Šestnáctiletý Jirka Horáček (Rudolf Hrušinský nejml.) žije s otcem (Ladislav Potměšil) na plzeňském sídlišti. Táta mu dává dobře míněné rady, avšak Jirka jeho rad příliš nedbá. Čas tráví s kamarádem Romanem na diskotékách, kde se mu velice líbí Eva (Mariana Slováková). Ta patří k o něco staršímu frajírkovi Cáfovi, ale Jirka se nevzdává a snaží se dívku získat pro sebe. Ztracenou legitimaci mu domu přichází vrátit Jitka (Jaroslava Stránská), které dává najevo svůj nezájem. Avšak osud tomu chce, aby Jirkova veškerá snaha získat Evu, ztroskotala, čímž i prohrál sázku a musí se vydat do holičství. Otec ztrácí nervy a syn chodí domů pouze v době otcovi nepřítomnosti. Nakonec se náhodou setkají u snídaně a usmíří se. (TV Prima)

stilgar1 odpad!

Úžasný pohled na svět pana Soukupa...jeho filmy zjevně nemohou být lepší, když pohlíží na svět jako na jednu velkou dýzu! A Míša Davidů by se měl za svou hudbu smažit v pekle. ()

Kothy

Na tyhle ujeťárny fakt nejsem. Jsem rád, že jsem tu dobu nezažil... Stará trapárna s mladým Hrušínským. ()

WANDRWALL

Hornický učeň se seznamuje s oborem, zamilovává se a bojuje se svým otcem. Vše doprovácí hudba M.Davida, s k ději přiléhavými texty. ()

Arsenal83

Kvôli nejakej masovej zášti voči Michalovi Davidovi tu film dostal riadnu nálož odpadu, pritom na rok výroby je to výborný, zábavný a v podstate aj pubertu vystihujúci film. Ja si ho teda rád kedykoľvek pozriem a tie piesne, nech sú akokoľvek staré, sa stali legendami. Čo ma na filme najviac iritovalo bol samozrejme spievajúci Hrušinský, ktorému Davidov hlas vôbec nepasuje. Inak môžeme v Discopříběhu dnes už len spomínať na nedávno odídeného Potměšila. A takisto si pozrieť herecké začiatky natiahnutej dážďovky Andyho Krausza. ()

triatlet

Otcovy trampoty s dospívajícím synem jsou vtipnější než ... Žádné umění, ale discosongy Michala Davida zapadnou dost dobře do hokejové kabiny, do muzikálu i do filmu, nebo seriálu (Létající Čestmír). ()

heyda

Koukám, že to tu hodně lítá to hodnocení. :-D Já osobně si myslím, že tento film má tak na 3 hvězdičky. Herecké obsazení je slušné, příběh je sice jasný, ale není to žádná nuda, sem tam i zazní slušná písnička. Takže pro mě i za mýho oblíbenýho Láďu Potměšila 3 hvězdičky. ()

Dr.film odpad!

Normalizační teen - komedie opepřená hity pseudo-hitmaker(a) Michala Davida alá Kroky Františka Janečka. Zoufalá doba a jeden zoufalý film - naštěstí už je to za námi. ()

MontyBrogan

Za to, že sa okrem éry nevkusu podarilo vystihnúť aj vek rebélie. Za to, že som si aj ja zažil, ako ťažko sa dospieva, keď nám nejaký role model k tomu nespieva. Inak je to už dnes úsmevné, ale to aj skutočná puberta, keď ju človek vidí s trochou odstupu, nielen filmová. ()

Ivoshek

Má to určitý kouzlo a atmosféru, kterou přitvrzuje mistr sra.ek Michal David. Navíc mám svým způsobem rád starýho Potměšila. Většinou - když to třeba dávají v bedně - na to ale koukám z určitýá nostalgie, poněvadž v téhle době jsem vyrůstal, takže se rád kouknu na holky s pudlama na hlavách a drsný týpky v mrkváčích a barevných tričkách, co to rozjíždí na dydžinách. Minimální důvod pro nějakou tu hvězdičku je pro mně scéna, kdy mladý Hrušínský sedí na střeše toho jejich paneláku, hned pod svítícím nápisem StrojImport, a kouká na světla Plzně. No není to paráda? ()

anais

Mě ten první díl nakonec nepřijde tak strašný. Jde spíš o úhel pohledu. Výpověď o osmdesátých letech skvělá (alespoň o určité stránce té doby), scénář naivní, v mezích filmu pro teenagery. Dobrý žánrový film. ()

honajz

Teenagerský film z doby, kdy je u nás nikdo neuměl dělat, ale Soukupovi s písničkami Michala Davida se to povedlo. Přesně odchycený a odpozorovaný trend doby, žádná velká psychologie, pro dospívající film jako dělaný, a dodnes se u něho tehdejším -náctiletým dobře vzpomíná. Pro ty, jež éra Michala Davida minula, to ale musí být utrpení. ()

SOLOM.

Sice má zde tento filmeček mrzké hodnocení, ale já se u něj vždy dobře pobavil a bavit budu. Hity Michala Davida jsem měl v jisté době docela rád, než je začal hrát pořád dokola a vlastně z jejich slávy žije dodnes. Co se filmu týče, tak zápletka vyla sice plytká a místy nedochucená, ale našlo se tu dost humorných situací a především hlavní duo Potměšil a Hrušínský nejmladší podali slušné výkony. ()

eraserhead666

Lehce iluzorní ale plně funkční nostalgická vzpomínka na dětství. Chápejte, bylo mi deset-jedenáct, pokladní a uvaděčky v kině se dohadovaly, jestli mě na ten film vůbec mohou pustit, a pak si v něm dvě holky hned na začátku sundají trika... Já ten film mám prostě rád. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil