Mladý anglický šlechtic Richard Bancroft (R. Hrušínský nejml.) se na obchodní cestě ocitne i se svým strýcem Archibaldem (P. Nárožný) v Praze. Zde se seznámí s tajemnou krasavicí Olivií (I. Bartošová) a okamžitě se do ní zamiluje. Proto rád přijme pozvání na maškarní ples jejího opatrovníka, hraběte Kronberga (V. Preiss). Jenže postupně si mladík uvědomí, že dívku a její přátele vídá jen v noci. Odhalení tohoto tajemství na sebe nenechá dlouho čekat – ukáže se, že hrabě Kronberg ve svém sídle vládne početné skupině upírů, kteří si vyhlížejí nevinné oběti. Jednou z nich má být i Richard. Boj s krvežíznivými nočními bytostmi bude o to těžší, že na zabíjení upírů zdaleka neplatí všechny metody, o kterých se píše v knihách. Naštěstí je tu ještě Olivie, která se do Richarda také zamilovala… (Česká televize)

CrazyWolf

Původně jsem chtěl dát jen tři hvězdičky, ale nakonec jsem jednu přidal. Film se mi líbil, docela jsem se u něj i zasmál. Je to jeden z mála opravdu vydařených filmů 90. let, které se u nás natočili. ()

Mezerník

Smyslem pro "humor" i obsazením (Luděk Kopřiva) je to takový trochu lepší Slunce, seno... a upíři. Koukat se na to dá, ale za odměnu bych čekal víc než takhle odfláknutý konec... ()

Amedeo

Nevím proč, ale tento film se mi moc líbí. Vždycky mě uchvátí svou atmosférou, i když herecký výkon Rudolfa Hrušínského ml. je z toho slabšího soudku... Naproti tomu Petr Nárožný a Viktor Preiss jsou prostě dokonalí!! Líbí se mi i Iveta Bartošová (přestože to opravdu není žádná herečka) v podání upírky Olívie. Co ale musím vyzvednout, je nádherná hudba skladatele Zdeňka Bartáka, bez které bych dal filmu o hvězdičku méně. ()

Čáslav

Ruku na srdce, tohle je nejlepší česká hororová komedie všech dob!!! Nechápu jak někdo může zařadit mezi odpad film, ve kterém hraje tak mistrně tolik skvělých českých herců. Jasných 5* A propo - KDO MI TU SAJE KAPELNÍKA?!? ()

senoritar

Moje srdcová záležitost. Na film se i dnes rádá podívám, přestože časy, kdy jsem po jeho sledování mívala děsivé sny jsou navěky pryč. Oceňuji mrazivou atmosféru, hudbu a také výpravu (kostýmy byly úžasné). Pert Nárožný je jako strýček prostě nepřekonatelný, Luděk Kopřiva se opět se ctí ujal své menší role komické a poněkud groteskní postavičky (tento typ hrál snad ve všech svých filmech), Vladimír Marek je jako homosexuální upír Roman kvělý a Nelly Gaierová svoji mírně senilní a zuby věčně ztrácející baronku také zvládla na jedničku. A to jistě zapomínám na spoustu skvělých herců, jedním z kladů tohoto filmu je totiž plejáda českých hereckých špiček (ne, nemyslím tím Rudolfa Hrušínského nejml. a Ivetu Bartošovou, přestože i jejich výkon je solidní, rozhodně nad očekávání). ()

Brukev

Vtipná komedie s místy i strašidelnými prvky. Petr Nárpžný je opět výborný (ostatně stylově je to podbná role jako kaprál v S čerty nejsou žerty). A Viktor Preiss je opravdu prototyp upírského bosse. ()

lulundia

Chcete vidět Prahu očima Mozarta? Chcete ji vidět v době bez turistů? Tady budete hrdí na naší zemičku a na Prahu. Zde slyšíte skutečné muzikanty hrát hudbu tak, že se vám chce tančit. Máte chuť zajít do hospody na kachnu na zázvoru s jablky a zapít to černým pivem. Máte chuť projít si tajné kobky a románské sklepy. Máte chuť chodit po Clam-Gallasově paláci skrz na skrz. Taky dostanete chuť víc vidět někde Preisse, Nárožného, ušouna Rudolfa. A to je podle mě moc dobře. Doufám, že si všichni zúčastnění natáčení užili tolik, jako já výsledný film. Nikdy se mi neomrzí a co se hororů týče, pro mě jde o absolutní vrchol, kam se na něj kdokoli hrabe. Výtečné filmařské řemeslo. Zlaté české ručičky a dokonalé narážky v suchém anglickém humoru. Bavila jsem se, bavím se a určitě se zase bavit budu :). ()

Fannyss

Lehce mrazivá komedie o upírech , ale hlavně o lásce mladého , nerozvážného šlechtice ke krásné upírské hraběnce ( jen mě mrzí , že Iveta Bartošová neměla v celém filmu vidět své upírské zuby , což je velká škoda.).Skvělé herecké obsazení od Viktora Preisse až po Vladimíra Marka - teplého upíra Romana , který mě vždy dokáže rozesmát už podle toho jak vypadá. 100% ()

Telchar

Parádní parodie. Podle mě češi ani na něco jiného nemají buňky. Udělat pořádně hutnej horor, to by prostě u nás nešlo. Ale udělat hutnou parodii? Na to nás užije. Svatba upírů je toho důkazem. Kdyby jenom pro tu spoustu hlášek... ()

Crymes666

pochopitelně to není žádnej zázrak, ale jako dítě jsem to měl rád. Místy jsem se i bál, ale ta bartoška mě tam vyloženě sere ()

Zdendulino

Ať si říká kdo chce, co chce, ale tahle komedie je zkrátka výborná. Herecký koncert v čele s hrabětem Preissem, pro kterého byl snad film napsaný, upírobijcem Kopřivou, kterého musí Van Helsing jen pozorovat z dálky, a výletníkem Nárožným, který nemůže spát, mě bude rozesmívat do konce života. Jasně, je to film o ničem, jen oddychovka, ale pobaví. Hlášky, kostýmy, hudba, obsazení. Kdo se chce zasmát, musí to vidět . ,,Myš, támle je myš. Nenene, já nebudu spát, dokud jí nevysajete'' :D ()

bratr_jezek

Film osciluje mezi dvěma žánry. Téma je hororové, styl však pojatý trochu parodicky. Oba žánry bohužel nejsou dotaženy do konce, takže to filmu ubírá hvězdičky. Nejvíc oceňuji, že film vesele kopíruje známé motivy z jiných hororových filmů (samotný scénář pak opisuje jednu povídku od tvůrce legendárni Carmilly - bohužel však ve filmu nechá zcela jiné, romantičtější vyústění), tyto motivy přetváří k českému obrazu a divák odchází spokojen. Vedlejší role často zastiňují hlavní (Kopřiva jako upírobijce, Nárožný jako obchodník s "poruchou spánku", Víznerův žárlivý upír "zpěvák", Táborského slouha), ale i mladý Hrušínský se snaží a Viktor Preiss je až děsivě reálný. Iveta Bartošová sice není herečka, ale protože pronese jen pár frází a jinak se po ní chce jen, aby hezky vypadala a působila svůdně a křehce (což v té době bylo ještě uvěřitelné), nekazí film ani ona. ()

nihiliste

Kultovní horrorová komedie, s (v té době ještě půvabnou) Ivetou Bartošovou a vynikajícím Hrušínským, Nárožným, Preissem a dalšími. ()

Plechovka95

Mě se tento film líbí, zvláště kvůli úžasnému výkonu pana Preisse, možná to není nejlepší horor,ale koukat se na to dá...a navíc upír Roman je velice povedený. Jediná věc,která se mému oku příčila byla Iveta Bartošová.... ()

MBob

Excelentní hororová parodie, která dokazujew, že není malých rolích. Z průměru nad nadprůměr ji právě staví herecké výkony, kdy se herci dokáží sami shodit a na těchto maličkostech film stojí. Jen tak mimochodom tento film odhaluje i jisté informace o důvodech složení M... Requiem- nechť tedy Salieri promine, ale vážně je v tom nevině. ()

Emil69

Já se bavil ať už zamilovaným upírem Oldřichem Víznerem nebo hysterickým V. Markem a v neposlední řadě místy démonickým ale i směšným a mým velmi oblíbeným V. Preisem. Takže za 4 x vážení.. ()

burg odpad!

No to snad kurnja néé! Od půlky jsem nevěděl, jestli se mi to vůbec chce dokoukat. I když co čekat od Soukupa, mistra českých trapáren, že? ()