Třetí část pětidílné řady o planetě opic vypráví o třech opičích vědcích, kteří uprchnou před nukleárním výbuchem tím, že s kosmickou lodí proletí časoprostorem na Zemi do 20. století. Nejprve se stanou senzací. Pak se ale stanou nepohodlnými, protože prorokují, že civilizace bude zničena atomovými zbraněmi a opanována inteligentními opicemi. Alegorická satira, za jejíž opičí kostýmy dostal John Chambers Oscara, poukazuje na nelidské jednání lidí. (oficiální text distributora)

dr.horrible

“Páchne to tu člověčinou...” Dlho som nemal takú radosť, ako keď Ziri konečne zdochla. Ten záver to trocha zachránil, ale predchádzala mu viac jak hodina Jar Jar-ovania, šaškovania a opičích módnych prehliadok. A pri treťom filme prísť s prevratnou myšlienkou, že ľudia sú svine, teda taky nič moc. ()

SeBig

Tahle Planeta lidí, mě nechytla.. chybělo mi to postapo prostředí a opice válečníci. Jednu nechám za opičí trio, který aspon tento díl zachraňuje od odpadu..a to ten začátek nevypadal vůbec špatně, ale jen jako komedie. ()

MM11

Navázat na původní díly Planety opic bylo obtížné a ačkoliv se zřejmě tvůrci chvástali, jak to dokázali, tak se mi zdá, že to je spíš naopak. Jak si můžou vysvětlit, že budoucnost je taková jaká je, když se obyvatelé vrátily a vyzradily ji až po výbuchu, který původně neměl nastat? V tom případě mělo vše vypadat odlišně. Režie je aspoň průměrná, dodejme že snímek působí béčkově. Jediné co film drží na vodou je charisma dvou hlavních hrdinů, bez nichž by to bylo ještě bezradnější. Zbytečná zbytečnost... ()

jonyyy

Nemám s tímto dílem vůbec problém. Kdyby se vynechala komediální část s nákupem oblečení s tou strašnou komediální hudbou, co celou scénu doprovázela, bylo by to docela dobře koukatelné. Příběh mi připadá, že má hlavu i patu. Konec jsem sice tušil dlouhou dobu předem, ale taky se mi líbil. Zasloužené 3. BTW všimli jste si někdy, jak téměř všechny ženy naprosto ale naprosto nesnáší celou opičí sérii? Myslím, že je to až na malé vyjímky chlapská záležitost. 60% ()

eraserhead666

Třetí opičí příběh sice ztrácí tu sílu předchozích dvou, ale přesto i nadále pokračuje v té hlavní linii. Tentokrát ovšem v jiném čase a relativně jiném čase. Pomineme-li, že dvě hlavní postavy představují mluvící a myslící opice (v mnohém inteligentnější než spousta lidí), jež přiletěli z budoucnosti, nejde v podstatě vůbec o klasické sci-fi, jakož spíše o sociální film, jež pokládá spoustu otázek a v souladu s předchozími díly nastavuje zrcadlo lidskému druhu. A ten pohled není hezký. Ovšem tenhle díl se od předchozích dvou trochu liší, neboť není tak jednoznačný a přímočarý a každého nutí pomyslet na to, jak by se tváří v tvář vědomí budoucí tragédie lidského druhu a celé zeměkoule obecně, zachoval a myslel sám. Neopomenutelný je také komediální a humorný rozměr filmu, Zira s Corneliem občas opravdu dost perlí. Jako závěr možné trilogie velmi ucházející film, z celkového pohledu je mnohem lepší než Do nitra Planety Opic. ()

HellFire

Béčko s hloupým scénářem, které mě uráželo svým parazitováním na slávě Planety opic. Málem bych zapomněl. Opět ty masky... děs a hrůza, obzvlášť ta "gorila". Přesně ve chvíli, kdy jeli opičky nakupovat oblečení za doprovodu hudby z výtahu jsem si pro sebe řekl: "Doprdele, já se na to opravdu dívám". ()

ARI50

Chválím staré tváře a nápad na film ale nemyslím si že si každým dílem zasloužíte pokračování. ()

5150

Slušný díl, který sice na atmosféru jedničky zdaleka nemá, přesto se mu dá věřit a navíc pobaví. Má dobrou hudbu (Jerry Goldsmith). ()

Lacike

Prva planeta opic naruby. Trojica opic tentokrat pristane v minulosti, co spôsobi medzi ludmi rozruch. Takze by sa to mohlo volat planeta ludi. Hlavnu ulohu naplno prebera najsympatickejsia postava serie Zira a jej manzel Cornelius. Zo zaciatku je vsetko pohodove a zabavne. Ludi fascinuju hovoriace opice, ale akonahle sa zacne odkryvat temna buducnost, ktora ludstvo caka, tak sa to poriadne skomplikuje. Z dalsich postav zaujme este dobrosrdecny doktor Lewis Dixon a zaporak Otto Hasslein. Je to vlastne dost komorna cast, ktora sa odvija na zaklade rozhovorov par postav. Najviac mi tam asi chybalo väcsie zaangazovanie verejnosti. Takisto sa tu uz vyskytnu nejake nezrovnalosti, ktore nepasuju s udalostami v predoslych a aj nasledujucich filmov. Ale da sa to akceptovat. Tento diel dostatocne a kvalitne uzatvara doterajsi pribeh serie v klasickej nemennej dejovej slucke a je celkom skoda, ze nebol poslednym. 7/10. ()

Agatha

Nevím co tak špatného vidí většina na třetím pokračovaní Planety opic, které se mi zdá při nejhorším stejně dobré jako 2. část. Jistě - opět už to neni slavný první díl, ale to by nemohl být, ani kdyby se ho chopil Steven Spielberg... Jak čtu zdejší komentáře, tak jen menšina to nevidí zas tak zle jak se to ostatním zdá. Mně teda Útěk z Planety opic připadá daleko lepší než mnohá dnešní rádoby sci-fi, která v mnohých případech nemají hlavu ani patu. Myslím si, že tento díl je na tom se scénářem lépe než díl druhý, je zde všechno pečlivě vysvětleno a dialogy se mi zdáli být přirozené a věcné. Zvlášť zajímavé pro mě bylo, jak byli lidé fascinovaní při objevení inteligence tvorů, které za nimi přiletěli z budoucnosti. A samozřejmě od začátku je jasné jak to s mírumilovnými inteligentními šimpanzi dopadne. Tak by se to myslím stalo i ve skutečnosti... Výborně zahrané ústřední postavy Cornélia a Ziry a také role záporáka Dr. Hassleina v podání Erica Braedena. V tomto dílu jsou napínavé chvíle až ke konci snímku, ale jsou o to dojemnější. Vynikající hudba Jerryho Glodsmithe je už nepostradatelná. S maskami to tentokrát tvůrci obtížné moc neměli, protože měli na starost upravit pouhé tři protagonisty. Nějaké ty chybky by se určitě našli, ale nějak jsem nepociťoval potřebu je hledat a přímo do očí mě žádná nebouchla. ()

corpsy

Zo všetkých dielov najnudnejší, najpomalší a najmenej kvalitný. Zapadá síce do opičej mytológie, ale jeho prevedenie je nedostačujúce. ()

ConanVJ

Tak třetí část mě vůbec nenadchla a spíš mě nudila. Jasný, je zde vidět, jak by se lidi zachovali, kdyby se dozvěděli, jak to s nima skončí, ale to je tak vše. 40% :) ()

Z0oMb3E

To čo nemalo mať pokračovania, má už tretiu časť. Ukážkový príklad na to ako sa dá vysporiadať a vykľučkovať zo zabitých koncov predchádzajúcich filmov. Na prvý film ktorý končí tak, že Tylor ostáva žiť na planéte nadviazali scenáristi záchrannou výpravou. Dvojka končí úplným zničením planéty, na čo by sa už teoreticky nič nadviazať nedá. Omyl. Však tu máme osvedčené cestovanie časom, dokonca naspäť (Einstein sa musí obracať v hrobe, na ktorého teóriu je narážka aj v jednotke). Vzniká s toho táto maškaráda, ktorá má spoločné s prvým alebo druhým filmom len dve (tri) masky. Ak má film poukazovať na to, že každá spoločnosť sa stavia k novým veciam, ktoré vyvracajú doposiaľ uznávané teórie odmietavo, s nepochopením či nepriateľsky, tak sa to tomuto filmu podarilo len z časti. Film sa dá do polovice charakterizovať, ako uvítanie, obdiv a popularita prišelcov, a v druhej časti sa to obracia a začína sa na nich štvanica. A trojka zo záverom nenecháva žiadnu možnosť na kreativitu scenáristov pre ďalšiu časť, sama vytvorila vráta veľké ako stodola (aspoň v tomto sa mohli držať scenáristi zaužívaného debnenia koncov). ()

MartinezZ

Děsně nudné, byť jde vlastně o "něco-jako-prequel" k Planetě opic aneb jak to všechno začalo. Možná zajímavý nápad, kdyby tomu nepředcházelo naprosto ignorantsky WTF Do nitra Planety opic (1970). Ve výsledku ale bohužel JEN ždímačka prapůvodního nápadu. ~~~ 2,5* ()

kobejn

Byl jsem překvapenej, jak po dementní dvojce následuje takhle chytrej film, kterej strčí do kapsy i původní film, jehož veškerá originalita spočívala v pointě, zatímco tady je film originální a pravdivej od začátku do konce. Evidentně to ale takhle pochopili jen nemnozí. ()

PKD

Pokud by se zde nejednalo o totálně nesmyslné a násilné (proti zákonům logiky) pokr.filmu, ve kterém byl naprosto zničen veškerý život na planetě opic, pardon Zemi...pak bychom dostali film, hodně blízký předloze. Vlastně ze všech dosud existujících filmů, úplně tím nejbližším. A to je škoda. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh