Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

fastum

Superujetá a supervtiná komedie se superMacháčkem v hlavní roli a superOndříčkem na režisérském křesle. To se rovná superzábava. ()

sona123

Naprosto dokonalé, od začátku do konce. Skvělé hlášky, skvělý Macháček, Pollertová a samozřejmě Trojan (scénka, kdy se vžívá do postavy Hitlera, je jedna z nejlepších v českém filmu vůbec). Není co dodat. ()

Ukko

A tak moc se to nepodařilo. Film se snaží vypadat jako mix českých Knoflíkářů a Sbal prahy a vypadni ale moc mu to nejde. Hlášky mi připadají moc umělé a herecké výkony nepřesvědčivé. Navíc Trojanův monolog, který zřejmě tvůrci považují za majstrštych mi tvůbec nesedl a připadal i docela trapný. Škoda Macháčka mám doceal rád, snad ot vyjde jindy. ()

simply

Tenhle film u mě osciloval mezi 1 až 5 hvězdami. 1 hvězdu by si zasloužil stupidní scénář a některé herecké výkony, ale některé scény jsou na 5 hvězdiček. Takže v součtu čistý průměr. ()

spiritus

Výborná Česká komedie, která má svérázný styl humoru a zajímavý a neotřelý děj. Naprosto perfektní je zde Ivan Trojan. Jeho ztvárnění fanatického magora je dokonalé a neskutenčně vtipné. Myslím si, že je to trochu nedoceněné dílo, které podle mě bude zrát s časem jako dobré vínko... ()

Ollie235

Tohle mi nesedlo. Netvrdím, že je Jedna ruka netleská špatným filmem, to asi není, akorát je to na mě až moc absurdní a místy dost nudné. Nebýt dobrého obsazení a sem tam nějaké hlášky, měl bych vážně co dělat, abych to dokoukal. ()

kritiklon

Asi největšími slabinami tohoto snímku jsou příliš překombinovaný a rozkouskovaný děj což ve výsledku vytváří poměrně neucelené vyprávění příběhu. Navíc jsem se nemohl zbavit dojmu že tento film neustále srovnávám se Samotáři(zřejmě místy kvůli podobnému humoru) jenž jsou jednoznačně lepší a já je bezpochyby řadím minimálně o stupínek výš! Ale nicméně jsem se místy náramě bavil a v hodnocení raději zaokrouhlím z 3,5 hvězdy na 4 a dám 70%(možná i díky tomu že u těch novějších komedií se víckrát zasměju málokdy)! ()

Movie Gourmet

Kombinace Jiří Macháček a Ivan Trojan nemůže snad nikdy zklamat. Je otázkou, jestli lze považovat tento film za kultovní, mé pocity po jeho shlédnutí jsou trochu rozporuplné, ale herecké výkony jsou zde kvalitní. Trojanovi role "pošahaných magorů" fakt sedí a Macháčkovi zas sedí role "vyhulenců a ťulpasů", oba odvádí svou práci skvěle. Klára Pollertová-Trojanová hraje ne-úplně normální maminku, manželku Ivana Trojana také dobře. I s Vladimírem Dlouhým jsem byl spokojen, je to dobrý herec, stejně tak byl nezapomenutelný i Marek Taclík v roli ztřeštěného, ne moc chytrého Macháčkova kumpána. Film je zvláštně ulítlý a spíš morbidní, nedá se říct, že bych se u něj válel smíchy, to zas ne, ale minimálně jedno shlédnutí si určitě zaslouží a stojí za to. Ve výsledku tedy doporučuji. Verdikt: 3* a 70 %. ()

laepus

Šílenost. Ale vtipná. A to je hlavní. Nejhorší jsou komedie, které vtipné nejsou. Na tenhle film se kdykoli rád podívám, mnoho scén je pro mě kultem a každá z postav tady má dost místa k vyniknutí, což je podle mě znakem výborné práce scénáristy, že nedělá hvězdu jen z někoho - Trojan, Taclík, Macháček, Dlouhý, Tříska i Matásek tady září a nikdo nikoho nezastiňuje. ()

filipvrbik

Neustále mě překvapuje, kam až dokázal český porevoluční film klesnout- čekal jsem komedii, a byť ze začátku nebyla moc vtipná dalo se to. Potom se ovšem opět, jako skoro v každém českém filmu/komedii začalo s úchylostma- dočkáme se zoofilie, péčka, sadismu, nahoty, debility, sekty, transvestitů- prostě nechápu, jak to může běžet v osm hodin, kdy se na to můžou dívat děti, pro které to rozhodně není (ale ano, viděl jsem mnoho horších filmů, některé vtípky jsou fajn, ale celkový dojem spíše na zvracení), naštěstí na české filmy nechodím do kina a tudíž jsem kdykoliv mohl vypnout- ale kupodivu jsem se dodíval...10% P.S. zajímavost- manželku Ivana Trojana hraje jeho skutečná žena Klára.. :-) ()

Untentrauer odpad!

Cože to je za film? V tomto filmu a dalších podobných s nehercem Macháčkem se ztrácím. Vše se mi slévá do jednoho a já ani nevím na co to koukám. Jeho herecké neumění je vždy zaručeně všude stejné. ()

mira007

Ondříčkův film z jeho raného období ze stejné kategorie jako Samotáři, které nejsou mým šálkem kávy, takže filmu samotnému bych dal asi slabší tři hvězdy, ale musím dát čtyři jen a jen za brilantní scénu psychopata Ivana Trojana a jeho projevu alá schíza vůdce. Nic dokonalejšího v oblasti individuálního hereckého výkonu jsem v českém filmu neviděl posledních třicet let. ()

hacho

Vtipy dobre, dokonce spousta, ale jinak zmatek. Navic postavy Trojana a Machacka jsou temer stejne jako v Samotarich, akorat vse okolo nedava smysl. O hereckych vykonech bych u nekterych polemizovala, shodnu se i s dalsimi, ze mi Taclik lezl postupne cim dal vic na nervy. Dalsi bezpochyby nezklamali, ale scenar to nezachrani. ()

hell_boy

Skvělá černá komedie, u které jsem měl po většinu času problém udržet smích. Pro někoho možná trochu nestravitelný humor, pro mě skvělá zábava. Škoda jen toho trochu nedotaženého konce. ()

Chulimanga

Tenhle film drží jednoznačně nad vodou herecký výkon Ivana Trojana, který své role hraju opravdu výtečně. Zde se mi líbila jeho role, do které se opravdu skvěle vžil. Vlastně celá rodinka byla povedená :-) ale jinak nic zvláštního...bohužel....avšak 4* musím dát za originalitu a herecké výkony ()

werus

Spojování tohoto filmu se Samotáři mi přijde uhozený. Takže k tomu řeknu jenom tohle: mě se to líbilo víc než Samotáři. Vtipný to rozhodně bylo, hlášky skvělý (od orlů po nečum..), scénky skvělý (od hitlera po popelnice.. ) na český film víc zábavy, než jsem mohla čekat. Výborný postavy, zahrány výbornými herci (nemůžu než souhlasit s místní většinou - Trojan, Macháček - s těma se vážně nespletete :) ). Každému se to nemusí trefit do vkusu a do druhu humoru, ale mě teda jo, bavila jsem se výtečně. Mimochodem, tenhle film se moc líbil i mojí babičce, takže jde napříč všemi generacemi :)) . ()

cherita

Už jenom za to, jak tenhle film vyčnívá mezi ostatními komediálními výtvory poslední doby u nás, si zalouží vysoké hodnocení. Děj to sice moc nemá, ale jelikož se pánům scénaristům podařilo strefit se do mého stylu humoru, tak jim to odpustím. A kromě toho, takovou rodinu, jaké tady „vládne“ Trojan, by si nevymyslel ani Tim Burton. ()

Pennyzka

Ani by mě nenapadlo, že se u takovýho filmu tolik nachlámu, a ještě, když má další den začínat nový školní rok. Bylo to sranda, tenhle humor prostě žeru :D (však ono mě to přejde). Bylo to všecko tak hezky promyšlený jak v ro(c)ku podvraťáků (promiňte jiný příklad mě tedˇ nenapadá). I když tam byli všichni blázni (podle mě) tak to mělo trochu té pointy a dalo se nad tím přemýšlet, což já mám ráda :) ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017