• Jellini
  ****

  Mám samozřejmě mnoho výhrad. Na herecké výkony si musíte chvíli zvykat a špatné postsynchrony kazí dojem po celou dobu. A několik dalších věcí.. Každopádně scénáristicky, psychologicky, "zajímavostně" a svou "realističností" je tenhle film mnohem dál a mnohem důležitější než například Ondříčkův film Ve stínu (který je v porovnání s tímhle vlastně úplně o hovnu a zároveň nevěrohodný).(3.2.2013)

 • Martin741
  ****

  Dalsia ceskoslovenska kvalita. A presne, ako pise distributor. Smolu mal film v tom, ze siel do kin az po 17. 11. 1989. No nic, realie 50. rokov su vystihnute genialne, ucast napriklad Jaromira Hanzlika /Romance pro kridlovku/ potesi. 84 %(17.9.2014)

 • BoredSeal
  ****

  Politické drama z 50. let o zinscenovaných komunistických procesech, překvapivě natočené ještě za komunismu. Vzhledem k tomu, že jsme všichni poučeni o tom, že v rámci komunismu neexistuje nic jako spravedlnost pro zlé, čestný estébák, milý vězeňský dozorce, nenásilný komunistický výslech nebo vyšetřovatel s pochopením a odporem k násilí, film je od začátku do konce depresivní a bez naděje, ať už tam oběť donucenou k nesmyslnému přiznání hraje Hanzlík nebo Bartoška. Hudební doprovod je poněkud zívací. Co se týče výkonu, Roden, Landa, Donutil a tradičně démonický Kňažko tu hrají divácky vděčné role absolutních sviní, zbytek nijak nepřekvapí.(12.12.2009)

 • bari68
  ****

  Režisér Jiří Svoboda dokázal celkom vierohodne ukázať príbeh, ktorý bol akousi vedľajšou linkou ,,procesu Stránský,, . Skvelé výkony hercov, ťažká a prítomná kamera vytára dokonalú inscenáciu atmosféry vtedajšej doby.(28.1.2014)

 • blackrain
  ****

  Ta bezmoc politických vězňů byla naprosto hmatatelná. Dobrá ukázka toho jak je možné zničit člověka. Herecké výkony některých herců byly až dechberoucí. Ani se mi nechtělo věřit, že se do svých tolik položili. Tenhle film můžu jedině doporučit. Mělo by být připomínáno jakou epochou si naše země prošla. Nikdy by se nemělo něco podobného opakovat. Zřejmě jsme se ale dost nepoučili.(29.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace