predators

Pro mě se jedná o jednu z nejlepších českých pohádek. Pavlu Křížovi je tato role šitá na míru a jeho parťáci si drží jakýsi standard, o nějaké extrémní výkony však nejde. Malou výtku bych měl ještě k finálnímu souboji dobra se zlem, které se mi zdálo lehce odfláknuté. Jinak je ale na co se dívat, variabilita prostředí, i když ponurého, doprovázená místy až depresivními zvuky, za to však s líbivou hudbou. Několik ponaučení pro všechny nepoctivce a máme jasné místo ve vánočním televizním programu. 75% ()

PetrPan

Další z řady vynikajících českých pohádek, které nelze nic vytknout, nádherná strašidelná atmosféra a dějovost bez zbytečných infantilit alá Troška a přesto srozumitelné a lákavé pro dětského i dospělého diváka, takto má vypadat filmová pohádka ()

nash.

Když dítě stůně, je to vždy čas sirupů a pohádek. Srdatný Kovář nepatří mezi ty nejlepší a často rotované, ale občas se na něj taky dostane. Křížův Mikeš díky lehce ironickému pojetí a podvědomé "básnické" ozvěně působí spíš jako Štěpán Šafránek, který se po Tylově Lesní paně vrhl na bratry Grimmovy, než jako neohrožený pohádkvý hrdina, ale vůbec to nevadí. Příběh odsýpá, nechybí láska, kouzla ani intriky, úsměvná pohodová atmosféra se občas zahalí do dětsky stravitelného strašidelna a všechno to jistí spolehlivé herecké výkony Müllera, Tokoše, Čepka a dalších. ()

WANDRWALL

Jediný film režiséra Švédy. Jeho bývalá žena, fotografka, na něho nevzpomíná dobře. A co on? Proč natočil jen tuhle pohádku, a jak vzpomíná na svou žalem zkroušenou ženu. Pohádka je to pěkná, až na herce Kříže, který má žít v Kanadě, ale potuluje se zde. Lituji jeho Kanadskou ženu. ()

Šandík

Další z vánoční porce pohádek ;o) Pohádka vcelku ucházející, záporáci záporní a klaďasové kladní, v podstatě nekomplikovaná a proto pro děti dobře pochopitelná, ovšem závěr s princeznou v chalupě a králem, který už všechny zákony vydal, to je, s prominutím, totální hovadnost a zcela zbytečná úlitba komunistické moci... ()

triatlet

Příběh má stejný motiv jako Nebojsa. Mikeš (Kříž) se svými "dobrosrdečnými" parťáky Matějem (Kroner) a Ondrou (Knot) osvobodí princezny, ale ve finále musí Mikeš ještě potrestat právě ty dobráky - kamarády. ()

heyda

Moje oblíbená pohádka s hodně nakažlivým hvízdajícím songem a vůbec hudební doprovod je zde na výbornou. Atmosféra je zde opravdu tíživá, skoro by se dalo říci až děsivá...opravdu netradiční pohádka. Můžu jen doporučit !!! 8/10 :-) ()

honajz

Ne tak dobré jako Nebojsa, nejspíš kvůli těm naprosto zbytečným a nepovedeným trikům (Hoř světýlko plápolej, tupou sílu udolej), ale pořád jedna z příjemných pohádek, na které rád kouknu. ()

eraserhead666

Jedna ze čtveřice mých nejoblíbenějších československých pohádek. Zajímavý příběh, hodně dobré provedení a masky a povedená hudba. Trochu humoru, trochu strachu (z lišky mě mrazí ještě dnes) a hodně děsivý Petr Čepek v závěru. ()

SOLOM.

Rovněž má velice oblíbená pohádka (letos o Vánocích dokonce viděna hned dvakrát). Nejvíce se mi na tomto příběhu líbila samotná ponurá atmosféra a trojice do nepohody, jejichž nabyté přátelství projde nejednou zkouškou. Kurňa takové žranici na stromech bych asi taky nedokázal odolat – jenže horší už je to s pomluvami. Nicméně trojice „siláků“ dokázala pobavit, stejně jako Čapek vylekat. Takže i v tomto případě se přikláním k nadprůměrnému ohodnocení – já byl spokojený… ()

Ištván87

Jedna dolů za ten dělnický konec. Ale vždycky se nasměju, když vidím, jaké byl Pavel křž před lety ořezávátko. Koho to napadlo, obsadit ho do hlavní role? :) ()

duklak2

Hodnocení je trefné. Více, nebo méně než čtyři hvězdy dát nemohu. Je to téměř dokonalá pohádka. Se skvělým Křížem. Je zde opravdu k nakousnutí:-) Ani jiní herci se neztratili. Atmosféra je pohádková. Děti a i jejich rodiče se pobaví. Já jsem tuto pohádku viděl už asi pětkrát a těším se i na další reprízy. Nesmím zapomenout pochválit hudbu. Musel jsem si ji stáhnout do mobilu. ()

luka4615

Krásná pohádka se stále aktuálním poselstvím, která i po několikerém zhlédnutí dokáže pohladit po duši. „Vy jste mi siláci k pohledání. Jeden strom pokácí, druhý mlýn roztočí, ale když jde o pečínku nebo zlaťáky...“ ()

BoPo

Na najvyššie rozprávkové priečky to nemá. Najviac mi v pamäti utkveli scény s jedlom. Zub čas filmu neuškodil, takže kvalita je dokázaná a tým pádom dostatočná. ()