Název filmu režiséra Jiřího Svobody odkazuje na pokyn, který dávali vězeňští dozorci manželkám politických vězňů, když je upozorňovali, o čem smí hovořit při návštěvách a psát v dopisech. Samotný film totiž pojednává o inscenovaných politických procesech z padesátých let. Hrdinou filmu je stranický funkcionář JUDr. Jan Steiner-Kamenický (J. Bartoška), který je jednoho rána nečekaně zatčen a obviněn ze záškodnické činnosti proti socialistickému režimu. Skutečným důvodem je ovšem jeho židovský původ a emigrace na Západ během války. Podobný osud stihne i tajemníka Krajského výboru KSČ Jaroslava Mrázka (J. Hanzlík). Oba zadržené, stejně jako jejich rodinné příslušníky, čeká tvrdý nátlak, jehož cílem je přimět je k doznání všech údajných zločinů… (Česká televize)

Lukke32

Temné, děsivě realistické, atmosférické drama citlivě prokreslené démonickou hudbou... Když navíc připočtu naprosto dokonalé herecké výkony - Bartoška, Hanzlík a Roden - a naprosto úchvatný pohled na ňadra Ilonky Svobodové, bez dalšího rozmýšlení uděluji pět hvězd! Opravdu tleskám. ()

Felsenberg

Skvělý film, ze kterého čiší syrovost, chlad a beznaděj. Vynikající a naprosto věrohodné výkony herců. Film, který u nás nemá srovnání. A přesto je skoro neznámý. ()

adaben

Film dobrý, scénář i námět kvalitní, paní Kolárová asi dobře znala o čem píše, a tak člověk trochu promíjí i komunistické schematismy. Herecky výborný Hanzlík,Vančurová (na tuhle její roli se myslím trochu zapomíná), zajímavý Kńažko, příjemně zaujaly i filmově méně vytížené Reifová, Frejková, Mucha, zajímavé bylo i obsazení Donutila na začátku jeho pražské herecké dráhy, naopak Roden, Landa, Hrušínský ml. a někteří další mi přišli trochu stereotypně obsazení, či se mi zdálo dokonce, že někteří až přehrávají. ()

milos.bradik

Výborný a herecky velmi dobře obsazený film, který komančům velmi vadí a tak jsou schopni napsat i to, že byl mizerně zahraný. Ten film by měl patřit k povinným pro všechny, ale oni by někteří stejně nevěřili, takže jej  jen vřele doporučuji. ()