Trochu (trochu hodně) podceňovaná hororová parodie. A přitom atmosféra je dokonalá, děj svižně odsýpá a herecké obsazení je skvělé (za všechny dokonalý Viktor Preiss v roli hraběte). I závěrečná písničká má hodně co do sebe (a to jinak Bartošovou nemusím). Jaroslav Soukup se za tohle nemusí stydět. 70%.(5.3.2006)

Je na pováženou jak vaše morálka upadá a to zažíváme zlatý věk. Nedávno mi psal hrabě Polanski, že za celou zimu vysáli jednoho vyschleho DŘEVORUBCE. Rozkošný a mnou milovaný film!!!(18.10.2007)

• woody

Tohle si moh Soukup odpustit!(8.2.2003)

Řemeslně opět slušně udělaný film režiséra Soukupa. Solidně odvyprávněný film, kterému neschází spád, i zajímavý pohled demýtuzující navyklé pohledy na slabosti upírské profese.(19.8.2010)

Vzhledem k tomu, že se na tehle film rád podívám i po letech a některé scény mne stále pobaví (česnek, ples) a i té Ivetce to tehdy slušelo, a taky vzpomenu, jak jsem jako mladičký novinář byl dvakrát na natáčení kvůlivá reportáži (a jednou se svou tehdejší slečnou), tak dávám čtyři hvězdičky. Popravdě mi to přijde i zábavnější než Polanského Ples upírů a Soukup dokázal využít lokality nejen pražské podobně jako v Romanetu.(31.3.2012)

• - Filmovanie stálo 23 miliónov korún, čo v dobe natáčania nebolo málo. (Raccoon.city)

• - Natáčelo se na zámku ve Valticích nebo také na zámečku Bzí, nedaleko Týna nad Vltavou. Také se natáčelo na zámku Hořín a vjezd do dvoru hlavního sídla upírů je Clam-Gallasův palác na Praze 1 v Husově ulici. (M.B)

• - Film byl poslední herecký počin Zdeňka Řehoře, který si zahrál postavu potulného mnicha. Necelý rok po slavnostní premiéře zemřel na rakovinu. Stejně tak herečka Nelly Gaierová, jež ztvárnila starou šlechtičnu. Také pro ni to byl poslední výrazný herecký počin. Zemřela za dva roky v 87 letech. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)