umelci, to sú úplne perfektné a zmutované korytnačky. Jeden má meč, ďalší dýky, ďalší má palicu a ďalší nunčáky, čo sú pre neznalých dva drevené obušky spojené reťazou. K tomu všetkému moje obľúbené jedlo pizza, na ktorom si skoro každý deň na "výške" pochutnávam cez obed. Pre mňa ako dieťa, to bola asi najobľúbenejšia rozprávka, kazety s týmto som vraj až priam zodral, ako som ich stále púšťal. Spolu s Káčerovom a jednou rozprávkou, na ktorú si už asi nikdy nespomeniem, maximálne asi zázrakom (ale aj tie sa dejú, tak prečo nie), to bola moja srdcovka. Shredder, Krang, April a Splinter to bola pecka! Dimenzia X nemala chybu a tá zvučka celého seriálu, to bol hotový detský duševný orgazmus! Dokonca aj dnes ma to vie neskutočne pobaviť, tie vynálezy, to multifunkčné auto v rýchlosti v tej atmosfére, v tom zápale boja, tá animácia, no hotová paráda. Naozaj nostalgia, chcel by som zažiť ešte v živote chvíľu, keď budem naozaj šťastný, budem mať manželku, deti, budem niekde na horách, ale kľudne aj v teple, ale na Vianoce ráno vstanem a zapnem video, či televíziu a tam bude celá séria tohto seriálu a ja si ju s celou svojou rodinou pozriem. Megaskvelé, nádherné, jednoducho to milujem! ()

liquido26

Když jsem byl malý dítě, tenhle seriál byl pro mě number one. Běhal jsem po bytě s košíkem na zádech, coby krunýřem, a modrou šraboškou přes oči a byl jsem Leonardo :-) ()

corpsy

Kto by ich nepoznal. Leonardo, Michelangelo, Donatello, Raphael. Kto sa s nimi, alebo na nich pred dvadsiatimi rokmi nehrával. Seriálová pecka, ktorá navždy zostane hlboko v mojom srdci. Vtedy to proste geniálne sadlo. ()

sidzej

No jasné partička na nezaplatenie, žiaľ v pamäti mi zotkveli asi už len 3 epizódy, bolo to dávno no miloval som tento seriál EDIT: uff tak je pravda že Ninja korytnačky opätovným zhliadnutím po rokoch strácajú a to dosť značne z dnešného pohľadu 3* z časov keď som bol malý usoplenec a žral každý diel 5* takže nakoniec aj z nostalgie volím primeraný kompromis. ()

ledzepfan

Zpětně musím srazit hodnocení, protože nehledě na to jak parádní bylo na tom vyrůstat a jaké to má kouzlo, dnes už je to prostě příliš naivní a ploché. Seriálová verze z roku 2012 je o několik levelů dál a to i zcela bez omamné vůně sentimentu. ()

Francik

Klasika mé školky. Dokonce mě setiál stále velmi baví. Takže jasné plné hodnocení. A nejlepší je Michaelangelo. Co já se jako kluk navyráběl "ninjaků". :) ()

kikuka

..to byvali casy, ked som sobotu rano vstala :D..a bola vyspinkana a natesena na 4zelene ksichtiky a 1 potkana a April O´Neil..a ze ako zasa nakopu Krangovi a Shraderovi a ich SBS asistentom prdele.. ()

Wysch

Kult. A nekoukáme se na to, že dneska už se tomu smějeme a dneska už nás to TOLIK nebaví. Hodnotíme vysoko proto, že pro nás to prostě bylo dětství... kdy jsme každej chtěli bejt jedním želvákem a pojídat pizzu ve velkým. Já chtěl bejt dycky Raff. :) ()

Želví ninjové se dočkají rebootu

Želví ninjové se dočkají rebootu

02.07.2020

Želvy Ninja už se za ty roky dočkaly tolika rebootů, že by další verze klidně mohla vyprávět o čtveřici stárnoucích želv, co místo karate cvičí jógu a prochází si krizí středního věku. Naštěstí to… (více)