Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

Pethers

Základní stavební kámen pro všechny kapitalisty a buržuje, který sází na syrovou atmosféru 80. let a skvělé herecké duo, tvoříc tak, lehce dějové předvídatelný, ale i tak strhující film, po jehož konci se budete sami chtít stát burzovním makléřem. ()

Stellbory

Je pěkné vidět Charlieho ještě jako nesfetováného a dobrého herce.Slušné dialogy, hudba, scénář... a vůbec pěkný filmeček do nudy. ()

Scaevola

Mám pocit, že Reagan musel na konci 80. let provést něco strašného... Dobře zpracované prostředí neustálého stresu, kde jediné ranní zaspání znamená chybu na celý život; pokřivující úsměvy a vědomí, že za peníze můžeš koupit skutečně cokoli. Ale jinak jen trocha levicových hlášek a Sheenův úsměv, který si zopakoval ještě ve Žhavých výstřelech. ()

Krystowski

Filmu je asi hodně co vytknout, ale mě se líbilo to ponoření do finančního světa. Podle mě velmi dobré herecké výkony a krásný NY :) ()

kacer4

Film u mňa trpel dosť tým, že obchod s akciami, burzy a všetky tieto veci mi veľa nehovoria. Niekedy som sa strácal, keď pustili odborné ekonomické výrazy. No mimo tohto dobrý film, dobré zobrazenie ako sa dá ísť hore, ale za akú cenu. Dobrý Sheen a Douglas, aj ostatný. Ale čo tam preboha robila tá blondína. ()

PeteBuck

Klasický Oliver Stone. Je to režisér, ktorý sa nebojí vo filme povedať, ako približne realita vyzerá. A verím, že tu ukázal iba časť celého chorého systému, na ktorom Wall Street, pardon jej účastníci, pracujú. Kapitalizmus je pekná teória, ale ono to v praxi chodí celkom ináč. Výborný film. Aj po 30 rokoch. Ono sa toho za tých 30 rokov veľa nezmenilo... ()

HennessyVSOP

Excelentní herecké výkony a velmi slušně zachycené kulisy wall street dělají z tohoto dramatu nejlepší film s finanční temtikou minuleho milenia. Je to americká konina, takže čekejte spíš nějaké ty drogy a sex než sofistikované finance, ale film rozhodně stojí za shlédnutí. ()

PTuranyi

Vynikajúci thriller z burzového prostredia. Taký Vlk z Wall Street 80-tych rokov, no nejde tu ani tak o ten búrlivý život úspešného burzového makléra, ale o súboj hodnôt. Vyhrajú peniaze alebo reálne hodnoty? Produkcia vie rovnako skvele predať romantické chvíle ako napätie. Herci sú presvedčiví a Charlie Sheen je v úlohe mladého po úspechu bažiaceho makléra výborný rovnako ako v úlohe jeho otca jeho reálny otec Martin Sheen. Tromfnúť ich môže iba Michael Douglas ako bezškrupulózny finančný žralok. ()

Spike86

Film zaměřený na byznys a způsob vydělávání spekulacemi na burze bez jakékoliv etiky a "přes mrtvoly". Trochu klišoidní podání o znovu nalezení etiky. Burza je vykreslena dost chaoticky a řekl bych, že místy to tam občas moc nehraje. 75% ()

sidthekid

Prachy vládnou. O tom po zhlédnutí filmu není pochyb. Parádní Douglas a Sheen, kterého jsem si ve vážné roli ani nedokázal představit. ()

P@\/EL

Poměrně dobré drama, které nabízí bližší pohled na každodenní makléřskou praxi. Abych pravdu řekl, tak akcie, burzy, makléři a jiní obchodníci jdou zcela mimo mě, tudíž jsem se ve filmu docela ztrácel, což si myslím, že bylo jen a jen na škodu, protože film měl rozhodně potenciál. Musím ale pochválit povedenou zápletku a ještě lepší rozzuzlení celého filmu. ()

gizi

První shlédnutí 7.1.2009 a 3*, podruhé jsem viděl 10.8.2010 a 3* nechávám. Je to sice 70%, ale vzhledem k tomu, že film po prvním shlédnutí ve mě nenechal žádné vzpomínky (co za to nestojí, to si nepamatuji), nemohu dát 4*. Film je to pěkný, hlavně zajímavý. Padne tam spoustu pravd, které jsou dobře řečené. Závěr trochu moc useknutý, celý děj nijak moc neplyne, ale ani nenudí. Ovšem že by Douglas podal nějaký oslnivý výkon na Oskara, to říct nemůžu. On je prostě pořád dobrý, ale má i lepší role (miluji Volný pád). ()

PLWIII

Film, který umožnil Michaelu Douglesovi, přejít z rolí v rodinných, romantických a komediálních filmech do světa drama a akce. Geckovo pojetí chamtivosti „greedy“ v teorii kapitalismu přineslo filmu velkou pozornost. Michael za svou roli získal Oskara. Film má slušný příběh i děj. Je to vítězství dobra a morálky nad chamtivostí a mocí peněz. I když Oliver Stone chtěl vykreslit postavu Gecka jako zápornou, našli se lidé, kteří ho obdivovali. ()

tcheque

Tak vidím samé pozitivní komentáře... Možná to byl dobrý film podle měřítek, která píšete (dobří dva hlavní herci, neokoukaná tématika), ale nikdo nepíšete, že TEN FILM BYL STRAŠNĚ NUDNÝ. ()

TheTrueMort

Tento film pekne popisuje skutočnosť, že burza cenných papierov je len lotéria, kde investujete peniaze do firiem a fondov a čakáte či budú úspešné. Ak budú, tak zarobíte a ak nie, tak o svoje peniaze prídete... ledaže by ste vedeli niečo, čo iní nevedia. Myslím, že tak vysoko ako Gordon Gekko sa nemôžete dostať, ak sa budete spoliehať len na šťastie. A súčasná kríza je dôkazom, že čestných obchodníkov je na Wall Street pramálo. ------ Bud Fox (Charlie Sheen): Netušil jsem, jak jsem chudej, než jsem začal takhle vydělávat. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook