Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

Smerfetka88

Když jsem se na tuhle pohádku podívala dneska znova, tak jsem přehodnotila své hodnocení a dala 3* (jen pro zajímavost předtím jich bylo méně). Nesouhlasím s názory, že bylo zbytečné točit tento díl a že není zdaleka tak dobrý jako jednička. Dokonce bych řekla, že se mi líbí víc než první díl. V prvním díle se všecko točí kolem Élišky a Jindry, je to takové na cukrovku dobré. V druhém díle dostali víc prostoru ostatní postavy, což dodalo pohádce na vtipu. To, jak se ve svých rolích vyřádili Oto Ševčík, Ladislav Županič, Blanarovičová a Zindulka je místy na Oscara (s trochou nadsázky). A Absolonová v roli čarodějnice se nedá ani srovnat s Bílou v prvním díle. Třeba je to i tím, že měla víc prostoru si zahrát, ale líbila se mi podstatně víc. ()

Big Bear

Snaha vyždímat z jedničky co to jde je zjevná a sám Troška je tím už pověstný. Vždyť Babovřesky už mají kolikáté... sedmé...osmé... pokračování ??? Troška točí co to dá, byť často není o čem a tak vznikají další a další díly, často ještě větších bezmocností, než byly ty předchozí. V Princezně ze mlejna ale bylo z čeho brát. Měla solidní základ i dětmi oblíbené hrdiny včetně těch pohádkových a to se panečku hned lépe navazuje. Mně se celkem líbila ta zápletka kdy je Jindřich odveden ,,na Turka'' a líbil se mi i smutný Eliščin zpěv ,,jak je milý za Dunají''. Nejlepší byl ale Oto Ševčík jako krajánek. Když jej přepadly šílené labutě, opravdu jsem se musel smát! Zdejší tisícibodoví můví znalci tu sekají drsné soudy, já ale takový nebudu. Proč? Dětem se to líbilo. Sledovaly to, bavilo je to a to od pohádky očekávám. * * ()

Tequila odpad!

Možná to není odpad, ale jen nevkusně infantilní, uřvaná, nosný příběh postrádající historka určená k výplachu dětských mozků. Ale tohle hodnocení je osobní. Dělal jsem promítače právě v době premiéry a věřím, že nikdo nemůže tento film nenávidět víc než já, který jsem si čertíkovo kvílení vytrpěl asi dvacetkrát ! ()

themic

Jedničce se to vůbec nerovná, sice nápad to má, ale zpracování nesahá ani po kotníky jedničky... Musim říct, že jsem byl ve Volyni zrovna, když se to natáčelo, takže jsem měl možnost vidět jak se natáčí "film"... Film jen v uvozovkách, protože tohle není film... Troška se ve druhém dílu opravdu nezapřel..:D Pamatuju, že jsem na tom byl v kině a nepřišlo mi to na poprvé tak špatné, ale když na to koukám po 7letech, můj názor se změnil..:) ()

Benemiro odpad!

Jak byl první díl této pohádky s vypětím všech si celkem koukatelný, tak druhá část tohoto veledíla mi způsobila noční děsy zhruba na jeden měsíc. Čert a další postavy jsou zde ješte uřvanější a dialogy šroubovanější (navíc s trapnými pokusy o jihočeský dialekt). Při boji Jindřicha s Turky jsem se pousmál, ovšem Eliščino "holů, holů" mě shodilo smíchy ze židle. Prostě trapnost nad trapnost. Za zmínku také stojí otřesný herecký výkon, jak jinak nez uřvané, Moniky Absolonové coby čarodějnice. ()

• Když je čarodějnice (Monika Absolonová) s čertem (Yvetta Blanarovičová) na zámku u knížepána (Oto Ševčík), uvidí šlehačkový dort a chtějí ho ochutnat. V pohledu zepředu sáhne do dortu, pak je pohled zezadu, kde je dort vidět celý a neporušený, a poté opět pohled zepředu, kde je ale dort najednou zase rozhrabaný od čarodějnice. Do toho má čarodějnice ruce čisté. (Jimmy15)
  • O pokračování si Zdeňku Troškovi dětí napsaly sami. (fiLLthe3DD)
  • Pohádka se natáčela také na zámku Dobříš, pro bitvu s Turky posloužily kaolínové doly u Kaznějova. (hippyman)