Mladý číšník Michal, který pracuje v restauraci, se dostane do maléru, když je přepaden a okraden o tržbu, kterou měl na šéfův příkaz doručit do banky. Protože je v podmínce, je mu jasné, že mu nikdo neuvěří, a předstírá, že je vše v pořádku. Současně požádá o pomoc kamaráda, taxikáře Tomáše, který si kvůli němu půjčí od nebezpečného veksláka Adamce šedesát tisíc korun. Protože půjčka je jen na týden a s dvacetiprocentním úrokem, začnou oba shánět peníze. Všichni, na které se obrátí, je odmítnou a Tomášovi se nepodaří prodloužit lhůtu splatnosti. Navíc ho dva Adamcovi kumpáni zmlátí. Náhodou kamarádi zjistí, že v přepadení má prsty jeho kolega Kadlec se svým zetěm, garážmistrem Burešem, který šmelí s ukradenými vozy. Michal zavolá Burešovi jako náhodný svědek, a ten je po krátkém váhání ochoten zaplatit za mlčení. Vzápětí však naivní mladíky oklame, a ještě se dostane na stopu Tomáše. Kamarádi vymyslí s pomocí Michalovy dívky Magdy podraz, kterým by vytrestali veksláckého šéfa i zdánlivě bezúhonné ničemy Kadlece s Burešem a předali je i s důkazy policii. (TV Nova)

Razzor_82

Nehynoucí temná česká krimi podívaná. Luxusní opar končicích 80.let naší doby těsně před revolucí. Soukupova lahůdka ze špinavého podsvětí kdy jel těžký veksl a Tuzex. Naivní dvojka Vaculík / Tofi šlape celý film skvěle. 7/10 ()

FeriusParfax

Mně se teda tenhle film líbí 😃 Taková skvělá nedělní oddechovka nad kterou nemusíte přemýšlet. Přemýšlení budete mít celý týden dost v práci. Takže jestli chcete ulevit a nechat odpočinout svému nejlepšímu a nejúžasnějšímu nástroji v těle, tak si to pusťte a bude vám hej. ()

Arequipa

Jako krimi komedie za minulého režimu by to bylo dobrý. Dneska je ale konkurence nejen v tomto žánru o dost vyšší a tak to na víc než na slabší tři hvězdičky nestačí. ()

Sign

Velmi dobře povedený snímek hlavně na naše poměry té doby, jak Sagvan tak Lukáš se mi v hlavních rolích velice líbili a hráli výborně, zápletka dobrá a záporáci takový jak mají být, kdykoliv znovu, a ten klasickej dnes už kultovní song...Dávej ber!!! ()

mvukotic

Opat jeden z filmov mojho detstva, resp. zacinajucej puberty. Teraz mozno skor usmevne, ale pridanu hodnotu vidim v zobrazeni atmosfery 80tych rokov v byvalej cssr. Okrem toho ustredna tema 'Davej, ber' je rokec aj dnes :D. ()

FireTight

Já vím, příběhově to není žádný zázrak, Tofi a Vaculík nejsou žádní extra herci a tak celkově je to tak nějak až moc socialisticky laděný, ale já si nemůžu pomoct, tenhle film mám rád a vždycky se na něj rád podívám znova. Jestli je to titulní skladbou, písničkami, hláškami ("Jdu si pro odpověď.", "To jste neměl dělat, paní Syřišťová už je několik let po smrti.") nebo zápletkou ve stylu "komorní český filmový Podraz", to vážně určit nehodlám, film mám rád jako celek a to je pro mne důležité. :) ()

Armin82

Pan Soukup se Sagim a Lukášem Vaculíkem natočili v 80tých letech několik snímků,na který se rád podívám kdykoliv a Kamarád do deště je jeden z nich. Máme tu zápletku v podobě ukradený tržby,shánění náhrady neboli vytloukání klínu klínem,zapletení se s nesprávnými lidmy a nakonec kluci vymyslí výbornej podraz,díky kterýmu se jim z toho podaří parádně vybruslit...legendární 80tky a vynikající výkon Karla Augusty--->80% ()

Mik_e

Asi nejlepší společný film známé dvojice Tofi - Vaculík. Lukáš ve svých plísňových džínách a Sagi v bílém riflovém kompletu jsou skutečně nezapomenutelní, stejně jako ústřední píseň filmu . :) ()

bearmeedek

Český Podraz z "předrevoluční" doby. Ve své době pecka, která plnila kina a dávala divákům možnost zažít si trochu západního vzrůša. Ale co mě překvapilo, že i po mnoha letech je film dívatelný. Dvojka sympatických kámošů si v rámci možností užívají svobodného života a zároveň čelí stále číhající smůle. Film potěší nejen z nostalgie, ale prostě se ten příběh dá spokojeně sledovat. Po technické stránce, vzhledem k době, kdy vzniklo, slušně obstojí i dnes. Herci, kulisy, kamera, hudba atd. ()

Nocturno culto

Asi nejlepší téhle trojice, tj. Vaculík, Tofi a Soukup, tohle má spád, atmosféru, místy i vtip, hlavně s panem Kadlecem, kterého bezvadně zahrál mistr vedlejších a malých rolí Karel Augusta.. ()

Likan7

Ukázka kamarádství, které dnes už neexistuje. A je to škoda. Filmově jinak ale žádná sláva. Vaculík a Tofi jsou sice fajn, ale příběh by se dal shrnout do věty: "Jak sehnat prachy?". V porovnání s Discopříběhem je Kamarád do deště jasný poražený, usmál jsem se tak dvakrát ()

Inozuka

Ve své době hit, dnes úsměvné i kvůli "zápaďáckému stylu" a přesně popsané české vekslácké malosti. Překvapivě, se na to ale pořád dá dívat, má to vtip a energii ... ()

KdG

Lehce podprůměrná krimi-komedie. Celkem solidně je tam vidět jak se v 80 letech žilo teenagerům. Kadlec alias Karel Augusta je výborný záporňák. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil