Jirka Horáček se chystá oženit s kadeřnicí Jitkou, což překvapivě těžce nese jeho otec. Nejprve se snaží syna naspořenými tisícovkami nalákat na cestu kolem světa, a když to nevyjde, snaží se svatbu rozmluvit Jitce. I tento pokus však selže, a tak se svatba nakonec přece jen koná, bez účasti naštvaného otce. Zdá se, že zatímco Jirka se usadil a dospěl, potíže nastanou s otcem, který se nejprve za poněkud trapných okolností seznámí se sympatickou zdravotní sestřičkou Lucií a později s atraktivní striptérkou a prostitutkou Álou. Skončí v jejím bytě, a nejenže se stane jejím milencem, ale navíc ochotně přijme roli poskoka, který pere, vaří a uklízí. Navíc se u něj začnou projevovat jasné příznaky "druhé mízy". Barví si vlasy, moderně se obléká, sportuje, chodí do sauny a snaží se hubnout, dvoří se Ále a nevidí, že je všem pro smích. S výjimkou Lucie, které je sympatický a s níž se pomalu sbližuje. Když však pochopí, že je to Lucie, kdo se mu líbí, žena ho odmítne, protože nechce prozradit, že je svobodná matka. (TV Nova)

Skip

Snaha navázat na jistý úspěch jedničky se až tak úplně nezdařila, ale ony jssou to obojí takové blbůstky, na které se dá celkem snadno rychle zapomenout. ()

Aleee89

Tak nevím čím to je, ale ta dvojka se mi zdála o malinkou kapku lepší než jednička. Byly tu zase docela povedené scénky, ale i trapné scénky, bohužel opět ta děsná hudba... Jinak třeba příběh mi připadal takový dospělejší. Jako celkově opět nic moc, ale na jedno skouknutí dobré. ()

kajas

Po hodně ujetém úvodu à la vyhazování peněz z okna (doslova) přijde hodinová nuda následovaná závěrečnými titulky. S jedničkou problém nemám, tady zavírám obě oči (asi za plzeňské náměstí). ()

Anglie

Slabší pokračování dobré jedničky. Ale není to hrozné, je to průměrné. Zajímavý dokument o porevoluční době u nás.. ()

dyfur

Diskopríbeh 2 -už nebol to čo Diskopríbeh - nová doba a s ňou všetko to čo robilo jednotku zaujímavou - vyšumelo do stratena....jedine hudba zachranila aspoň dve hviezdičky ()

rakovnik

Ze spousty vyložených sra...které vznikly brzy po revoluci, se mi tento film celkem líbí. Čili v tomto kontextu hodnotím jak hodnotím, protože to nejhorší od Jaroslava Soukupa nás teprve čekalo. Ladislav Potměšil je zde pohodový, film vyloženě odpočinkový, až na tu muziku. Připouštím, že žádný zázrak to není, přesto se koukám na film rád. ()

Martin741 odpad!

Zas ten hudobny hnoj, ktory produkuje Michal David. /pardon, "pesnicky"/. A co je najhorsie, ten hudobny hnoj tu ziape a hulaka naplno. Discopribeh 2 je len ubohy scenaristicky vyplach ....... 0 % ()

cariada

Role se vyměnili a ted zlobí tatínek. Opět točeno v Plzni a do hoho písně Míši Davida. Já se bavil dobře. Slušný pokračování. ()

Attta

Horší než jednička, ale opět stejný humor a tak ubírám hvězdu za to že bylo totálně zbytečné dělat dvojku! Jeden takový film totiž stačí! :D ()

MarekT

Nevím, proč Soukup musí u každého pokračování jen trochu upravit scénář dílu předcházejícího. Pak to se bohužel odráží na hodnocení. Soundtrack je, ač se to zdá proti původním předpokladům nemožné, oproti prvnímu průměrnému dílu ještě úděsnější. ()

WolfR

Pro jedničku mám slabost, ale tohle bylo už fakt špatné. Písničky jsou nezajímavé, děj je poznamenám špatným scénářem a dvojka Potměšil-Hrušínský nejml. už nefunguje ani zdaleka tak dobře, jako minule, 2 hvězdy. ()

Nivenx

V prvním díle dělal blbosti syn a tady je dělá táta. Slabší jak první díl, ale pro mě pořád dobrá zábava. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil