• tuntavala
  ****

  Kdyby nebylo Hitlera, stejne byste si ho vymysleli.(5.5.2015)

 • Master19
  ****

  Film zajímavý po všech stránkách. Jak pozadím, dobou vzniku, osobou režiséra, tak zejména sebou samým. Vzhledem k době vzniku nebyl problém zachytit 50. léta, moc se toho totiž nezměnilo. Ponuré exteriery plné strachu střídají ponuré scény z bytů, továren a vězení, samozřejmě plné strachu. Existuje jediná jistota a tou je flaška hořčáku ve skříňce Františka Husáka. Ostatní jistí Ladislav Potměšíl v balóňáku a pak už jen číslo, břečka z plechové misky a chodit a chodit... Velmi sugestivní, nepříjemné, smutné. Povinně všem, kterým tehdy bylo líp...(30.7.2015)

 • helianto
  ****

  "Dal jsem Vám zločince, máte trest. To si mám za Vás vymyslet i zločin?!" Krutý příběh z minulosti nepříliš dávné. Film pozapomenutý stejně, jako začínáme pomalu zapomínat na naši minulost, jež ještě pro naše rodiče byla současností. Doba, kdy člověk nevěděl dne ani hodiny. Doba, která přišla tak zákeřně těsně poté, kdy lidé uvěřili, že budou moci konečně vydechnout a volně dýchat. Ale teror pokračuje dál, jen pod zástěrkou boje za lepší zítřky pro široké masy. O to je rafinovanější, je snazší člověka zlomit, když se stává personou non-grata pro lidi, kterým věřil. Minulost připomínající nám, proč bychom si měli víc vážit současnosti. Příběh bez naděje. Neměli bychom zapomínat…(5.5.2015)

 • mchnk
  ***

  Tragické osudy nepohodlných občanů, jako porevoluční téma číslo jedna. Lépe šly tvůrcům ty komedie, než pokusy o psychologická dramata, zobrazující nespravedlnost, zoufalost, a nakonec podvolení se brutálnímu nátlaku. Obraz vynuceného přiznání, jako jediného nástroje moci, zde ztrácí věrohodnost. Překvapivě slabé herecké výkony těch, na kterých by to mělo stát. O druhořadých hercích, či primitivní hudbě ani nemluvě.(16.12.2011)

 • Elden75
  *****

  Skvěle natočené, skvělé herecké výkony. Zřejmě horší doba než za protektorátu. Nikdo si nemohl být jistý, kdy mu černá tatrovka zastavila před domem a sebrala ho a to jen proto, že někoho znal. Nejlepší metodu na to měl František Husák, který ve výčtu herců chybí - pořádně se ožrat :-)(17.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace