Hook

V ambiciózním dobrodružství Hook od úžasného Stevena Spielberga hraje Robin Williams dospělého Petra Pana a Dustin Hoffman nechvalně proslulého kapitána Hooka. O zábavu se postarají také Julia Robertsová v roli víly Zvonilky, Bob Hoskins jako pirát Smee a Maggie Smithová coby babička Wendy, kteří musí stárnoucího právníka Petra Banninga přesvědčit, že byl kdysi legendárním Petrem Panem. A tak začíná nové dobrodružství, v němž se Petr vydává do země Nezemě, aby ochránil své dvě děti před kapitánem Hookem. Cestou znovu objeví sílu představivosti, přátelství a kouzel. Nová verze klasického příběhu, určená dětem všech věkových kategorií, byla v roce 1991 nominována na pět Oscarů včetně kategorie nejlepší vizuální efekty. (HBO GO)

Columbus

Nevedel jsem, co mam delat... pripadal jsem si jako neznaboh, pac jsem nevedel. Ale jelikoz nevedeli i mi soukmenovci, sezdal jsem, ze Pan reziser fetoval a to za nemale penize. Odpusste mu, neb nevedel, co cini. Dokazal, ze je tomu tak. ()

filmmovier

Zajímavý dobrodružný film. Dobré obsazení. V rámci žánru je to ovšem film slabší, ale příjemně se mi u toho relaxovalo. Kouzelná zápletka, dobrodružná, humorná fantasy, která vůbec není špatná, ale mohla být lepší. 65%. ()

Magneto

Vrchol detskej zábavy, v ktorej sa nestratí ani dospelý človek, ktorý si rád zaspomína na detstvo. Robin Williams je úžasný, taktiež je Hoffmanov Hook úplne geniálny. Niektoré scény s Hookom sú na popukanie. Spielberg by mal točiť takýchto lahôdok viac... ()

Samuel7

Mohl bych se podepsat pod komentář Galadriel. Miluju tu kouzelnou výpravu a atmosféru. A herci také podávají pěkné výkony. ()

ivan_drago

Ten film s ním stojí a padá. Nadherná předloha a potenciál pro skvělý film. Navíc ty jména co něm pracovali. A výsledek je nějaký rozpačitý a nijaký. Robin Williams je opravdu takové přerostlé dítě a na jeho výkonu je to vidět a náramně si to užívá. Dustin Hoffman mě trošku zklamal a toho padoucha je těžké mu uvěřit. Jinak je Hook celkem slušná rodinná podívaná, ale mohli z toho vytřískat víc. ()

Tyny

Přesně tohle jsem od filmu čekala, že to bude moc pěkný rodinný film, ale na jednu stranu opravdu pohádka pro děti. Líbilo se mi to, ale něco mi na filmu vadilo, nevím co. 3* ()

Mrkvič

Pro mě jedna z nejdokonalejších rodinných pohádek. Jako malý capart jsem byl úplně hotový z efektů, stylizace, ale i dojat poselstvím a vztahy mezi postavami. Většina postav je ták kouzelná. Probouzení Petera Pana v Petru Banningovi je zábavné a zajímavé. Humor potěší dospělé i děti. I po dvaceti letech mě z filmu mrazí po těle, i když u toho má velkou zásluhu i knížka vydaná přímo k tomuto filmu. ()

Jazzzz

Pokud k tomuto filmu budete přistupovat jako k pohádce, tak nemůžete dát nižší hodnocení než tři hvězdy. Naprosto klasické schéma, kdy špatný otec musí zakusit, aby pochopil svoji vinu.To jak musí zakusit je v tomto filmu zajmavější. Musí se vrátit ve svých vzpomínkách do dětství, takto film nenásilně apeluje na dnešní dospělé, kteří mnohdy již příliš brzy zapomínají na svět fantazie, svět dětí. Role malé víly je udělána tak, aby zářila jako malé světýlko, díky Julii Roberts se z malého světýlka stalo světýlko mnohem krásnější a v době kdy Petrovi vyznává lásku a on jí odmíta, mi jí byla opravdu líto. Ke konci bitva a Happy End, od kvalitní dobrodružné pohádky se nedá čekat nic víc, ani nic míň. ()

Playman

Steven Spielberg natočil pohádkově pestrobarevnou grotesku, která se jistě bude líbit dětem. A bavil jsem se i já, stejně jako u kadého filmu tohoto výborného režiséra. Pravda.. tento snímek patří k těm nejhorším. 4* ()

Muse

Když jsem byla malá (což není tak dávno:)) a viděla tuhle filmovou pohádku, roznítila ve mně nadšení pro Petra Pana. Dostala jsem pak o něm k Vánocům krásně ilustrovanou knížku, kterou jsem četla pořád dokola. Pro mě tento film zhmotňuje duši dítěte, která dřímá v každém z nás. Robin Williams se do filmu parádně hodí, pro infantilní role je jako stvořený. "Smrt je jediné dobrodružství, které ti zbylo." ()

yeniczek

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů dětství. Teď už mi přijde skoro až smutný, když Peter Pan zestárl. Ale i tak se zde otevírá fantastický svět, kam bych se rád podíval. ()

VanTom

Pestrá výprava-kulisy-kostýmy, skvělý Dustin Hoffman a nejvíce nádherná Williamsova hudba podporují Hooka i ve slabších momentech, jaké vytváří především nesourodost vážných-dojemných momentů a vyloženě dětinského vyvádění (klidně i v rámci jedné sekvence, kdy Petr několik pirátů nejdřív natvrdo zapíchne mečem, aby pak nastoupili Ztracení chlapci s vejci, kuličkami a barevným slizem). Je to přesně ten svár dospělého a dítěte v něm, který asi dennodenně bojuje samotný Spierberg, navíc jeho "otcovské trauma" těžko bylo kdy zjevnější. ()

hroubek

Když, jsem Hooka viděla jako malí, tak jsem ho vnímal jako pokračování pohádky o Petru Panovi. Teď, když už jsem o pár let starší, tak jsem film vnímal o dost jinak. Více jsem si všímal těch narážek na předlohu/animovaný film, konflikt otce a syna(pro Spielberga velmi typický), odloučení od rodiny a také jsem vnímal jinak postavu chlapce, který nechtěl zestárnou. Spielberg je opět v parádní formě, a přes pomalejší začátek, kde se krásně buduje atmosféra se pomalinku rozjíždíme k samotné části, která se odehrává v zemi Nezemi. Tady se teprve Spielberg utrhne lehce ze řetězu a servíruje nám spoustu akčních a zábavných momentů. Robin Williams je velmi dobrý a jeho celkový vývoj je krásně uvěřitelný. Dustin Hoffman je skoro k nepoznání a o to více je parádní. Julia Roberts není nejhorší, ale hraje mnohem lépe. Bob Hoskins je fajn a totéž platí pro Maggie Smith. Hook je zajímavé pokračování příběhu o Petru Panovi, které je hezky natočené a dobře odvyprávěné. ()

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

16.11.2013

Svérázný britský režisér se prosadil hlavně adaptacemi literárních klasik (naposled rozporuplně přijatá Anna Kareninová). Zdá se, že si tentokrát dá pro změnu něco lehčího, víc zaměřeného na rodinné… (více)