Šestnáctiletý Jirka Horáček (Rudolf Hrušinský nejml.) žije s otcem (Ladislav Potměšil) na plzeňském sídlišti. Táta mu dává dobře míněné rady, avšak Jirka jeho rad příliš nedbá. Čas tráví s kamarádem Romanem na diskotékách, kde se mu velice líbí Eva (Mariana Slováková). Ta patří k o něco staršímu frajírkovi Cáfovi, ale Jirka se nevzdává a snaží se dívku získat pro sebe. Ztracenou legitimaci mu domu přichází vrátit Jitka (Jaroslava Stránská), které dává najevo svůj nezájem. Avšak osud tomu chce, aby Jirkova veškerá snaha získat Evu, ztroskotala, čímž i prohrál sázku a musí se vydat do holičství. Otec ztrácí nervy a syn chodí domů pouze v době otcovi nepřítomnosti. Nakonec se náhodou setkají u snídaně a usmíří se. (TV Prima)

waits odpad!

Povídal onehdá jistý Martin Zounar ml. v rádiu, že Michal David je ověřená kvalita, protože to lidi poslouchají tolik let a že když ho hrajou k ránu na diskotéce, tak že každý vyskočí a skáče a je to prostě ono (koukám, že i tady na webu by našel spřízněné duše). No, a když se takové kvality chopí navíc Soukup... Tak abych vyvážil názorovou hladinu v české kotlině: David je dokonalá šmíra, s nepěknými historickými reminiscencemi ("Kdy se podaří, co se dařit má..." ) a pohledem na svět, který snad trumfne jen Pavel Liška (nezaměnovat s populárním hercem, pro zájemce viz Bobina Ulrychová), Soukupův film je nevtipný, neinvenční, dokonale plytký a povrchní film o dokonale plytké a povrchní mládeži socialistické mláděže 80.let. PS pro uživatele chose: ten "odpad" není žádná poza. Tahle parta (Muchová, Hornák, Dyk, David, Melen..) dirigovaná nomenklaturním kádrem Janečkem mi pila krev celá 80. léta, co se primetimovali na čt1, zatímco Mišík, Chadima nebo Hlavsa nesměli hrát ani v klubovnách. Darmo mluvit. Tenhle Soukup s Davidem - to byl požadovaný mainstream pro onu dobu. Kdo chce,at se s ním ještě dneska s pánembohem oblažuje, já z něho padám do mdlob. ()

Brejlil

Víceméně mně to minulo, když jsem byl ve věku hrdinů filmu, protože k diskotékové stádnosti 80. let jsem měl odpor a k hudbě Michala Davida taky. Teď už to tedy nemá čím zaujmout. ()

arcticsky odpad!

Nejmladší Hrušínský zde veškerými silami potvrzuje, jak se občas nedědí talent po pradědovi, dědovi ani po otci. A do toho kňouravý Miška David = katastrofa a jeden z nejhorších filmů celosvětové kinematografie... ()

Noddy

U obidvoch dielov je u mňa istá (a nie malá) zaujatosť. Chytľavé pesničky Michala Davida, ktoré mi pripomínajú sladké roky "mladosti" a zábery z mesta, približne obdobia z toho keď som tam trávil svoje vojenské mesiace. To je však všetko, dá sa to síce pozrieť x-krát, ale nedá Vám to žiadny silný kultúrny zážitok. Možno je to však tým, že o to tvorcovia ani veľmi nestáli. Chceli nakrútiť oddychový film o mladých, pre mladých, prešpikovaný pesničkami. A ešte niečo - keď som tam už bol (v Plzni), tak som si raz z búdky vytočil 42 53 18... a nič - Eva sa mi neozvala :) ()

nikoletkaa

Moje máma vyrůstala na hitech Michala Davida, tudíž ani mě to neminulo. Myslím, že jeho písně jsou nesmrtelné a kdykoli si je ráda poslechnu - i třeba v této formě, která není nejhorší :) ()

bolan

Michal David je jednou z nejbizarnějších postav českýho showbizu - film je sračka jako hrom, ale bohužel je to pouhý obraz doby a ona taková skutečně byla. Asi je mi z těch 2 hvězdiček co jsem dal na blití (menší alibi - jedna je za Plzeň). Mimochodem někde v tom roji lidí na závěr filmu na plzeňském náměstí je někde muj brácha s výbrusem a drsnejch plísňákách, protože tam tehdy nahnali všechny střední školy. ()

lardko

Docela mám rád Potměšila , hlavně v roli Václava Nováka z HOSPODY , ale tenhle film nezachránil ani on. Je to průměrný možná i podprůměrný film , u kterého jsem se jen v pár s énách bavil , jinak jsem se nechytal. ()

Driscoll

19 % --- [TV] --- Dal bych "odpad!", ale buďme spravedliví - v kontextu s dalšími "veledíly" pana režiséra Soukupa (Byl jednou jeden polda III nebo Jak ukrást Dagmaru) se Discopříběh stále jevý být a) relativně dívatelným b) filmem. ()

jasanka

V dětství jsem Discopříběh viděla několikrát. Není to zas takový blbost, jsou mnohem horší české filmy. Pamatuji si ale, že jsem měla ze scény, kdy si hlavní hrdina holí vlasy, noční můry :) ()

ViktorEl

Videné v roku 2017 asi po 10 rokoch a musím zvýšiť hodnotenie je to nostalgia ako sviňa a pesničky ma preniesli zase do môjho dospievania. To boli časy, hneď by som ich vrátil späť. ()

atmen

Souhlasím s názorem uživatele moviesfan. Lehce naivní snímek s nesmrtelnýma písničkama si nenechám v telce nikdy ujít a vždy mě pobaví. Rozhodně nebudu hodniti odpadem jenom proto, že jej režíroval Soukup a znějí zde písničky M. Davida. Ty naopak dokáží děj posunout a do filmu náramně pasují a navíc co písnička to hit. Marně pátrám v paměti, který porevoluční snímek to dokázal... ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil